3/28/2018

Nowości książkowe i planszówkowe dla dzieci - pod patronatem Maluszkowych Inspiracji

Ostatnio pojawiło się mnóstwo fantastycznych publikacji pod naszym patronatem. W tym wpisie zebrałam te, które już są w sprzedaży - na swoją premierę czeka jeszcze kilka innych wspaniałych tytułów, których jeszcze nie mogę wam zdradzić, ale gwarantuję, że warto na nie czekać :)
Wśród tych, które pokazuję dzisiaj znajdziecie gry i książki dla dzieci w różnym wieku - od rocznych maluszków poprzez przedszkolaki, po dzieci w wieku wczesnoszkolnym. Zapraszam :)


Książeczki kartonowe z serii "100 pierwszych słówek"

Moim zdaniem to najlepsze pierwsze książeczki dla dzieci - zaraz po kontrastowych :) Są naprawdę genialnie przemyślane, zarówno pod względem merytorycznym, jak i wizualnym. Znakomicie zilustrowane (co jest niestety rzadkie przy tego typu publikacjach) nie tylko uczą ale i rozwijają zmysł estetyczny od najmłodszych lat. To, że Kapitan Nauka przy swoich publikacjach współpracuje z tak dobrymi i zdolnymi ilustratorami naprawdę zasługuje na pochwałę. Niestety warstwa graficzna wielu pomocy dla dzieci jest tak koszmarna, że wręcz straszy zamiast edukować. Te książeczki są naprawdę mistrzowskie :) W sekrecie zdradzę wam, że niedługo do tej gromadki dołączą dwa nowe tytuły :)
Znajdziecie je tu - KLIK100 pierwszych słówek: POJAZDY

Opis wydawcy:
Pięknie ilustrowany słowniczek i pierwszy album z pojazdami Czy dwupłatowiec ma śmigła? Co to jest bobslej? Gdzie w łodzi podwodnej znajduje się peryskop?
100 pierwszych słówek to wyjątkowe kompendium wiedzy każdego malucha! Książeczki uczą nazywania pojazdów i wspomagają rozwój mowy, a także ćwiczą umiejętność budowania pierwszych zdań. Piękne ilustracje zainteresują dziecko fascynującym światem pojazdów i ułatwią zapamiętywanie słówek. Przyjazny format umożliwia powtarzanie nazw pojazdów także podczas spacerów. Kolorowe rozkładówki prezentują słownictwo uporządkowane według kategorii tematycznych, takich jak np. miasto, teren budowy czy kosmos. Zabawa z książeczką jest świetnym sposobem na ćwiczenie koncentracji i spostrzegawczości oraz wspólne spędzanie czasu z dzieckiem
i budowanie z nim więzi. Realistyczne rysunki umożliwiają rozpoznawanie różnych pojazdów w wielu kategoriach, a w przyszłości dzięki wyraźnym podpisom ułatwią naukę czytania. Poręczny format pasuje nawet do małej rączki dwulatka,a trwała tektura pozwoli cieszyć się książeczką przez długi czas.
100 pierwszych słówek: W DOMU I OGRODZIE

Opis wydawcy:
Pięknie ilustrowany słowniczek i pierwszy przewodnik po domu i ogrodzie dla każdego dziecka. Gdzie jest huba? Ile klocków jest w pokoju? Gdzie schowała się pluszowa panda? Jakie narzędzia znajdziemy w szopie? Co kryje się w w szafie? 100 pierwszych słówek to wyjątkowe kompendium wiedzy każdego malucha! Książeczki uczą nazywania elementów znajdujących się w domu i ogrodzie i wspomagają rozwój mowy. Piękne ilustracje otaczającego świata zainteresują dziecko wyposażeniem domu i ułatwią zapamiętywanie słówek. Znajdź z dzieckiem elementy z książki w Waszym otoczeniu! Oryginalne, klimatyczne ilustracje prezentują słownictwo uporządkowane według kategorii tematycznych, takich jak np. kuchnia, zawartość szafy czy mieszkańcy drzewa. Zabawa z książeczką ćwiczy koncentrację i spostrzegawczość, a dodatkowo jest świetnym pretekstem do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem i budowania z nim więzi. Realistyczne rysunki umożliwiają rozpoznawanie różnych elementów w otoczeniu dziecka, a w przyszłości dzięki wyraźnym podpisom ułatwią naukę czytania. Poręczny przyjazny format pasuje nawet do małej rączki najmłodszych, a trwała tektura pozwoli cieszyć się książeczką przez długi czas. Czytelna czcionka i wyraźne podpisy zainteresują maluchy, a starszym dzieciom pozwolą na pierwsze próby czytania.100 pierwszych słówek: ZWIERZĘTA

Opis wydawcy:
Pięknie ilustrowany słowniczek i pierwszy przewodnik po świecie zwierząt. Jakie zwierzęta żyją na Antarktydzie, a jakie na Arktyce? Gdzie mieszka żbik, a gdzie ośmiornica? Gdzie rybitwa spotka renifera? 100 pierwszych słówek to wyjątkowe kompendium wiedzy każdego malucha! Książeczki uczą nazywania zwierząt i wspomagają rozwój mowy. Piękne ilustracje zainteresują dziecko fascynującym światem zwierząt, a także ułatwią zapamiętywanie słów. Nazywajcie zwierzęta będąc na wycieczce, wakacjach lub na wsi! Wracajcie do książeczki, żeby wspominać wycieczki z dzieckiem i powtarzać nazwy zwierząt. Kolorowe rozkładówki prezentują różnorodne środowiska życia, od sawanny po Antarktydę. Podział na kategorie tematyczne porządkuje wiedzę i pomaga w zapamiętywaniu. Zabawa z książeczką będzie świetnym pretekstem do ćwiczenia koncentracji, spostrzegawczości oraz do wspólnego spędzania czasu z dzieckiem i budowania z nim więzi. Realistyczne rysunki umożliwiają rozpoznawanie różnych gatunków zwierząt z całego świata, a w przyszłości ułatwią naukę czytania. Dzięki poręcznemu formatowi pasuje nawet do małej rączki dwulatka, a trwała tektura pozwoli cieszyć się nią przez długi czas. Wyraźne podpisy zwierząt zainteresują maluchy, a starszym dzieciom pozwolą na pierwsze próby czytania.


3 bardzo ciekawe gry edukacyjne dla starszych przedszkolaków i dzieci szkolnych


Gra edukacyjna "Zwierzaki bystrzaki"


(80 kart + 24 żetony + plansza + instrukcja)

Opis wydawcy:
Dynamiczna gra rodzinna trenująca refleks, spostrzegawczość i pamięć. Gdzie skryły się dzikie zwierzęta w tropikalnym lesie? Czy uda ci się zauważyć wszystkie kameleony? Bądź najszybszy i zostań królem dżungli! Gra edukacyjna Zwierzaki bystrzaki to wciągająca rozrywka dla całej
rodziny. Aż 11 różnorodnych wariantów gwarantuje świetną zabawę bez względu na wiek! Pełne emocji pojedynki będą przy okazji świetnym treningiem spostrzegawczości, pamięci i koncentracji. Aby pokonać innych graczy, przyda się bystre oko i niesamowity refleks! 11 wariantów o różnym stopniu trudności pozwala na dopasowanie rozgrywki do upodobań, temperamentu i liczby uczestników. Każdy znajdzie coś dla siebie! Trwałe, wykonane z grubego kartonu żetony na pewno przetrwają niejedną grę. Niezwykłe, bajecznie kolorowe ilustracje Magdaleny Popovics przyciągną uwagę dużych i małych graczy, a wypatrzenie wszystkich zwierzaków wśród bogactwa detali wcale nie będzie łatwym zadaniem! Podejmijcie wyzwanie i sprawdźcie, komu nie umknie żaden szczegół.
Gra Zwierzaki bystrzaki to:
- wciągająca gra dla całej rodziny i przyjaciół
- 11 niezwykłych, różnorodnych wariantów rozgrywki
- świetny trening spostrzegawczości, refleksu i pamięci
- zachwycające ilustracje
- trwałe, kartonowe elementy
Grę znajdziecie tu - KLIKGra edukacyjna "Zegar"

(dwustronny zegar ze wskazówkami + 4 dwustronne plansze + 36 żetonów + instrukcja)

Opis wydawcy:
Wciągająca gra do nauki odczytywania godzin na zegarze tarczowym i elektronicznym! Co Franek robi o 12:00 i o której Julka wraca do domu? Czy uczeń przerośnie (zegar)mistrza? A jak wygląda twój plan dnia? Edukacyjna gra Zegar to aż 12 świetnych pomysłów na doskonałą zabawę dla przedszkolaków i uczniów pierwszych klas szkoły podstawowej, podczas której dzieci nauczą się odczytywać godziny! Dzięki 12 wariantom rozgrywki o zróżnicowanym stopniu trudności gra
nigdy się nie znudzi, a uczestnicy będą mogli grać tak, jak lubią – na szybkość albo dokładność, rywalizować albo grać jako jeden zespół. W zależności od wariantu gra trenuje myślenie logiczne,
spostrzegawczość, refleks, koncentrację, pamięć, a nawet umiejętność współdziałania. Podczas rozrywki dzieci nie tylko opanują posługiwanie się zegarkiem, lecz także nauczą się planowania i
podejmowania decyzji. Bajecznie kolorowe ilustracje Marcina Minora i Katarzyny Urbaniak
przyciągną uwagę dzieci, a trwałe elementy przetrwają z pewnością wiele fascynujących rozgrywek.
Grę znajdziecie tu - KLIK


Gra edukacyjna Polska

Opis wydawcy:
Gra edukacyjna Polska to atrakcyjna propozycja różnych wariantów rozgrywki dla głodnych wrażeń graczy już od 5 roku życia! Proste zasady, zacięta gra oraz atrakcyjna szata graficzna wciągną zarówno dzieci, młodzież jak i dorosłych.
W tym wyścigu o zwycięstwie decydują spostrzegawczość, refleks, łut szczęścia oraz znajomość polskiej przyrody, historii i geografii. Dzięki różnorodnym wariantom rozgrywki zabawę można dostosować do wieku i temperamentu graczy. Opisy wielu ciekawostek i atrakcji zainspirują z pewnością do wspólnego, rodzinnego podróżowania po kraju – nie tylko palcem po mapie! W trakcie rozgrywki gracze poznają tajemnice polskich miast, ich historię, zabytki oraz ciekawostki dotyczące różnych regionów kraju.
Angażujące ilustracje Moniki Rychlickiej-Borzechowskiej wciągają do wspólnej, rodzinnej zabawy oraz zapewniają wiele godzin twórczej rozrywki, rozbudzając przy tym wyobraźnię.
Gdzie można zobaczyć foki szare albo pogłaskać ryby? Czy w Polsce są pustynie i wulkany? W którym mieście jeździ trolejbus Ziutek? Czy trzeba bać się dziada kapuścianego i na jakiej górze lubiły spotykać się czarownice? Odpowiedzi na te pytania szukaj w grze Polska! 
Grę znajdziecie tu - KLIK 


Układanki malucha 

Dwu- lub trójelementowe puzzle, które wspomagają rozwój koordynacji wzrokowo-ruchowej oraz sprawności manualnej. Piękne ilustracje, kolory i jak zawsze w przypadku Kapitana Nauki - wysoka jakość wykonania.
Znajdziecie je tu - KLIKUkładanki malucha - Znajdź zwierzę

(10 kompletów puzzli dwuelementowych)

Opis wydawcy:
Układanki malucha Znajdź zwierzę to sposób na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej u maluchów już od 1. roku życia.
Wyszukujcie zwierzaki na ilustracjach, dopasujcie elementy o takich samych kolorach i łączcie je w dwuelementowe puzzle! Przy okazji zajmującej zabawy z układankami można ćwiczyć koordynację oka i ręki, zdolności manualne, a także spostrzegawczość.
Barwne, interesujące ilustracje zachęcą do fascynującej zabawy w wyszukiwanie, rozpoznawanie i nazywanie zwierząt. Zabawa z układankami korzystnie wpłynie na rozwój mowy u dziecka. Wysoka jakość materiałów gwarantuje zabawę na długo.
Układanki malucha zostały wyprodukowane w Polsce, z najwyższą starannością i troską o bezpieczeństwo najmłodszych.


Układanki malucha - Co pasuje?

(7 kompletów puzzli trójelementowych)

Opis wydawcy:
Rozwijające spostrzegawczość układanki dla maluchów już od 1. roku życia. Czym się bawisz w piaskownicy? Co chroni przed deszczem? Gdzie mieszka złota rybka? Co ma wspólnego słońce i chmurka? Układanki malucha Co pasuje? to wyjątkowe trójelementowe puzzle dla najmłodszych dzieci. Puzzle ćwiczą myślenie logiczne, spostrzegawczość i koordynację oko-ręka. Zabawa z puzzlami to doskonały sposób na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dziecko wyszukuje podobne ilustracje, dopasowuje elementy o takich samych kolorach i łączy je w małe obrazki.
Przy okazji zajmującej zabawy ćwiczy zdolności manualne i trenuje koncentrację oraz spostrzegawczość. Kolorowe puzzle zainteresują malucha, a piękne ilustracje o nasyconych barwach zachęcą do długiej i rozwijającej zabawy. Poręczne puzzle wykonane z grubej tektury to gwarancja zabawy na długi czas! Układanki malucha zostały wyprodukowane w Polsce, z najwyższą starannością i troską o bezpieczeństwo najmłodszych.


Układanki malucha - Kształty

Opis wydawcy:

Układanki malucha Kształty to doskonały sposób na rozwijanie koordynacji oko – ręka dostosowany dla dzieci już od 1 roku życia. Wyszukiwanie kształtów na ilustracjach, dopasowywanie elementów, łączenie obrazków to tylko niektóre z działań, jakie może wykonywać maluch podczas zabawy z puzzlami.
Dzieci ćwiczą zdolności manualne, koncentrację i myślenie logiczne, a przy okazji doskonale się bawią. Kolorowe ilustracje zainteresują najmłodszych i zachęcą do fascynującej zabawy z rozpoznawaniem, nazywaniem i wskazywaniem kształtów.
Zestaw składa się z 10 dwuelementowych puzzli. Ilustracje przyciągają uwagę interesującą kreską i pięknymi barwami. Przyjazny rozmiar kart sprawdzi się nawet u rocznego dziecka, a trwała tekturka zagwarantuje zabawę na dłużej.Układanki malucha - Angielski. Liczby

(10 kompletów puzzli dwuelementowych)

Dwuelementowe puzzle dla maluchów wspierające rozwój koordynacji oko-ręka. Czy słońce jest okrągłe? Jakie kształty można znaleźć na choince? Kto schował się w koszyku?
Układanki malucha Kształty dla dzieci od 1 roku życia to doskonały sposób na rozwijanie koordynacji wzrokowo-ruchowej. Dziecko wyszukuje kształty na ilustracjach, dopasowuje elementy o takich samych kolorach i łączy je w obrazki. Przy okazji zajmującej zabawy z układankami maluch ćwiczy zdolności manualne, myślenie logiczne i koncentrację. Kolorowe puzzle zainteresują dziecko, piękne ilustracje zachęcą do długiej zabawy w wyszukiwanie, rozpoznawanie i nazywanie kształtów i kolorów. W skład zestawu wchodzi 10 dwuelementowych puzzli z pięknymi, przyciągającymi uwagę ilustracjami o nasyconych barwach. Poręczny rozmiar sprawdzi się nawet u najmłodszych dzieci, a trwała tektura to gwarancja zabawy na dłużej. Układanki malucha zostały wyprodukowane w Polsce, z najwyższą starannością i troską o bezpieczeństwo najmłodszych.Układanki malucha. Angielski Kolory 1-3 lata 

(puzzle trójelementowe)

Opis wydawcy:

Co łączy truskawki i wóz strażacki? Jaki kolor mają jeansy i jak to powiedzieć po angielsku? Czy znajdziesz wszystkie pomarańczowe obiekty?
Układanki malucha Angielski. Kolory to doskonała pomoc w nauce angielskich słówek dla dzieci w wieku 1-3 lata. Podczas angażującej zabawy maluch ćwiczy motorykę małą, spostrzegawczość i koncentrację, a dodatkowo poznaje i utrwala znajomość angielskich nazw kolorów oraz rozpoznawania barw w swoim otoczeniu.
Trwałe puzzle z sympatycznymi ilustracjami przedstawiają różnokolorowe obiekty oraz słówka – nazwy kolorów po angielsku. Kolor napisu podpowiada jego znaczenie. Układankę można więc wykorzystywać do ćwiczenia czytania globalnego, ale zabawa będzie udana także bez tego elementu.
Nagrania mp3 wszystkich słówek w wykonaniu profesjonalnych lektorów ułatwią osłuchanie się z poprawną wymową i prawidłowym akcentem. Można je pobrać poniżej.


Układanki malucha. Angielski Zwierzęta 1-3 lata

Opis wydawcy:
Czym różni się pudel od kundelka? Co ma wspólnego rekin z rybką z akwarium? Jakiego koloru łaty może mieć krowa?
Układanki malucha. Angielski Zwierzęta to świetny sposób na oswajanie dziecka z językiem angielskim już od pierwszego roku życia. Zabawa z kolorowymi puzzlami trenuje spostrzegawczość i koordynację oko-ręka, a przy tym uczy angielskich nazw zwierząt.
Każde zwierzę występuje na obrazkach dwukrotnie. Zadaniem maluchów jest odnalezienie obu przedstawicieli i dopasowanie ich do podpisu w języku angielskim. Podczas zabawy można ćwiczyć czytanie globalne. Umiejętność czytania nie jest jednak konieczna, aby dopasować do siebie elementy – wystarczy kierować się kolorem puzzli, by połączyć rozdzielone zwierzęta!
Kolorowe, pogodne ilustracje przyciągną uwagę dzieci, a nagrania wszystkich słówek w formacie mp3 pozwolą bawić się z angielskim i ćwiczyć poprawną wymowę.

100 zabaw z piłką nożną

Opis wydawcy:

100 zabaw z piłką nożną - Kapitan Nauka zaprasza na trening!
Kto zaprojektuje szalik kibica, zostanie selekcjonerem polskiej reprezentacji i poprowadzi rozgrzewkę piłkarskiej kadry?
W trakcie zabawy z książką i kartami 100 zabaw z piłką nożną mały kibic może wcielić się w wiele ról z fascynującego piłkarskiego świata. Na każde dziecko czeka tu 100 zajmujących zadań, dopasowanych do umiejętności młodszych i starszych przedszkolaków.
Przy okazji rozwiązywania zadań typu: zaznacz, policz, dopasuj, skreśl, porównaj, dzieci ćwiczą między innymi: koncentrację i wyobraźnię, rozpoznawanie kierunków, liczenie, spostrzegawczość i małą motorykę. Wszystkie umiejętności niezbędne są do prawidłowego rozwoju każdego dziecka w wieku od 3 do 6 lat.

Znajdziecie je tu - KLIK Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger