9/10/2017

Z dziećmi pod namiot - jak się przygotować?

Ostatnio byliśmy pod namiotem 7 lat temu - w wersji bezdzietnej :) Uwielbiamy to - świeże powietrze, smak przygody, niezależność. Gdy byliśmy na studiach, często organizowaliśmy takie wypady spontanicznie i wszystko się udawało. Z dziećmi to już inna historia :) Planujemy taki rodzinny wypad z dziećmi pod namiot w przyszłym roku, a z trójką maluchów to prawdziwe wyzwanie :) Ale... dla chcącego nic trudnego. Zobaczcie, o czym warto pamiętać planując taki wypad i jak się do niego przygotować.Po co jechać rodzinnie pod namiot?

Bo to wyjątkowo spędzony czas, a wspomnienia pozostaną na zawsze. Takie podróżowanie ma masę zalet – kontakt z naturą, śpiew ptaków o poranku, świeże powietrze. 
Nie musimy obawiać się standardu naszego pokoju hotelowego ani przydziału miejsca przez recepcjonistkę, bo jesteśmy niezależni  - mamy swój własny „przenośny pokój” i możemy rozbić się tam, gdzie chcemy. 
Kolejny atut takiej formy spędzania wakacji to możliwość poznania wielu ludzi. Trudno jest nawiązać nowe znajomości w drogim hotelu – pobyt na kempingu natomiast sprzyja integracji , w końcu mając sąsiadów możemy liczyć na wzajemną pomoc, która tu nierzadko się przydaje. 
Nie zapominajmy też o lokalizacji kempingów – często położone są blisko plaży czy w innym atrakcyjnym miejscu. 
Jeśli obawiacie się, że namiotowy standard to dla was za mało, to chyba nie widzieliście jakie gadżety dziś mają "namiotowi urlopowicze" – lodówki, grille, lampki, wygodne materace czy przytulne śpiwory dostosowane do odpowiednich temperatur to podstawa namiotowego wyposażenia. Zerknijcie na powyższą infografikę, na której znajdziecie namiotowe dobrodziejstwa wraz z orientacyjnymi cenami. Bo choć wakacje pod namiotem to jedna z najtańszych form spędzania urlopu, to nie zapominajmy, że jednorazowy zakup namiotowego ekwipunku jest niezbędny i wiąże się ze sporym wydatkiem. Plusem tego jest fakt, że będziemy z niego korzystać wielokrotnie, więc warto wybrać dobre, sprawdzone produkty.
Coraz lepsza kondycja kempingów w Polsce oraz na świecie bardzo zachęca do wyboru tej formy wypoczynku. W pobliżu zwykle jest bar czy restauracja, plac zabaw dla dzieci, a warunki sanitarne są bez zarzutu. Dzieci mają nieograniczone możliwości zabawy – wychodzą z namiotu i już mogą szaleć J, podobnie wieczorem – mogą bawić się tyle, ile potrzebują.

Po szczegóły dotyczące namiotowego ekwipunku odsyłam was do poradnika:  Wakacje pod namiotem – co zabrać i jaki wybrać namiot? (źródło infografiki).

Koniecznie dajcie znać w komentarzach, czy byliście już z dziećmi pod namiotem i jak było. Jeśli znacie jakieś dobre, sprawdzone kempingi – również podpowiedzcie w komentarzach J

2 komentarze:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger