7/06/2017

Jak ogarnąć zakupy z dziećmi i nie zwariować?

Wybranie się na zakupy z trójką maluchów to prawdziwe wyzwanie. 
Wprawdzie los oszczędził nam doświadczeń w stylu dzieci biegających po sklepie i zrzucających towary z półek albo leżących na ziemi wydzierających się wniebogłosy chcąc wymusić na rodzicach zakup zabawki czy czegoś słodkiego. Niemniej jednak zebranie się, żeby całą rodziną ruszyć na zakupy, ubranie dzieci, zawiezienie ich na miejsce i zakupy z maluchami w sklepowym wózku skutecznie zniechęciły mnie do takich atrakcji (swoją drogą nigdy nie lubiłam zakupów).
Teraz takie wyprawy są u nas na szczęście rzadkością. Dawno już opracowałam sobie sposób na zrobienie domowych sprawunków i to z każdej dziedziny :) Szybko, wygodnie, taniej i bezstresowo :)

Właściwie na zakupy chodzimy tylko przy okazji spaceru do pobliskiego warzywniaka i do piekarni, ewentualnie po mięso/ryby. Całą resztę załatwiam zdalnie :)
Mam swoje ulubione sklepy, w których się zaopatruję i chętnie do nich wracam.

Przewaga sklepów internetowych nad tradycyjnymi:

- oszczędność czasu - zakupy możesz robić w wolnej chwili, kiedy np. twoja pociecha ucięła sobie drzemkę. Nie tracimy też czasu na dojazd i na wędrówkę po wielkich marketach w poszukiwaniu budyniu czy pasty do zębów

- oszczędność pieniędzy - ceny w sklepach internetowych są często niższe, a poza tym, kupujemy to, czego naprawdę potrzebujemy - warto na bieżąco robić listy zakupów (ja używam do tego ściany tablicowej w kuchni, potem robię zdjęcie i na laptopie zamawiam po kolei to, czego mi brakuje), w tradycyjnych sklepach często się rozpraszamy i zapominamy o wielu rzeczach, a w dodatku kupujemy masę niepotrzebnych rzeczy, bo ulegamy reklamie

- spokój i oszczędność nerwów :) - nie musimy rozglądać się i pilnować naszych pociech, a jednocześnie zastanawiać się, co kupić, nie stoimy w kolejkach i nie musimy irytować się tym, że nie wiemy, gdzie akurat przestawili dżemy :)

- bogatsza oferta - powierzchnia sklepów internetowych jest nieograniczona, stąd większy wybór i dostęp do produktów 

- porównywarki cen i opinie o sklepach - kupując w internecie możemy szybko sprawdzić czy nie przepłacamy, także obejrzeć realne zdjęcia produktów np. na blogach, a zanim zdecydujemy się na zakup w nowym sklepie, możemy przeczytać opinie innych klientów  - dzięki temu kupujemy mądrzej i oszczędniej

- produkty są dostarczane do domu - nie musimy dźwigać siatek i wnosić ich na 4. piętro. Kurier przyniesie nam zakupy estetycznie zapakowane prosto do domu. Warto pamiętać, że dostawa bardzo często jest darmowa, więc nic za to nie zapłacimy.

Jako świeżo upieczona mama maluszka wiem też, jak trudno znaleźć czas na cokolwiek, gdy pojawi się w domu nowy członek rodziny. Każda chwila jest wówczas na wagę złota i naprawdę nie mamy ochoty tracić ich na spacer po sklepach, nawet, gdy akurat kończy nam się mleko (na szczęście nas to nie dotyczy, bo karmimy się naturalnie :)) czy pieluchy :)
To również miejsce gdzie regularnie zaopatrujemy się w wodę - zarówno tradycyjną, mineralną, jak i tę o leczniczych właściwościach, jak np. woda jan, czy słotwinka.

Zafundujcie sobie spokój i wybierzcie się na wirtualne zakupy z realną dostawą do domu :) 
Polecam i korzystając z wolnej chwili wracam do kompletowania mojej listy zakupów w frisco i rossmannie :)

*źródło zdjęcia www.withcongratulations.co.uk

1 komentarz:

  1. Tak sie właśnie zastanawiałam jak to u Pani wygląda ... A więc gratulacje!!! :-)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger