1/26/2018

Inhalator, który można schować do kieszeni - Sanity Silent Mesh. Test i recenzja

Muszę przyznać, że początkowo podchodziłam do tego wynalazku z dużą rezerwą. Bo jak to możliwe, żeby tak małe, ciche i lekkie urządzenie potrafiło wykonać pracę tradycyjnego inhalatora - zwykle sporego, głośnego i nieporęcznego. Postanowiłam więc przekonać się, czy to, o czym zapewnia producent, to prawda czy tylko pobożne życzenie.
Jeśli chcecie przekonać się, jak inhalator siateczkowy Silent Mesh wypadł w naszym teście, zapraszam na wpis.


Jeśli chodzi o kompaktowość, to ten produkt wygrywa z wynikiem celującym - jego wymiary to ok. 7 cm x 10 cm x 4 cm, a waga bez baterii - 77g. 
Zarówno inhalator, jak i maseczki oraz przewód zasilający idealnie mieszczą się w dołączonym etui, więc pudełko możemy od razu wyrzucić. Uwielbiam takie rozwiązania, bo nie znoszę trzymać w szafie zbędnych pudeł. 


Opakowanie jest dobre dopasowane, nie jest ani za duże, ani za małe. W zestawie znajdują się: nebulizator, ustnik, maski dla dzieci i dorosłych, zasilacz, kabel USB, 4 baterie alkaliczne AAA oraz wspomniane etui.


Sam inhalator wizualnie prezentuje się bardzo dobrze, tak, jak wspomniałam na początku, jest bardzo lekki i mniejszy niż telefon komórkowy. 

Ale to nie wygląd bierzemy pd uwagę wybierając inhalator (choć atutów takiego kompaktowego urządzenia nie sposób pominąć). Pozwólcie więc, że zdradzę wam kilka informacji technicznych na temat tego sprzętu. 


Co to jest inhalator siateczkowy i czym różni się od tłokowego?

-> Inhalator siateczkowy działa o wiele ciszej. Roztwór jest uwalniany za pośrednictwem siateczki, która poprzez drgania rozbija lek na bardzo drobne cząsteczki.

Poza inhalatorami siateczkowymi i tłokowymi (pneumatycznymi) są jeszcze inhalatory ultradźwiękowe, ale są one zdecydowanie droższe i można ich używać tylko do soli fizjologicznej oraz niektórych leków. Inhalatory tłokowe/pneumatyczne można stosować ze wszystkimi lekami (choć my używamy go i tak głównie do soli fizjologicznej).


Parametry techniczne, na jakie warto zwrócić uwagę podczas zakupu inhalatora


1. Średnia prędkość nebulizacji - szczególnie ważna w przypadku dzieciaków, które nie lubią długo siedzieć w miejscu. Jeśli średnia prędkość wynosi 0.2 ml/min to oznacza, że jedną ampułkę soli fizjologicznej (2 ml) będziemy inhalować przez ok. 10 minut. Taka prędkość jest w testowanym inhalatorze.

2. Frakcja respirabilna - czyli ile procent w wytwarzanym aerozolu jest cząstek mniejszych niż µm - im więcej, tym nebulizacja skuteczniejsza. Nie zawsze tę informację znajdziemy na opakowaniu czy w ulotce, dlatego koniecznie dopytajmy o ten parametr podczas zakupu producenta/dystrybutora. W przypadku Sanity Mesh ten wskaźnik wynosi 58%.

3. Głośność - tu niestety bywa bardzo różnie - niektóre nebulizatory warczą jak traktor, inne mają głośność na poziomie akceptowalnym. Dla mnie dopuszczalna głośność to 60 dBA, im mniej tym lepiej :) Inhalatory siateczkowe są bardzo ciche, przyznam szczerze, że nie sądziłam nawet, że aż TAK ciche.

4. Wartość MMAD - średnia wielkość cząstek w aerozolu - powinna być w przedziale 1-5 µm (takie docierają do płuc, większe osadzają się w nosie i gardle, mniejsze są wydychane) - w przypadku Sanity Silent Mesh wartość ta wynosi µm.


Jak widzicie, kluczowe wartości mamy tu naprawdę w porządku, choć sprzęt wygląda bardzo niepozornie.
Zresztą w razie wątpliwości, rzućcie okiem na kilkadziesiąt pozytywnych komentarzy na temat Sanity Mesh na portalu Ceneo.


Zalety inhalatora Sanity Silent Mesh


- bardzo cichy, idealnie sprawdza się przy dzieciach, które często boją się hałasu
- bardzo lekki i mały, doskonały do zabrania w podróż, taki inhalator można mieć zawsze przy sobie
- łatwość i wygoda inhalacji szczególnie przy dzieciach
- dwa rodzaje zasilania - baterie lub podłączenie do sieci
- jest bezprzewodowy - więc dzieci mogą używać go samodzielnie, jest bezpieczny i nie wymusza siedzenia w jednym miejscu
- łatwość obsługi, pojemnik na lek łatwo wyjąć, napełnić i zamknąć, nie ma obaw, że coś z niego odpadnie
- poręczny i zapakowany w praktyczne etui - można mieć go zawsze przy sobie


To doskonałe rozwiązanie szczególnie w przypadku aktywnych rodzin. U nas zimą i jesienią jest bardzo często używany, nawet profilaktycznie. Inhalacja z soli fizjologicznej pozwala szybko pozbyć się drobnych infekcji i oczyścić drogi oddechowe. To mobilne urządzenie, lekkie, ciche i poręczne, a do tego łatwe w obsłudze i o dobrych parametrach technicznych. 
Zdecydowanie częściej sięgamy po Mesh niż tradycyjny inhalator, dziewczynki wolą go od wszystkich dotychczasowych :)Producentem inhalatora jest polska marka Sanity / FB. Można go kupić m. in. na ich stronie - KLIK (darmowa dostawa).

Jeśli potrzebujecie tradycyjnego, dobrego inhalatora w przyzwoitej cenie, to zerknijcie na ten wpis - INHALATOR ALERGIA STOP

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger