7/31/2018

Bush Baby World - zabawne maskotki, które troszczą się o piękne sny

Nigdy nie jestem w stanie w 100% przewidzieć, jaka zabawka spodoba się moim dziewczynom. Bywa tak, że coś, co moim zdaniem jest fantastycznym produktem i daje mnóstwo możliwości zabawy, im wcale nie przypadnie do gustu - i odwrotnie, coś, co mnie wydaje się zabawką na chwilę, je zajmuje na długie tygodnie. Dlatego właśnie to dzieci i ich wyobraźnia często weryfikują moje zabawkowe wybory. Dziś chcę wam pokazać serię maskotek "Bush Baby World", które są obecnie dostępne zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach internetowych i które bardzo przypadły do gustu mojej 6- i 4-latce.
Bush Baby World - co to takiego?


Dla mnie to po prostu niewielkie, pluszowe maskotki, których oczy i uszka poruszają się pod wpływem ruchu naszego palca w otworze z tyłu ich głowy. Dla dzieci to świat magicznych stworzonek, które mają swoje imiona, umiejętności i zainteresowania. Każde z tych stworzonek charakteryzuje jakaś szczególna cecha, która odróżnia je od innych. Dzieci w mig ją zapamiętują, dzięki czemu kolorowe pluszaki mają swój własny charakter. Tu możecie poznać je bliżej - KLIK.
Ponieważ zabawki z tej serii są łatwo dostępne i obecne w wielu marketach spożywczych, jak Lidl, Intermarche, Auchan i Carrefour, czy w popularnym Smyku, dzieci doskonale je kojarzą. 
Mnie podoba się pozytywne przesłanie, jakie niosą ze sobą te maskotki - takie jak przyjaźń, wzajemna pomoc i troska o siebie nawzajem. Niestety dziś coraz częściej spotykam zabawki podkreślające, jak ważny jest kult ciała i wygląd zewnętrzny lub promujące agresję i niestety cieszą się one sporą popularnością. 
W centrum świata pluszaków Bush Baby jest Drzewo Marzeń, z którego kwiatów wydobywa się zaczarowany pył, dzięki któremu mali bohaterowie mają piękne sny. Ten wątek jest dla nas szczególnie ważny, bo moje przedszkolaki często miewają nocne koszmarki, które budzą je w nocy. To normalny etap rozwojowy u dzieci w wieku 3-6 lat. Nocne koszmary odznaczają, że malec prawidłowo się rozwija i staje się coraz bardziej świadomy tego, że na świecie istnieje zło i niebezpieczeństwa. To nowe odkrycie może być dla dziecka źródłem stresu i nocą maluch musi je "przepracować". Dziecięce koszmary są skutkiem nadmiaru informacji, z którymi mózg sobie musi poradzić. Na szczęście przytulenie mamy czy taty zawsze pomaga. Od niedawna wspomagamy się wlaśnie motywem magicznego pyłu, który w mig przegania nocne strachy :)
Pluszaki mają swoją własną krainę, której dokładną charakterystykę znajdziecie na tej MAPIE.


My te maskotki wykorzystujemy dodatkowo do zachęcania dzieci do leśnych wypraw. Skoro to "Bush babies" to las jest im nieobcy, więc dzieci chętnie zabierają je ze sobą, szukają wspólnie jagód, grzybów, sadzają je na drzewach i krzaczkach, mając przy tym świetną zabawę - a my nie słuchamy jęków i narzekań znudzonych maluchów i możemy delektować się pięknem przyrody :)
Dziewczynki noszą maskotki w plecaczkach i zabierają ze sobą na każdą wyprawę :)Maskotki Bush Baby World dostępne w Polsce

- Dreamstars - Strażnicy Drzewa Marzeń
- Smimmies Migotki (z błyszczącymi elementami i grzebieniami)
- Sleppy Pod Gniazdka (pluszaki z zamykanymi gniazdkami, które można zawiesić)
Księżniczka Melina ( z koroną, grzebieniem, berłem, migoczącą gwiazdą i zamykanym gniazdkiem)
- Drzewo marzeń (dostępne tylko w Auchan)
- Limitowana seria Blossom (w drobne kwiatki, dostępna tylko w Lidlu)


Zabawki służą dziewczynkom do licznych zabaw narracyjnych, niekoniecznie zgodnych ze scenariuszem producenta. U nas raz są przedszkolakami, innym razem rodziną, jeszcze innym króliczkami zagubionymi na tajemniczej wyspie. Sama niekiedy nie mogę się nadziwić, ile różnych ról potrafią nadać zabawkom dwie dziewczynki w wieku przedszkolnym. 
Oczywiście dzieci z nimi śpią, obowiązkowo (bo wiecie, ten pył i w ogóle :)). 


Ponieważ seria jest bardzo zróżnicowana kolorystycznie, każdy maluch może znaleźć tu coś dla siebie.A na koniec kilka namiarów:

Spot reklamowy:
https://www.youtube.com/watch?v=5OeM_FRQyGM
Mini-serial o Bush Baby (polska wersja językowa, 9 odcinków):
https://www.youtube.com/watch?v=p4KodxnDJOk&t=11s
Polska strona Bush Baby World:
 https://pl.bushbaby.world/4 komentarze:

  1. Jakie cudne zabaweczki :) Urzekly mnie:)

    OdpowiedzUsuń
  2. Prezent bardzo się podoba! Moja córcia wszędzie zabiera swojego pluszaka. Też ma milion różnych sposób na zabawę :)

    OdpowiedzUsuń
  3. Super maskotki!

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger