11/14/2017

Pajączek Kędziorek. Przyjęcie urodzinowe - patronat Maluszkowych Inspiracji

Są takie książki, które dzieci kochają od pierwszego wejrzenia. Czasem wyglądają dość niepozornie, nie mają artystycznych ilustracji, ani wybitnie głębokiego przekazu, a są ulubioną lekturą naszych pociech. Trochę tak było u nas z Pajączkiem Kędziorkiem. Kiedy zaproponowano mi objęcie tej książeczki patronatem, zgodziłam się, bo spodobał mi się temat i sympatyczni bohaterowie. Nie sądziłam jednak, że książka kryje w sobie tak ciepłe opowiadanie, a jej lektura tak bardzo przypadnie do gustu mojej trzylatce. A po niej całej jej grupie przedszkolnej :) Kiedy więc usłyszałam, że planowana jest kolejna część przygód Kędziorka, z przyjemnością przedłużyłam patronat :)

książki dla przedszkolaka, Debit, patronat, Pajączek Kędziorek


O pierwszej książeczce o Pajączku Kędziorku możecie przeczytać tu ->"PAJĄCZEK KĘDZIOREK. JAK POKOCHAĆ OSIEM NÓŻEK"To urocza opowieść oswajająca lęk przed nieznanym i rozwijająca dziecięcą empatię. Kolejna część rozgrywająca się przy okazji przyjęcia urodzinowego Kędziorka porusza temat podróży. Dzieje się tak w związku z przyjazdem cioci Tarantuli z dalekiej Afryki, a tym samym obfituje w różne niesamowite opowieści o nieznanym lądzie. Maluchy nie tylko mają okazję dowiedzieć się czym jest safari, djembe czy poznać afrykańskie zwierzęta, ale przede wszystkim znowu otwierają się na to co inne i nieznane
Kędziorkowi w książce towarzyszą te same, znane nam już postacie, nowa jest tylko ciocia Tarantula. Wszystkie one mają rozkoszne wyrazy twarzy i od razu zdobywają sympatię dzieci. Książeczka jest naprawdę urocza, pięknie pokazuje rodzinne relacje, spotkania i radość z niewielkich rzeczy. Opowieści cioci o dalekim kraju sprawiają, że urodziny pajączka są naprawdę wyjątkowe - bo przecież to nie prezenty są najważniejsze, ale ten wspólnie spędzony czas.


Zarówno pierwsza jak i druga część przygód Kędziorka bardzo przypadły do gustu przedszkolakom z grupy Elizy i dzieci często proszą o ich przeczytanie. 
No i książeczki mają jeszcze jedną, istotną zaletę - są w twardej oprawie, a nie kosztują majątku :) Można je kupić w księgarniach internetowych już za około 12 zł :)


2 komentarze:

  1. Nie znam przygód Kędziorka ale już po samym przeczytaniu recenzji polubiłam go :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Z chęcią kupię, przeczytam i poznam pajączka Kędziorka :) Mojemu dziecku na pewno też się spodoba :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger