11/15/2018

"Pajączek Kędziorek. Jak dobrze mieć rodzeństwo" - jak przygotować maluszka do nowej roli

Znacie Kędziorka? Jeśli tak, to pewnie wiecie, że niedawno pojawiła się czwarta część z jego przygodami. Jeśli natomiast nie mieliście okazji poznać jeszcze tego uroczego pajączka, a jesteście rodzicami 3-, 4-latka - koniecznie to nadróbcie :)Ta drobna istotka z wielkimi czarnymi oczkami zdołała już dawno zdobyć naszą sympatię. Najpierw, zachęcał maluchy do zaprzyjaźnienia się z pająkami, potem świętowaliśmy jego urodziny i słuchaliśmy afrykańskich opowieści cioci, potem wspólnie wybraliśmy się na wieś i odkrywaliśmy jej tajemnice, żeby w końcu poruszyć wiecznie aktualny temat pojawienia się w życiu dziecka rodzeństwa. Jak wiadomo, nie jest to łatwy czas i trzeba włożyć sporo wysiłku w to, żeby odpowiednio przygotować na tę zmianę nasze pociechy. Tu właśnie z pomocą przychodzi nam mały, 8-nożny bohater, który wędruje do swoich przyjaciół, żeby dowiedzieć się, jak to jest z tym rodzeństwem. 


Kędziorek posiada pewną pomocną umiejętność, polegającą na tym, że nie boi się pytać. Po prostu, jeśli coś go nurtuje mówi to głośno i zawsze znajdzie się ktoś, kto przyjdzie mu z pomocą.
Odwiedza wraz z przyjacielem różne gatunki zwierząt. Wybiera takie rodziny, gdzie może dowiedzieć się czegoś na temat posiadania rodzeństwa i podczas każdej z tych wizyt odkrywa coś nowego. Owe spotkania stopniowo przekonują go, że posiadanie własnego rodzeństwa może być ciekawą przygodą.
Teraz Kędziorek jest już dobrze przygotowany do tego, żeby być starszym bratem :)
Polecam nie tylko tym maluszkom, którzy za chwilę będą mieć młodsze rodzeństwo. Te książki przedszkolaki naprawdę kochają :)

Recenzje wcześniejszych części o Kędziorku znajdziecie tu:

 
Mój blog patronuje ten serii.


Wydawnictwo Debit

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger