7/04/2017

Piękne, mądre i ciekawe - wyjątkowe książki z Naszej Księgarni

Takie książki moglibyśmy czytać i oglądać na okrągło. Zachwycają warstwą graficzną, ilustracjami (Nikola Kucharska, Magdalena Kozieł-Nowak), pomysłem, treścią i nie brakuje im też dobrego humoru. Wszystko w odpowiednich proporcjach, a w dodatku pięknie wydane. 
Jeśli jeszcze ich nie znacie, to czym prędzej nadrabiajcie :)Pierwsza z tych cudownych nowości to "Jak to działa? Zwierzęta". Mam nadzieję, że to początek znakomitej serii, bo książka jest fenomenalna. W niezwykle pomysłowy i zabawny sposób pokazuje nam ciekawostki na temat zwierząt. Książka podzielona jest na 4 części - zwierzęta domowe, w parkach, na wsi i leśne. Wraz z sympatycznym dziadkiem Ignacym, jego wnukami i grupą zwierzaków będziemy poznawać je baaardzo dokładnie.


Pierwsze strony poszczególnych części zachowane są w stylistyce komiksowej. Humoru tu nie zabraknie, bo zarówno ilustracje, jak i teksty w dymkach są bardzo zabawne. Zresztą, jeśli znacie twórczość Nikoli Kucharskiej, wiecie co mam na myśli :)
Ale i tak najciekawsza część to przekroje zwierząt z masą ciekawostek. Sposób takiego obrazowego przedstawienia wnętrza i głównych cech zwierzaków na pewno się wyróżnia na tle innych publikacji tego typu. Analizując takie ilustracje na pewno zapamiętamy więcej, niż podczas lektury samego tekstu, nawet tak zgrabnie skomponowanego, jak tutaj :)


A, i nie myślcie sobie, że ciekawostki tu zawarte to jakieś ogólniki - co to to nie!
Naprawdę znajdziecie tu masę istotnych informacji na temat zwyczajów i cech poszczególnych zwierząt.
Naprawdę bardzo bym chciała, żeby ukazały się kolejne części z serii "Jak to działa".I drugie cudo na półce dziewczynek to "Rok na wsi". Po roku w mieście, w lesie i w przedszkolu, to, że sięgniemy po kolejną książkę z tej znakomitej serii było pewne :)
12 kolejnych miesięcy w różnych miejscach przedstawione przez znakomitych polskich ilustratorów to pozycje, których nie można przegapić, szczególnie, jeśli lubicie książki obrazkowe.


Tym razem wybieramy się w podróż na wieś, gdzie spędzimy cały okrągły rok, poznamy wiele osób i zwierząt, z niektórymi nawet się zaprzyjaźnimy. Podobnie, jak poprzednio, pierwsze 2 strony przedstawiają nam wszystkich występujących tu bohaterów, a jest ich całkiem sporo. Taka forma umożliwia "czytanie" książki na wiele sposobów - za każdym razem możemy śledzić inną osobę, lub zwierzę. Młodsze dzieci mogą wyszukiwać szczegóły lub własnymi słowami opowiadać, co przedstawia rysunek albo co robi nasz bohater, starsze mogą same wymyślać całe historie na podstawie tych fantastycznych ilustracji. Dzieci świetnie się bawią a przy okazji poznają tajemnice życia na wsi, pracę i rozrywkę.


Dodatkową zabawą dla dzieci jest poszukiwanie na każdej rozkładówce 5 myszek i z pewnością, każde dziecko z chęcią weźmie w niej udział :)


Książka, podobnie jak poprzednie z tej serii jest pięknie wydana, całokartonowa w dużym formacie i o zaokrąglonych rogach. Jest doskonałym pomysłem na wartościowy i mądry prezent.


Nasza Księgarnia

2 komentarze:

  1. Zaintrygowały mnie przekroje zwierząt i już wiem, że tej książce musze się bliżej przyjrzeć :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Obie książeczki wydają się wspaniałe, więc chętnie sprezentuję je swojemu synkowi.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger