8/22/2017

Squla - łatwy sposób na naukę poprzez zabawę

Nie jestem fanką długiego siedzenia przed szklanym ekranem, ale doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że komputery czy internet na stałe już zadomowiły się w naszym życiu - podobnie, jak i w życiu naszych dzieci. W dzisiejszych czasach, gdzie urządzenia elektroniczne towarzyszą nam na co dzień, trudno wręcz wyobrazić sobie życie i funkcjonowanie bez nich. Czemu więc nie wykorzystać ich do wspierania naturalnych zdolności poznawczych naszych dzieci? 
Tak szybko jak w wieku dziecięcym nie będą uczyć się już nigdy, warto więc już w wieku przedszkolnym czy szkolnym podsuwać im odpowiednio przygotowane zagadki i łamigłówki, aby podczas zabawy mogły uczyć się nowych rzeczy.
Niedawno znalazłam bardzo fajną platformę z zadaniami i quizami z różnych dziedzin dla dzieci w wieku szkolnym i przedszkolaków i chętnie napiszę wam o niej więcej :)


Squla - to internatowa platforma z masą zadań, zagadek i łamigłówek umożliwiająca dzieciom naukę poprzez zabawę. Znajdziecie tam aż 50 000 zadań i gier o różnym poziomie trudności skierowanych do uczniów klas 1-6 oraz przedszkolaków. 
Forma i różnorodność zadań wspierają naukę, która jest tu jakby produktem ubocznym zabawy. To bardzo fajny sposób, aby w domu powtarzać szkolny materiał i zdobywać nową wiedzę, bo zadania tu zgromadzone są zgodne z podstawą edukacyjną MEN na rok 2016/2017. Platforma powstała przy współpracy z takimi partnerami, jak GRANNA czy Oxford University Press, więc o poziom i urozmaicenie zadań nie musimy mieć obaw.

Dla mnie osobiście ogromną zaletą jest to, że Squla jest wolna od reklam, które okropnie rozpraszają na innych portalach edukacyjnych. Język polski, języki obce, matematyka, przyroda, historia i społeczeństwo, muzyka, plastyka, zajęcia komputerowe czy techniczne - na platformie Squla znajdziecie zadania ze wszystkich tych przedmiotów w jednym miejscu. My przetestowaliśmy głównie zadania dla przedszkolaków i są naprawdę ciekawe i zróżnicowane. Dodatkowo w tej wersji zadania są czytane przez lektora. Na przedszkolaki czeka tu ponad 2600 zadań - klik.
Jeśli interesuje was, jakie przedmioty sprawiają dzieciom trudności i jakie lubią najbardziej, możecie założyć darmowe konto rodzicielskie, aby monitorować postępy waszych pociech. 
Platforma jest płatna, choć część zadań udostępniono bezpłatnie. Aby mieć dostęp do wszystkich zadań należy wykupić abonament - jego koszt to od 16.99 zł miesięcznie, czyli równowartość ok. 5 szt jajek niespodzianek :) Jeśli jednak platforma nie spełni waszych oczekiwań, możecie zrezygnować w ciągu - 30 dni i wszystkie koszty zostaną wam zwrócone.
Warto spróbować :)Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger