3/04/2018

Najnowsze publikacje pod naszym patronatem

Jesień i początek nowego roku jest już tradycyjnie u nas związany z cudownymi publikacjami, którym jako blog patronujemy. To z jednej strony wielki zaszczyt, że wydawnictwa zwracają się do nas z taką propozycją, a z drugiej - ogromna odpowiedzialność. Nie chciałabym, żeby nasze logo pojawiało się na okładce książek czy gier, które nie odpowiadają naszemu poczuciu estetyki czy takich, które sami omijalibyśmy szerokim łukiem. Kilkukrotnie byłam zmuszona zrezygnować z propozycji patronatu po otrzymaniu opisu publikacji i kilku poglądowych grafik, bo było to coś zupełnie nie w naszym guście. Ale dziś chcę skupić się na nowościach, które właśnie się ukazały lub ukażą się niebawem i które serdecznie wam polecam. Oto 10 z nich - i zapewniam was, że to dopiero początek :)"Wiewiórek i Bóbr. Przygody leśnych detektywów" - Magda Podbylska / Wydawnictwo Bis


Na początek książka, którą już zdążyliśmy przeczytać, bo jest już dostępna. Zresztą nie tylko my, bo zna ją już całe przedszkole moich córek. Podczas ferii to właśnie ta książka umilała dzieciom czas. I z tego, co wiem, bardzo dobrze została przyjęta zarówno przez młodszą, jak i starszą grupę. Nic w tym dziwnego, bo kto nie lubi historii detektywistycznych? Tu dodatkowo mamy leśną scenerię i sympatycznych bohaterów, którzy zaciekawią nawet najmłodszych czytelników.

Opis wydawnictwa:
Zabawne opowiadania o Wiewiórku i Bobrze, którzy mieszkają w lesie nad błękitnym strumieniem. Są do siebie zupełnie niepodobni, każdy z nich ma swoje upodobania, niezrozumiałe dla tego drugiego, jednak przyjaźnią się ze sobą i lubią wspólnie spędzać czas. Niekiedy w okolicy dochodzi do zagadkowych i niepokojących zdarzeń. Wówczas Wiewiórek i Bóbr zmieniają się w prawdziwych leśnych detektywów i usiłują dociec, kto stoi za tymi tajemniczymi wypadkami. W ten sposób poznają inne zwierzęta i ich niekiedy dość niezwykłe zwyczaje.
Doskonała lektura dla miłośników przyrody i zagadek detektywistycznych!
Książkę znajdziecie tu - KLIK


"Poznaję Litery" / "Poznaję Liczby" - Kapitan Nauka


Już nie mogę się doczekać, kiedy pokażę wam te zestawy. Mam je od kilku dni i już zdążyłam przetestować z młodszą córką (starsza już ten etap ma za sobą, bo sama czyta już całe zdania i liczy do 100 :)). Każdy zestaw to książka i 35 kart obrazkowych - bardzo pomocnych podczas nauki liter i liczb. 

Opis wydawnictwa:
W książce znajdują się proste łamigłówki dla dziecka, zadania z wykorzystaniem kart, a także wiele fascynujących propozycji zabaw z alfabetem. Maluch poznaje nazwy liter, układa swoje imię z kart,
odwzorowuje, wyszukuje, odczytuje i tworzy słowa. To doskonały trening spostrzegawczości wzrokowej i słuchowej, a także ćwiczenie wyobraźni! Zadania z wykorzystaniem kart wspierają proces nauki alfabetu, a przy okazji ciekawych zabaw rozwijają kreatywność
maluchów.
Karty z literami i obrazkami – poznawanie przez odkrywanie! Zastaw 35 kart obrazkowych można wykorzystać na wiele sposobów i wielu miejscach: w domu - rozpoznając przedmioty i pokazując litery i rozpoznając głoski na które się zaczynają; na wycieczce – wyszukując elementy z obrazków w najbliższym otoczeniu; w podróży – jako sposób na nudę. Poręczny format gwarantuje wygodę użytkowania a realistyczne fotografie to sposób na zainteresowanie każdego dziecka!


Karty obrazkowe i książka to doskonały sposób na poznanie matematyki. Ile to jest? Jaka to cyferka? Zestaw pomaga odpowiedzieć na te najczęściej zadawane pytania, poznać, a następnie utrwalić liczby, żeby na późniejszym etapie przejść do wykonywania pierwszych działań matematycznych. Pakiet obejmuje liczby od 1 do 10, każda z nich została zilustrowana barwnymi rysunkami. Dzięki temu dziecko może samodzielnie lub przy pomocy rodzica uczyć się liczb, a także dodawania,
odejmowania i porównywania. Możliwości korzystania z kart i książki jest wiele! Dzieci poznają liczby, przeliczają elementy znajdujące się na kartach i rozwiązują zagadki logiczne zaproponowane w książce. Mogą wyszukiwać elementy w najbliższym otoczeniu, przeliczać je i wskazywać ich liczbę na odpowiedniej karcie. Opcji jest wiele – każde dziecko znajdzie tu coś dla
siebie! Zestaw składający się z książeczki oraz kart przeznaczony dla dzieci od 3 lat to doskonałe wsparcie w nauce liczb. 
Zestawy do kupienia tu - KLIK

"Kiedy Polska była mała" - Marta Mleczko / Trasa dla Bobasa


Książka, jakiej jeszcze nie mieliśmy. Szalenie ciekawa i niezwykle rozwijająca. Sama czytałam ją z ogromnym zainteresowaniem.

Opis wydawnictwa:
Poznajcie razem z dziećmi pamiątki „małej Polski”,
czyli najważniejsze zabytki, które pamiętają początki naszego państwa
Fundacja „Trasa dla Bobasa” we współpracy z muzeami z Gniezna, Poznania, Ostrowa Lednickiego, Krakowa, Wrocławia i Gdańska wydała książkę pod tytułem Kiedy Polska była mała. Rodzinny przewodnik po zabytkach pamiętających początki państwa polskiego. Razem z dziewięcioletnią narratorką, Polą, czytelnicy poznają odpowiedzi na podstawowe pytania, dotyczące naszej historii sprzed tysiąca lat, m.in. czy Polska była kiedyś mała? Jaki prezent dostała z okazji swojego chrztu i czy na pewno się z niego ucieszyła? Co wspólnego ma stanowisko archeologiczne z bałaganem na biurku? Dlaczego wały obronne słowiańskich grodów nie rozsypywały
się jak bierki? Czym bawiły się dzieci tysiąc lat temu? Z czym nasi przodkowie nie rozstawali się, tak jak my ze smartfonem?
Bohaterka wraz z rodzicami odwiedza muzea i rezerwaty archeologiczne w kolebce Państwa Polan (Gniezno, Poznań, Ostrów Lednicki) oraz w jego późniejszej stolicy ‒ Krakowie. Wybiera się też do granicznych grodów: Wrocławia i Gdańska. Wszystkie najistotniejsze fakty, związane z powstawaniem
naszego państwa oraz najważniejsze zabytki zostały omówione w kontekście doświadczeń kilkulatków, żyjących w XXI wieku w przystępnej i interesującej dla nich formie.
Książkę znajdziecie tu - KLIK

E-book i audiobook dostępny bezpłatnie od wiosny 2018 r.
Dystrybucja: WYŁĄCZNIE BEZPŁATNA, szczegóły: trasadlabobasa.pl/kiedypolskabylamala"Książeczka kontrastowa: Zwierzęta / Pokój malucha" - Kapitan Nauka 


Przepięknie wydane, grube i lśniące książeczki kontrastowe dla najmłodszych.

Opis wydawnictwa:
Książeczka kontrastowa „Zwierzęta” oraz "Pokój malucha" stymuluje rozwój wzroku dziecka już od narodzin. Czarno-białe realistyczne ilustracje pomagają poznawać kształty zwierząt, ich tropy, czy charakterystyczne wzory.
Z książeczką można się bawić na wiele sposobów – pokazujemy dziecku obrazki, nazywamy je i opowiadamy o nich, starając się mówić do dziecka jak najwięcej i używając zróżnicowanego słownictwa. Takie zabawy wspomagają rozwój słuchu i mowy dziecka, a przede wszystkim budują niezwykłą emocjonalną więź z maluchem. Edukacyjna seria książeczek kontrastowych oraz kart obrazkowych A kuku! wspiera rozwój dzieci już od pierwszych dni życia. Publikacje z serii zostały wyprodukowane w Polsce z najwyższą troską o bezpieczeństwo najmłodszych.


"Mały Tadek rusza śladami Tadeusza" / Trasa dla Bobasa


O tej książce już wam pisałam zapraszając do udziału w grze miejskiej, w której była do wygrania. Teraz po lekturze, polecam wam ją jeszcze bardziej. Fantastyczny pomysł - świetne wykonanie. 

Razem z małym Tadkiem wybierzcie się na wyprawę śladami Tadeusza Kościuszki
Książkę znajdziecie w filiach Biblioteki Kraków oraz u naszych partnerów medialnych.

Darmowy e-book możecie pobrać tu - KLIK"Staszkowa wyprawa śladami Stanisława" / Trasa dla Bobasa


Kolejny fantastyczny pomysł i realizacja fundacji Trasa dla Bobasa. Jak zachęcić dzieci do poznawania historii wielkich Polaków? Jak przybliżyć im sylwetki wybitnych osób bez zbędnej i nudnej teorii i plątaniny bezdusznych dat? Okazuje się, że można. Co więcej, książka podobnie jak poprzednie - jest bezpłatna. E-book możecie pobrać już teraz :)
Razem z Ulką i jej bratem Staszkiem poznajcie Stanisława Wyspiańskiego. Dołączcie do ich niezwykłego spaceru po ulicach i zakamarkach dawnego Krakowa.
Więcej o książce - KLIK"Łakocie. Historia z pazurem" Katarzyna Zych, Natan Grech / Bajkopis

Książka, która jeszcze się nie ukazała, ale naprawdę przebieram nóżkami z niecierpiwości, bo premierę ma już 12.03. A ponieważ na książkach Bajkopisu jeszcze NIGDY się nie zawiodłam, to i tym razem szykuje się coś wyjątkowego <3

Opis wydawnictwa:
To właśnie tu, w domu z zielonym dachem i drewnianym płotem, pewnego dnia pojawiły się dwie malutkie, włochate kulki. – Jakie słodkie! – krzyknęła mała dziewczynka. I tak już zostało. Oba włochate kocie stworzenia nazywano na Pistacjowej Łakociami. A ponieważ w kociej naturze leży chadzanie własnymi ścieżkami, nic dziwnego, że pewnego dnia postanowiły przekonać się, co jest po drugiej stronie płotu...
„Łakocie. Historia z pazurem” to bajka o odwadze i pokonywaniu przeszkód. O nawiązywaniu przyjaźni i o tym, że czasem przyjaciel odchodzi... O tym, że strach przed nieznanym jest czymś naturalnym i o tym, jak wspaniale robić coś zupełnie nowego. Gdy podążycie śladami dwóch przesympatycznych kotów z ulicy Pistacjowej przekonacie, się, że to co najpiękniejsze – przyjaźń, przygoda, pasja, jest często właśnie po drugiej stronie płotu. Trzeba tylko odwagi, by go pokonać!

Książkę można już zamówić w przedsprzedaży - KLIK 

"Pajączek Kędziorek. Wakacje na wsi" Diana Amft / Debit


I kolejna (już 3!) część tak lubianej przez moją córę ( i przedszkolaki z jej grupy) serii książek o uroczym pajączku. Tym razem nasz słodziak spędza wakacje na wsi. Książka jeszcze się nie ukazała, ale 28.03 (dzień premiery) mam już zaznaczony w kalendarzu :)

Opis wydawnictwa:
Pajączek Kędziorek jedzie z rodzicami na wieś. Jest bardzo przejęty. Po raz pierwszy spotyka wiele zwierząt, które wcześniej widział tylko na obrazkach. Życie w gospodarstwie jest takie fascynujące! Chętnie z wszystkimi rozmawia i poznaje zwyczaje nowych znajomych. Kędziorek nie może się doczekać, żeby podzielić się wrażeniami z przyjaciółmi!
Książkę znajdziecie tu - KLIKPrzyznacie, że ciekawe pozycje? A już teraz zdradzę wam, że będą jeszcze świetne gry, przepiękne puzzle, książki i układanki dla maluszków :) Ale o tym jeszcze cicho sza :) Jak tylko dostanę zielone światło od wydawnictw - dam znać :)

Szczegółowe recenzje ze zdjęciami - na dniach :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger