11/13/2017

ART Egmont - przepiękne książki dla młodych estetów (Sylaboratorium, Megasztuczki, Ale auta!)

Poczucie estetyki kształtuje się już od najmłodszych lat, dlatego tak ważne jest to, żeby książki dla dzieci były pięknie zilustrowane i zachwycały nie tylko treścią, ale i grafiką. Dziś chcę wam pokazać trzy cudownie nowości z serii ART Egmont, w której znajdziemy nietuzinkowe, przepięknie wydane książki, które znakomicie pobudzają dziecięcą wyobraźnię i kształtują wrażliwość estetyczną dzieci i dorosłych.

książki dla dzieci o motoryzacji, ale auta, megasztuczki, sylaboratorium


Te książki to takie małe dzieła sztuki. Ich ilustracje są zawsze na najwyższym poziomie - autorzy, zarówno polscy, jak i zagraniczni, dbają o to, żeby czytelnik miał prawdziwą ucztę estetyczną, a ciekawa i zróżnicowana tematycznie treść sprawia, że każdy miłośnik książek znajdzie tu coś dla siebie. 
Niedawno ukazały się trzy nowe tytuły, które z przyjemnością pokażę wam bliżej. 

SYLABORATORIUM - leksykon młodego erudyty


Książka dla tych, którzy lubią wiedzieć. 50 trudnych słów fenomenalnie wyjaśnionych przez znanych polskich pisarzy, ze znakomitymi ilustracjami Pawła Pawlaka. Krótkiej definicji towarzyszy opowiadanie, pozwalające ujrzeć dane słowo w szerszym kontekście, lepiej je zrozumieć i zapamiętać. Wśród autorów wyjaśnień są takie nazwiska, jak: Agnieszka Frączek, Wojciech Widłak, Zofia Stanecka, Ewa Nowak, Justyna Bednarek, Mikołaj Gołachowski czy Roksana Jędrzejewska - Wróbel.
Naprawdę bardzo ciekawa pozycja - zobaczcie, jak prezentuje się w środku.

MEGASZTUCZKI dla małych magików


Ta książka skrywa w sobie aż 25 wyjaśnień znanych nam magicznych sztuczek. To książka, która uchyla rąbka tajemnicy sztuki iluzji i pozwala samodzielnie przeprowadzić wiele tricków. Poza szczegółowym opisem sztuczek, wraz z instrukcją ich wykonania, mamy tu też wiele istotnych informacji na temat występów na scenie - na przykład, jak opanować tremę, jakie są cztery złote zasady magików, co zrobić, gdy sztuczka nam się nie uda albo czym jest adaptacja sensoryczna. 
To nie jest kolejna książka o magii dla małych dzieci. To naprawdę pozycja dla wymagających młodych ludzi, których fascynuje sztuka iluzji. Znakomitym "skutkiem ubocznym" takiej pasji jest nabycie umiejętności swobodnego występowania przed publicznością i nabranie pewności siebie.

ALE AUTA! Odjazdowe historie samochodowe


Ostatnia z dzisiejszych książek to świetna pozycja przybliżająca młodym czytelnikom historię motoryzacji. Prawdziwa perełka. Jakoś nie mogę wyobrazić sobie, żeby nie spodobała się miłośnikom pojazdów. Ilustracje Macieja Szymanowicza i niezwykle ciekawe opowiadania na pewno o to zadbają. Mnie wciągnęły bez reszty. To zdecydowanie najciekawsza książka o motoryzacji, jaką mamy na półce (a zapewniam was, że nie jedyna :)). Jest tu miejsce na ciekawostki, na humor i powagę. Całość napisana lekko, czyta się szybko i bardzo przyjemnie. Nie ma przydługich, nużących opisów - prawdziwe motoryzacyjne Creme de la Creme :)
2 komentarze:

  1. Czy "Ale auta" będą się nadawały dla 4latka? Czy jeszcze za długie?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Moim zdaniem wszystkie te książki są raczej dla dzieci szkolnych. W recenzji jest widoczne kilka stron ze środka, zerknij czy tego typu tekst będzie dla was ok. Całość jest napisana w tym samym stylu.

      Usuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger