11/07/2017

Trzy kropki - książka, którą można czytać z różnych stron

Książki dla dzieci są tak różnorodne, że naprawdę niełatwo jest wymyślić taką, żeby mogła nas zaskoczyć. A jednak wciąż jeszcze zdarzają się takie pozycje. Jak choćby "Trzy kropki", które dziś chcę wam pokazać. Jej autorka, Asia Olejarczyk, miała znakomity pomysł, żeby trzy różne "kropkowe" wątki zawrzeć w jednej książce. A najciekawsze w niej jest to, że czyta się ją zupełnie inaczej niż tradycyjną. Sami zobaczcie :)

książki interaktywne dla dzieci, ciekawe książki dla przedszkolaka, wydawnictwo adamada,


Już na drugiej stronie poznajemy trójkę kropkowych bohaterów - Kropka, Kropkę i Kropusia. Teraz decyzja o tym, czyją historię chcemy poznać zależy od nas - gdy już wybierzemy, przechodzimy na stronę zaznaczoną przy "naszym" bohaterze. I tak przez cały czas - przechodzimy na odpowiednią stronę, czytamy ją i skaczemy dalej (za każdym razem mamy podaną stronę, na jaką mamy się udać).

Taki oryginalny sposób czytania książki bardzo podoba się dzieciom, które przecież uwielbiają niespodzianki.  Co więcej, w każdej z tych krótkich historyjek sporo się dzieje. Nie sposób nie dostrzec tu podobieństwa do interaktywnych książek Herve Tulleta, jeśli więc lubicie taki typ książek, to tym bardziej polecam wam nasz rodzimy tytuł. Moim zdaniem jest nie tylko bardziej pomysłowy i zaskakujący, ale i ciekawiej zilustrowany (Diana Karpowicz). Bardziej podoba mi się też fabuła, czyli perypetie tych kropkowych bohaterów - mają katar, gubią smoczek, bywają w niebezpieczeństwie, tańczą, a nawet się całują :)

Książka poza swoją funkcją rozrywkową i atrakcyjną formą, która potrafi zainteresować dziecko, ma jeszcze jedną zaletę - uczy liczyć. Dzieci chcą nam pomóc odszukać właściwą stronę, więc szukają odpowiedniej liczby czy cyfry na kolejnych stronach - taka motywacja sprawia, że bardzo szybko zapamiętują, jak wygląda 14, 25 czy nawet 54 :)

Jeśli więc lubicie trochę się książką pobawić i macie ochotę na urozmaicenie codziennego czytania - koniecznie sięgnijcie po ten tytuł. Polecam 2-, 3-, 4- ,a nawet 5-latkom :)
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger