8/15/2017

Przedszkolna wyprawka z Kidea

Za dwa tygodnie wrzesień, więc najwyższa pora skompletować szkolną czy przedszkolną wyprawkę. Nie wiem, jak wy, ale ja doskonale pamiętam wyprawy do pobliskiego papierniczego, gdzie mogłam sama wybrać przybory szkolne. Bardzo miło to wspominam i wiem, że taka wyprawka może osłodzić pierwsze dni w szkole po wakacjach. Moje córki są w wieku przedszkolnym, ale i one muszą skompletować niezbędne materiały plastyczne. I choć w dzisiejszych czasach zakupy wyglądają nieco inaczej, bo kupujemy głównie przez internet, to także sprawiają nam niemałą przyjemność :)
Będąc w sklepie kilkakrotnie przemknęły mi przed oczami produkty marki Kidea, a ponieważ są w bardzo atrakcyjnych cenach, a w sieci znalazłam sporo pozytywnych opinii, zdecydowałam się sama je wypróbować. Poznajcie je bliżej :)Twórczość plastyczna jest bardzo istotna dla rozwoju dziecka, tak, jak sztuka jest niezbędnym elementem twórczego i pełnego życia. Jej rozumienie świadczy o wrażliwości i bogatej osobowości człowieka, dlatego bardzo ważne jest, aby dziecko rozwijało się plastycznie od najmłodszych lat.
Poprzez prace plastyczne dzieci wyrażają siebie, w ten sposób mogą nam opowiedzieć o swoich marzeniach, radościach i problemach, a także zdradzić swoje zainteresowania. Oglądajmy więc z uwagą ich prace, bo dzięki nim możemy je lepiej poznać.
Dużą zachętą do rysowania czy malowania z pewnością są ciekawe techniki pracy i atrakcyjne materiały, dlatego zawsze chętnie sięgam po oryginalne artykuły plastyczne. Dzięki temu dzieci mogą poznać różne środki wyrazu i zrealizować swoje pomysły, a także bardziej zainteresować się tego typu aktywnościami.


Artykuły plastyczne są w bardzo różnych cenach i bardzo różnej jakości. Na szczęście niska cena wcale nie musi oznaczać słabej jakości, o czym sami się niedawno przekonaliśmy. Kiedy zdradziłam wam, że planuję wpis o produktach Kidea, wiele osób napisało do mnie, że je zna i są naprawdę godne polecenia. 

Podzieliłam produkty na 4 grupy, każda z nich daje inne możliwości zabawy i tworzenia.

 - MALOWANIE

Coś co dzieciaki uwielbiają, a dorośli już niekoniecznie (ze względu na bałagan jaki ta czynność generuje :)). Farby idą u nas jak przysłowiowa "woda", więc co pewien czas uzupełniam zasoby. 
Tym razem wybrałam bardzo fajny zestaw przyborów do malowania - różnokształtne gąbki, pieczątki pędzle - dzieci mogą tworzyć przeróżne prace. Po raz pierwszy też zamieniłam nasz słoik na profesjonalny kubek - podwójny z blokadą przed wylaniem i oczywiście farby - poza tradycyjnymi plakatowymi (fajne soczyste, intensywne kolory, "mięsista" konsystencja), postawiłam na wersję z brokatem i dekoracyjną.
- RYSOWANIE

To zdecydowanie "bezpieczniejsza" technika, co wcale nie oznacza, że nudna. Miękkie kredki o intensywnych barwach sprawiają, że rysuje się łatwo i efektownie. W naszej wyprawce znalazły się grube kredki trójkątne (świetnie się nimi rysuje), kredki woskowe (również miękkie i ładnie rysujące), pisaki w pudełku jumbo, które ułatwia zachowanie porządku, pisaki metaliczne i kredki wykręcane. Dodatkowo wybrałam też kredki markerowe do rysowania po szkle, drewnie i plastiku - nasze ulubione :) A - i ekstra gadżet - elektryczna temperówka :)
- OZDABIANIE

Błyszczące, kolorowe konfetti, ozdobne dziurkacze i nożyczki, klej brokatowy i tradycyjny pomogły nam wspólnie stworzyć niepowtarzalne prace, a dzieciom dały nowe możliwości wyrażania siebie. Jedynym ograniczeniem jest tu nasza wyobraźnia. A to wszystko niewielkim kosztem :)

- LEPIENIE

I na koniec trochę zabawy manualnej - lepienie z tradycyjnej masy, jaką jest plastelina, początkowo twardej, jednak zmiękczającej się pod wpływem ciepła naszych rąk to doskonałe ćwiczenie dla małych paluszków. Uczy dzieciaki precyzji i rozwija zdolności manualne. Tu w zestawie z wałkiem i foremkami pozwala wyczarować prawdziwe różności. A plastelina spaghetti, formowana w cienkie paseczki sprawi, że znana doskonale czynność zyska nowy "look" :)Zdradzę wam w sekrecie, że uwielbiam towarzyszyć córkom podczas takich zabaw :) 
I robię to, kiedy tylko czas mi pozwala. 

Wszystkie produkty Kidea, jakie mamy sprawdziły się świetnie - kredki są miękkie, mają intensywne kolory, farby gęste i bardzo dobrze się nimi maluje, produkty są różnorodne i mają wiele ciekawych wersji, które na pewno spodobają się dzieciom. A co więcej, kosztują niewiele - od kilku do kilkunastu złotych. Niektóre produkty nieco więcej, ale ceny są naprawdę korzystne :)

Więcej o Kidea przeczytacie tu - KLIK

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger