7/13/2017

Zabierz komiks na wakacje!

Ma masę zalet - w postaci cienkiego zeszytu zajmuje niewiele miejsca (no chyba, że mówimy o "Gnacie" :)), więc z łatwością wciśnie się do torby czy walizki, szybko się czyta, umili długą podróż i uprzyjemni czas w niepogodę nawet tym, którzy nie przepadają za tradycyjną książką -  komiks to idealny towarzysz każdej wakacyjnej podróży. A ostatnio pojawiło się wiele godnych polecenia tytułów :) Zapraszam na komiksowy przegląd :)"Lil i Put. Czarująca Panna Młoda" - to już 3. część tej niezwykle zabawnej serii, odkrytej i nagrodzonej podczas "Konkursu im. Janusza Christy na komiks dla dzieci". Wiecznie głodne leniuchy Lil i Put jak zwykle pakują się w tarapaty. Tym razem podpadają wójtowi i muszą ewakuować się z wioski. Po drodze napotykają starą znajomą, która również musi uciekać. Wspólnymi siłami starają się uniknąć spotkania z nasłanym na nich siepaczem i po drodze przeżywają wiele różnorakich przygód - nie zabraknie emocji i dobrego humoru. Do tego znakomite ilustracje Piotra Bednarczyka i znakomity scenariusz Macieja Kura - i mamy gotowy przepis na wakacyjną nudę :)"Kubatu. Do trzech razy sztuka" - to również już 3. część serii odkrytej i nagrodzonej w tym samym konkursie. To zdecydowanie pozycja dla młodszych dzieci, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z komiksem, a lubią fantastykę. Tytułowy Kubatu to była maskotka (papuga) chłopca Kaja, który wyrósł już z etapu przytulanek i teraz pomaga Inżynierowi i właśnie Kubatu w rozwiązywaniu problemów z dziecięcymi maskotkami. 
Tym razem Inżynier nie może przypomnieć sobie swojego snu i tylko jego nowa maskotka może mu pomóc, co jednak zrobić, gdy owa maskotka ... zniknęła?
Na szczęście Inżynier i Kubatu mogą liczyć na pomoc Kaja i jego koleżanki Elwirki. Ale czy uda im się ją odnaleźć?"Dwanaście prac Asteriksa" - tym razem to nie tradycyjny komiks, ale album na podstawie filmu z 1976 roku, nawiązujące do słynnego mitu o Herkulesie i jego pracach. Juliusz Cezar rzuca Galom wyzwanie - jeśli wykonają 12 trudnych prac, Rzym odda im hołd niczym bogom. Jeśli natomiast tego nie zrobią - zostaną niewolnikami. Jak można się spodziewać, Asteriks i Obeliks podejmują rękawicę i rozpoczyna się opowieść pełna przygód i dobrej zabawy.
"Smerf Finansista" - dla miłośników słynnych skrzatów stworzonych przez Peyo również coś się znalazło :) Tym razem w tarapatach jest Papa Smerf, który za sprawą pewnego eksperymentu ulega wypadkowi. Smerf wysłany po lekarstwo trafia do miasta ludzi, gdzie poznaje smak pieniędzy. Postanawia wprowadzić ten cudowny wynalazek rownież we własnej wiosce -  produkuje złote monety i edukuje Smerfy, jak z nich korzystać. Po niedługim czasie okazuje się jednak, że nie był to najlepszy pomysł, a w dodatku złoto skusiło Gargamela, który szykuje się do ataku na wioskę... "Dziwne przebudzenie Smerfa Śpiocha" - tym razem album składający się z 5 historii autorstwa Peyo (ilustracje i scenariusz). Leniwy Śpioch budzi się i widzi wioskę w okropnym stanie - ruina i masa zaniedbań. Wyobraźcie sobie, że to właśnie on, Śpioch, będzie musiał ustalić co się stało, żeby przywrócić dawny ład. Będą też tradycyjnie przygody z Gargamelem, a do tego smoki, kret-niszczyciel, a nawet straż pożarna i maszyna parowa :)"Smerfy i wioska dziewczyn. Zakazany las" - to pierwszy tom nowej smerfowej serii. Nasza Smerfetka będzie miała żeńskie towarzystwo. To nawiązanie do nowego filmu o Smerfach. Niebieskie skrzaty czeka tu masa przygód - odkrywają wioskę zamieszkałą przez same dziewczyny i czarodziejkę Wierzbę i zaprzyjaźniają się z sympatycznymi mieszkankami. Jednak nei będzie tak sielankowo - na przeszkodzie staną im smoki, mięsożerne rośliny i wryczołki. Taki obrót spraw uświadomi niebieskim "chłopakom", że dziewczyny dają radę - niekiedy lepiej niż oni sami :)"Lucky Luke. Ballada o Daltonach i inne opowieści" - ta seria chyba nigdy nie przestanie mnie bawić. A przy takim udziale Daltonów - to już totalne szaleństwo. Słynni bracia otrzymują w więzieniu wiadomość, że zdobyli spadek po stryju. Aby go otrzymać muszą jednak spełnić jeden warunek - zabić sędziego i ławników, którzy skazali jego stryja. Niby nic trudnego dla tych jegomościów, ale... wypełnienia warunku ma pilnować sam Lucky Luke :)
Oprócz tej opowieści znajdziecie tu jeszcze 3 inne niedługie opowieści. "Lucky Luke. Dalton City" - i kolejna porcja przygód dzielnego kowboja i chciwych braci Daltonów. Okazuje się, że bracia mają żyłkę przedsiębiorcy :) Postanawiają bowiem z pewnego opuszczonego miasteczka stworzyć wielkie centrum hazardu, gdzie wszyscy przestępcy będą mogli bez obaw wydawać zrabowane pieniądze. Oczywiście realizacja tego planu nie będzie taka łatwa, bo na drodze stanie im nie kto inny, jak Lucky Luke i jego dzielny wierzchowiec."Mój Kucyk Pony. Przyjaźń to magia" - to już 9 tom! Kiedy to zleciało :)
Komiks o kucykach, który ma równie wiele zwolenników ile przeciwników - jedno jest jednak pewne. Dziewczynki (i nie tylko) przepadają za przygodami kucyków, które są dla nich niczym najlepsze koleżanki. U mnie, choć moja córka ma dopiero 5 lat, wszystkie kucykowe figurki stoją na półce i wciąż są jedną z ulubionych zabawek :)
W tym tomie czeka na młodych czytelników jedno długie opowiadanie - o oblężeniu Kryształowego Królestwa. Nowy wróg stanowi wielkie niebezpieczeństwo, potrafi zjednoczyć najgroźniejsze charaktery całej krainy. Czy ktokolwiek będzie w stanie mu przeszkodzić?Wydawnictwo Egmont

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger