12/12/2019

Dotykam poznaję - znakomita sensoryczna seria książeczek dla najmłodszych

Dziś przybywam do was z fantastyczną serią książeczek dla najmłodszych. To pięknie ilustrowane kartonówki, które dodatkowo zawierają silikonowe faktury do tarmoszenia, głaskania i miętoszenia - czyli tego, co maluszki lubią najbardziej.
Dotyk to jeden z najważniejszych zmysłów w rozwoju dziecka. Dzięki niemu mały człowiek uczy się chronić swoje ciało, zyskuje poczucie bezpieczeństwa, poznaje świat, wchodzi w bliskie relacje i umacnia je. Wrażenia dotykowe składają się na wiele procesów i umiejętności, takich jak mowa, jedzenie, planowanie motoryczne czy uczenie się.
"Sensoryczne niemowlę", Aleksandra Charęzińska, Joanna Szulc


Wypukłe formy w książeczkach są bardzo różnorodne - są tu fale, kropelki, kolce, różne zygzaki. Dodatkowo są one w intensywnych kolorach i bardzo dobrze wpasowują się w grafikę książeczek.

Zróżnicowana faktura i twardość pobudzają wrażliwość dotykową dziecka, pomagają doskonalić małą motorykę i koordynację wzrokowo-ruchową. Książeczki stymulują zmysł dotyku, poznawania, doświadczania nowych bodźców i różnych faktur. Dotykanie różnych form pomaga też rozładować napięcie i stres.
Treść książki stanowią proste rymowane zagadki o zwierzętach i pojazdach - w serii w serii ukazały się cztery tytuły. Książeczki są w całości kartonowe i mają 10 stron. Są bezpieczne, mają zaokrąglone rogi i poręczny format, dzięki czemu można je bez obaw proponować naprawdę małym dzieciom (od 0 do 3 lat).

Książeczki dostarczają dziecku nowych bodźców, rozbudzają ciekawość, zachęcają do odkrywania. Dziecko uczy się rozróżniać różne faktury - gładkie, szorstkie, chropowate, miękkie. Dzięki intensywnym kolorom stymulowany jest także wzrok.

Ilustracje przygotowała Anna Gensler, książki ukazały się nakładem wydawnictwa AWM.
Ta seria będzie świetnym prezentem na gwiazdkę dla maluszków - bardzo polecam.

Mój blog patronuje tej serii.


Serię książek "Dotykam - poznaję" znajdziecie na stronie wydawnictwa i w księgarniach.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger