5/31/2017

GIGI Bloks - ogranicza nas tylko wyobraźnia :)

To bez wątpienia jedne z najciekawszych klocków, jakie mamy. Co kilka dni wyczarowujemy z nich nowe konstrukcje - były już sklepem, biblioteką, domkami dla pluszaków, wieżą, a nawet stadniną koni. A to tylko niektóre z ich wcieleń. Są lekkie, ogromne i dają całą masę możliwości, 
Poznajcie GIGI Bloks :)


Mamy zestaw 100-elementowy, który dotarł do nas zapakowany w całkiem sporawe pudełko, jednak nie jakieś szczególnie zwracające uwagę. Po jego otworzeniu wszystko stało się jasne :) Klocki przyszły w wersji "płaskiej" i to my samodzielnie musimy je złożyć :)


Nie traciłyśmy więc czasu i zabrałyśmy się do roboty - dziewczynki podawały mi kartoniki i analizowały te "dziwne klocki", a ja coraz szybciej je składałam tworząc pojedyncze bądź podwójne elementy.
Gdy wszystkie 100 klocków złożyłyśmy, mogłyśmy się zabrać za konstruowanie.


Łączenie ich jest banalnie proste i doskonale znane dzieciom, które bawiły się już wcześniej jakimikolwiek klockami. 


Po chwili klocki zamieniają się w sklep, a tu można znowu dać pole do popisu dziecięcej wyobraźni, bo taki sklep może być scenerią wielu ciekawych wydarzeń. Dzieciaki od razu angażują do zabawy wszystkich domowników, bo przecież muszą zorganizować sobie klientów :)
A babcie, mamy i tatusiowie ochoczo biorą udział w tej zabawie, bo jakże tu odmówić takim uroczym ekspedientkom  :)


Klocki przetrwały już wiele zabaw, a wciąż są w doskonałym stanie. Dzieci opierają się o nie, układają na nich zabawki, a jednak nic się nie wygina, nie łamie, wyglądają jak tuż po złożeniu.


Klocki GIGI poza wieloma możliwościami konstrukcji i rozwoju wyobraźni przestrzennej, dostarczają dzieciom możliwość obcowania z naturalnym materiałem, jakim jest karton. Klocki nie są kolorowe, ale swoją prostą formą potrafią zachęcić dzieci do zabawy - bo niczego nie narzucają, możemy budować z nich, co tylko chcemy, burzyć i tworzyć na nowo :)Od niedawna klocki GIGI Bloks można kupić w Polsce - dokładnie tu - KLIK. Występują w różnych zestawach.

3 komentarze:

  1. Mamy i potwierdzam że są super... Wprawdzie ostatnio rzadko w użytku ale kilka dni temu Córcia z budowała z nich szafeczkę z półeczkami na pluszaki :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Jaki to był zestaw Big czy Giant? te mniejsze czy większe?

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger