5/02/2018

Trzy świetne książki na komunijny prezent

W sieci roi się od pomysłów na prezent z tej okazji. Czasem mam wrażenie, że prezenty przysłaniają wagę całej uroczystości, dlatego dziś chciałabym wam pokazać nie przegląd komunijnych rowerów, laptopów czy innych mega drogich gadżetów, tylko 3 fantastyczne książki, które będą wspaniałym i wartościowym prezentem dla 9-latka, ale nie tylko - te książki z powodzeniem można wręczyć również nastolatkom, a nawet dorosłym.
W poszukiwaniu najciekawszych książek dla młodych, ale wymagających czytelników, takich, których nie odkłada się w kąt po jednej lekturze, ale co pewien czas do nich zagląda, udałam się do księgarni Profit24.pl. Jest tam masa książek naukowych, znakomicie pogrupowanych tematycznie i właśnie tam odkryłam dzisiejsze perełki. Mają ogromny wybór albumów czy innych "poważniejszych" publikacji w bardzo dobrych cenach. W przypadku książek prezentowych dużą uwagę zwracam też na sposób pakowania i na szczegóły, często zdarzało mi się, że zamówione w sieci książki przychodziły z zagiętymi rogami czy porysowaną okładką. W "proficie" pod tym względem jest naprawdę bardzo dobrze.

Książki, które zamówiłam do dzisiejszego wpisu to tytuły, które naprawdę warto mieć w domowej biblioteczce. Znakomicie nadają się na prezent - i to z różnych okazji. Dziecku będą towarzyszyć przez wiele lat i na pewno będą wartościową pozycją na ich półce.

Wielki Atlas Świata (wydawnictwo: Euro Pilot)


W kwestii tego typu książek jestem szczególnie wymagająca. Atlasy atlasom nierówne, a jest ich w księgarniach "od groma". Skąd mamy wiedzieć, który będzie dobrym wyborem, a który okaże się bublem? "Atlas świata" to nie jednorazowa powieść, tylko książka, do której często się wraca. Książka, która towarzyszy całej rodzinie - pomaga zdobywać wiedzę, zrozumieć szkolny materiał czy zaplanować wakacje.
Ten atlas świata to fantastyczna książka, która jest nie tylko suchym zbiorem skomplikowanych map. To książka, która kompleksowo przedstawia nam obraz naszej planety. W 4 dużych działach opisane są: wszechświat (mapa nieba, Ziemia, Księżyc, kontynenty i oceany), świat (m. in. wielkie odkrycia geograficzne, ukształtowanie terenu, korona Ziemi, krajobrazy, strefy i zmiany klimatyczne, kataklizmy, ludność, strefy czasowe, świat sportu, papieskie pielgrzymki), kontynenty i Polska. Bardzo ważna w przypadku atlasu jest jego data wydania i poziom aktualności zgromadzonych w nim informacji. To jest wydanie na 2017/2018 rok, więc najbardziej aktualne z możliwych.
Mapy są bardzo szczegółowe i profesjonalne - przedstawiają ukształtowanie terenu i podział administracyjny. Dużo miejsca poświęcono Polsce - zjawiskom przyrodniczym, gospodarczym i demograficznym.
Książka ma wielki format i jest świetnie wydana, liczy blisko 340 stron. W środku jest mnóstwo fotografii i ciekawostek, sama mogę analizować go godzinami! Do atlasu dołączona jest wyjmowana, dwustronna mapa Europa/Świat.

Książkę w bardzo dobrej cenie kupicie tu -> Wielki Atlas Świata
Anatomia. Obraz ludzkiego ciała na wyjątkowych, ażurowych rycinach (wydawnictwo: Mamania)


Kolejna książka, która na pewno szybko się dziecku nie znudzi i będzie wyjątkowym prezentem to niezwykłe wydanie "Anatomii". Przepiękne ażurowe strony znakomicie przedstawiają ludzkie układy, a cała książka prezentuje się niczym prawdziwe dzieło sztuki. Wielki format, spora objętość. Moc informacji, które doceni nawet dorosły czytelnik. 
Autorką książki jest ilustratorka Hélène Druvert, której niezwykły pomysł pomysł ażurowych stron dał się zrealizować, dzięki precyzyjnym cięciom lasera do papieru. W książce znajdziemy 5 ażurowych stron, ale to nie koniec niespodzianek, bo przez całą lekturę młodemu czytelnikowi towarzyszą klapki z ciekawostkami, zachęcające do samodzielnego odkrywania anatomicznych tajemnic. 
Tekstu jest tu sporo, nie myślcie więc, że to ładny, ale bezwartościowy pod względem treści album.  Informacje zostały umiejętnie zaprezentowane i dostosowane do młodego czytelnika. Nie przytłaczają, lecz w ciekawy sposób przekazują to, co istotne.
Nie polecam dawania książki małym dzieciom, bo ażurowe strony są bardzo delikatne. To najpiękniejszy album o anatomii, jaki kiedykolwiek miałam w rękach. 

Książkę w bardzo dobrej cenie kupicie tu -> AnatomiaBiblia - Komiks (Wydawnictwo M)


Być może niektórym połączenie Biblii i komiksu wydaje się ryzykowne i nie do końca trafione, ja natomiast, gdy tylko usłyszałam o takim wydaniu, bardzo zapragnęłam je mieć. 
Po pierwsze dlatego, że sztuka komiksowa jest nam bardzo bliska, a po drugie właśnie z powodu luki na rynku wydawniczym w temacie dobrej Biblii dla dziecka. 
O ilustracje zadbał tu Sergio Cariello, rysownik współpracujący m.in. Marvel Comics czy DC Comics, więc pod tym względem jest naprawdę bardzo dobrze. Trochę obawiałam się, czy w tej wersji księgi ksiąg nie ucierpi treść, bo mimo wszystko, to ona jest przecie najistotniejsza, ale zapewniam was, że trzyma odpowiedni poziom. W przypadku tego rodzaju publikacji niezbędne jest kościelne Imprimatur, czyli zezwolenie na druk książki udzielone przez władze kościoła katolickiego, które świadczy jednocześnie o poprawności merytorycznej dzieła.
Książka ponad 750 stron, więc nie jest to jakaś tam broszurka, tylko kawał dobrej literatury. Mamy tu podział na stary i nowy testament, przy czym stary zajmuje 2/3 całości księgi. 
Biblia nie jest z reguły księgą czytaną przez dzieci chętnie - z jednej strony przyczyną jest bunt przeciw tradycjom, który przychodzi w pewnym wieku, z drugiej to, że jej treść jest dla nich niezrozumiała i wymaga pomocy w interpretacji. To mamy coś zupełnie innego, KOMIKS - forma zupełnie inna niż tradycyjna książka, coś, do czego nikt nigdy dziecka nie zmusza. Ba! Niektórzy wręcz krytykują tę formę literacką, a tu taka gratka! Trudno mi wyobrazić sobie dziecko, które nie sięgnie po taką Biblię z czystej ciekawości - żeby choć zerknąć, jak prezentuje się w środku.

Książkę w bardzo dobrej cenie kupicie tu -> Biblia - KomiksBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger