3/27/2018

"Kot w butach" Teatr Groteska

Dziś Międzynarodowy Dzień Teatru, nie mogłam więc odmówić sobie przyjemności opublikowania wpisu o teatralnej tematyce. Wiecie, że zdecydowanie częściej chodzimy z dziećmi do teatru niż do kina? To coś fantastycznego!Niedawno byliśmy z dziewczynkami (3,5 oraz 6 lat) w krakowskim Teatrze Groteska na spektaklu Kot w butach. Przyznam szczerze, że nie spodziewałam się niczego odkrywczego po tak znanej historii - rzeczywistość uświadomiła mi, jak bardzo się myliłam. 
Znana baśń ujęta została w sposób absolutnie wyjątkowy, pozbawiony dosłowności i zaskakujący na każdym niemal kroku. Od kostiumów, poprzez scenografię, aż po scenariusz - było kolorowo, zabawnie i bajecznie. Oszczędne dekoracje znakomicie działały na wyobraźnię - dzieci były zachwycone, ja także patrzyłam, jak zaczarowana. 
Stara baśń pokazana tu została w sposób uwspółcześniony, bezbłędnie pokazując ludzkie wady i zalety. Bardzo podoba mi się to, że reżyser poszedł o krok dalej i nadał opowieści zupełnie nowy wymiar - historia nie mówi tu, że warto uciekać się do oszustw i kombinatorstwa, żeby osiągnąć swój cel. Znajdziemy tu natomiast pochwałę skromności, dobroci i szczerości, które (no może przy odrobinie szczęścia i kociego sprytu) ostatecznie zostają docenione.
Spektakl polecam dzieciom od 5 lat, młodsze mogą nie zrozumieć niektórych kwestii (co wcale nie przeszkodzi im w dobrej zabawie podczas oglądania spektaklu).
Bardzo polecamy!Zdjęcia pochodzą ze strony www.groteska.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger