9/23/2017

3 składniki w 15 minut, czyli gotowanie dla zabieganych

Wracamy z pracy, odbieramy dzieci z przedszkola, przychodzimy do domu i każdy chce jeść... Znacie to? I co tu począć? Co gorsza lodówka świeci pustkami, bo nie zdążyliśmy zrobić zakupów.
Na szczęście jest dla nas nadzieja. Istnieją dania, które można przyrządzić szybko, z niewielu składników, a do tego są zjadliwe - a nawet smaczne :)
Seria "3 składniki w 15 minut"


Seria "3 składniki w 15 minut" to kulinarna seria książek dla zabieganych albo dla tych, którzy nie lubią gotować. Te potrawy nie zawsze wpisują się w trend zdrowego odżywiania, nie są to też dania na wystawny obiad, ale nie taka ich rola. To szybkie, nieskomplikowane posiłki z różnych grup - dania z drobiu, ziemniaków, przekąski i dania dla dzieci.  Przygotujemy je z 3-5 składników w 5-15 minut (plus czas pieczenia i przygotowania składników). Nie wszystkie zaproponowane tu składniki mi odpowiadają, choćby kostki rosołowe, których nie używam. Zawsze jednak można je zastąpić tym, co lubimy lub przygotować samodzielnie. Przy każdym przepisie widnieje lista składników, które są dość podstawowe i zwykle znajdują się w każdej kuchni, jak makaron, miód czy oliwa.

Ziemniaki i ...?


To niewiarygodne, na ile sposobów można przygotować znane nam wszystkim ziemniaki. Placki ziemniaczane, zapiekanki, sałatki, zupy, ziemniaki zapiekane i wiele, wiele więcej. Ogromną siłą tych książek jest to, że można podpatrzeć i zainspirować się ciekawymi połączeniami , które potem można dowolnie modyfikować. Niektóre składniki po prostu doskonale do siebie pasują i jeśli będziemy o tym pamiętać, to po wprowadzeniu kilku tricków uzyskamy znakomity obiad czy przekąskę. To moja ulubiona książka z tej serii.A może kurczak?


Zawsze mam w zamrażarce coś z kurczaka, na "wszelki wypadek". Może nie jest to jakiś najbardziej wyrafinowany składnik, ale łatwo i szybko można go przygotować, a co więcej - dzieci lubią ten rodzaj mięsa. Dzięki przepisom z tej książki wprowadziłam do naszych dań kilka modyfikacji, niektóre zmieniam tak, żeby wszystkim smakowały, ale nie mogę odmówić tym pomysłom prostoty i łatwości przygotowania. Są smaczne i szybko można je przyrządzić, co dla zabieganych jest prawdziwym wybawieniem. 

Nie ma jak przekąski!


Niespodziewani goście, rodzinne spotkanie czy po prostu zwykły weekend - przekąski sprawdzają się zawsze i wszędzie. Ratują nas przed dziecięcym: "mamo, zjadłbym coś" :) Bardzo podoba mi się sposób przedstawienia poszczególnych przepisów - bardzo prosty i jasny nawet dla kulinarnych laików. W każdej książce jest 55 propozycji potraw, więc jest co robić :)


Maluchy w kuchni


Ostatnia książka to znakomita okazja, żeby zaangażować swoje pociechy do wspólnego gotowania. Szybkie, łatwe i pyszne. Mamy tu kilka naszych ulubionych dań i często je przygotowujemy. Dzięki temu, że składniki przedstawione są na obrazkach, nawet nieczytające jeszcze maluchy mogą nam pomagać.Seria „3 składniki / 15 minut”: 
-„Dania dla dzieci. 3 składniki / 15 minut”, 
-„Szybkie przekąski. 3 składniki / 15 minut”, 
-„Dania z drobiu. 3 składniki / 15 minut” 
-„Dania z ziemniaków. 3 składniki / 15 minut” 
 Wydawnictwo Jedność

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger