11/05/2017

Szybkie słówka - zwariowana gra, która wszystkim się podoba (8+)

To prawda. Graliśmy w nią już wiele razy, z różnymi osobami i zawsze się sprawdza. Czy to na planszówkowym spotkaniu ze znajomymi jako "rozgrzewka" przed bardziej wymagającymi tytułami czy też w rodzinnym gronie w niedzielne popołudnie. Ta gra jest tak szybka i zabawna, że błyskawicznie zjednuje sobie nowych fanów. Zapraszam na recenzję. 

gra imprezowa, gra planszowa słowna, szybkie słówka, gra dla ośmiolatka


"Szybkie słówka" kojarzy mi się z doskonale znaną mojemu pokoleniu grą "Państwa - miasta". Wystarczał nam wtedy papier i długopis i mogliśmy grać w nią godzinami. Gdyby wtedy przyszła nam do głowy taka masa nowych kategorii, gra mogłaby być jeszcze ciekawsza. Ale lepiej późno niż wcale - w nasze ręce wpadła kilka tygodni temu gra "Szybkie słówka" od Tactic i bardzo szybko zdążyliśmy ją polubić. 


W czym tkwi fenomen tej gry?


Otóż mamy tu 2 plansze, pionki, klepsydrę i karty i właściwie to wszystko. Wszystko, żeby rozpocząć błyskawiczną rozgrywkę, w której pewnie nie raz będziecie płakać ze śmiechu. Wymyślanie odpowiednich słów na daną literę pod presją czasu potrafi sprawić, że nasze skojarzenia nie zawsze będą mądre i trafne - niekiedy padają takie absurdy, że trudno powstrzymać wybuchy śmiechu.
Jako rozgrzewka sprawdza się więc doskonale, bo bardzo szybko pomaga "przełamać lody" i zintegrować nowe towarzystwo, a jednocześnie rozruszać szare komórki.


Gra przeznaczona jest dla 2-6 graczy od lat 8, a rozgrywka trwa ok. 30 minut (zwykle krócej). Zadaniem graczy jest podanie hasła na daną literę, które pasuje do obowiązującej w danym momencie kategorii i to w wyznaczonym czasie. Losujemy więc kategorię, kartę kładziemy u góry planszy, przekręcamy klepsydrę, szybko rozkładamy karty z literami i stawiamy klepsydrę na literce rozpoczynającej podane przez nas hasło, kolejny gracz mówi swoje hasło i przesuwa klepsydrę na inne miejsce i tak dalej, aż czas się skończy. 

Brzmi prosto? To spróbujcie w to zagrać! Pomyłka albo nie zmieszczenie się w czasie skutkuje przesunięciem naszego pionka w dół na tabeli punktacji - trzy takie "wpadki" i odpadamy z gry. 

Dużym plusem jest tu bardzo bogata lista kategorii i to, że za każdym razem mamy inne litery - dzięki temu gra jest bardzo regrywalna i szybko się nie nudzi.

Gra jest zdecydowanie z kategorii tych łatwych, lekkich i przyjemnych i doskonale sprawdzi się na każdej imprezie. Jeśli lubicie gry słowne, to ta także przypadnie wam do gustu :)

Grę w dobrej cenie kupicie na Smarkacz.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger