9/09/2017

Nowości w biblioteczce przedszkolaka

Czytanie książek to chyba nasz największy nałóg :) Ale jak tu nie czytać, kiedy na rynku ukazują się takie fantastyczne pozycje. Książki nie tylko przepięknie wydane, ale prezentujące treści na największym poziomie. Każdego dnia możemy wybierać, na co akurat mamy ochotę - czy są to wiersze na każdą porę roku czy oszczędna w słowa podróż ze ślimakiem marzycielem, a może wycieczka do lasu, zabawna historia wróbla, klasyczna opowieść o mysiej rodzinie lub poszukiwanie skarbu z krową Matyldą. Dzięki książkom każdego dnia możemy być gdzie indziej i doświadczać różnych emocji...

rozwój dziecka, wychowanie przez czytanie, książki dla dzieci, książki dla trzylatka


"Krowa Matylda szuka skarbu"

To nie jest nasze pierwsze spotkanie z Krową Matyldą. Takie książki mają w sobie coś wyjątkowego - duże wydania, wielkie ilustracje i historyjka, która zaciekawi dzieciaki. Niby niedługa, niby można kupić jakieś zbiorcze wydania bajek w jednym tomie i podobnej cenie, ale to już nie jest to samo :) 
Tego typu książki mają tę wielką zaletę, że nie czytające jeszcze samodzielnie dzieci mogą podejść do półeczki i wyjąć z niej tę opowieść, na którą właśnie mają ochotę. Wystarczy zerknąć na grzbiet i już wiedzą, co wybrać. Ta seria jest tak bogato ilustrowana, że praktycznie całą treść pokazano na obrazkach. Dzieciaki siedzą więc jak zaczarowane podczas lektury i ani przez chwilę się nie nudzą. 
Tym razem Krowa Matylda postanawia odszukać skarb, o którego obecności na podwórku jest przekonana. Ile zabawnych sytuacji wydarzy się w związku z tym poszukiwaniem nie muszę chyba wam pisać - wyobraźcie sobie tylko krowę i kury przekopujące ogródek w tajemnicy przed gospodynią...
"Bajka o mysiej rodzinie"

Klasyka w najlepszym wydaniu. Magiczna opowieść o mysiej rodzinie znakomicie zilustrowana.
Trudno powiedzieć, czy lepiej skupić się na pięknej treści czy warstwie graficznej, najlepiej i na jednym i na drugim :) Rodzinka myszek mieszka w domku dla lalek, ale z dnia na dzień musi go opuścić - nie wiedzą co począć, gdzie się udać, ale wiedzą, że muszą trzymać się razem i na siebie liczyć. Bajka kończy się dobrze i przekazuje małym czytelnikom ponadczasowe wartości.
Jestem pewna, że wrażliwi czytelnicy pokochają myszki i często będą do nich wracać.
"Las zabaw"

Oryginalna, pięknie wydana książka o leśnych zabawach - dla małych i dużych. Przypominająca o tym, o czym często zapominamy - o tym, żeby się zatrzymać, wsłuchać w głos przyrody, poczuć ją całym sobą. Czytając "Las zabaw" słyszymy ptaki, szelest liści, szum drzew, widzimy stare rośliny, leśne zwierzęta, czujemy zapach leśnych owoców. Oszczędne ilustracje pobudzają wyobraźnię i stanowią pretekst do inspirującej rozmowy. Znajdziemy tu pomysły na leśne aktywności, refleksyjne teksty i ciekawostki.
"Cztery pory roku"

A gdyby tak odbyć rymowaną podróż przez okrągły rok? Wiersze na każdą porę roku zadbają o uśmiech i refleksję. Mogą stanowić dobry materiał do rozmowy o cyklicznych zmianach w pogodzie i przyrodzie, zainspirować do wspólnej zabawy lub po prostu umilić wspólny czas.
To książka w starym dobrym stylu, taka, jakie bywały kiedyś - napisana pięknym językiem, z barwnymi opisami, ucząca wrażliwości na otaczający świat i dostrzegania tego, co często nam umyka.
"Remek marzyciel"

Tu podtytuł mógłby brzmieć, "możesz być kim chcesz" :) Ślimak Remek trochę się nudzi i poszukuje odmiany. Chce dodać do swojego życia nieco więcej koloru, dynamiki, chce zaskakiwać! Wyobraźnia podsuwa Remkowi niezwykłe pomysły, jedne bardziej nieprawdopodobne od drugich ... w końcu taka przecież jej rola :) Ale to nie tylko opowieść o sile i istocie marzeń. To również historia o tym, żeby potrafić docenić to, co mamy, bo przecież to, co jest w zasięgu ręki również może być wartościowe i cudowne.
"Wróbel, co oćwierkał sąsiadów"

I na koniec książka, która sprawia, że uśmiechamy się od ucha do ucha. Gderliwy wróbel, któremu wszystko przeszkadza i strofuje wszystkich naokoło na koniec sam dostaje pstryczka w nos. 
Kolejna zabawna książeczka autorstwa Pana Poety (po kurze, o której już wam pisałam) o tolerancji, zrozumieniu i wzajemnym szacunku - z przymrużeniem oka.
Bardzo fajny materiał do głośnego czytania. Rymowana opowieść, w której możemy ćwierkać i krakać do woli - jeśli lubicie takie głosowe zabawy intonacją i barwami głosu, to tu możecie poszaleć :)
Książki kupicie w dobrych cenach w księgarni Nieprzeczytane.pl.

W ostatnim konkursie poleciliście nam tak wiele tytułów, że z pewnością wiele z nich trafią na naszą listę "chceń" - dziękujemy!!!
Wciąż możecie wziąć w nim udział - KLIK :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger