12/15/2019

Najlepszy pomysł na prezent dla 7-latka - stół do gier zręcznościowych

Długo szukałam prezentu dla mojej 7-latki. Nie chciałam, żeby dostała kolejną lalkę, pluszaka czy planszówkę, których kupujemy bardzo dużo przez cały rok. Nie chciałam, żeby było to coś na kilka minut, a następnie wylądowało w kącie na długie miesiące. Szukałam czegoś, co ją zainteresuje, a jednocześnie będzie nowym doświadczeniem i już idealnie byłoby, żeby jeszcze mogła bawić się tym z rodzeństwem :) W końcu znalazłam coś wyjątkowego. Sami zobaczcie, co to takiego.
Sporo gramy w planszówki i gry logiczne. Zdałam sobie jednak sprawę, że niewiele mamy tradycyjnych gier zręcznościowych, jak cymbergaj, piłkarzyki czy bilard. Szukałam więc czegoś takiego, ale w takiej formie, żebyśmy mogli bawić się tym w domu i całą rodziną. 

Gry zręcznościowe dla dzieci - jakie wybrać? 


Jak wiadomo, gry zręcznościowe to świetna zabawa dla całej rodziny, można przy nich przyjemnie spędzić czas, zrelaksować się, a jednocześnie trenować swoje umiejętności. To naprawdę rozwijająca rozrywka, która przy okazji uczy spostrzegawczości, koordynacji ruchowej i refleksu, bo często to one zapewnią graczowi zwycięstwo.

Na rynku jest cała masa gier zręcznościowych, poniżej choćby kilka przykładów:
Gry zręcznościowe to szeroki wybór gier dla dzieci w różnych kategoriach wiekowych. Można podzielić je na kilka grup, w zależności od tego, jaką umiejętność rozwijają i jakie predyspozycje są potrzebne, by odnieść zwycięstwo. Są więc gry oparte na indywidualnym działaniu, gry oparte na działaniu grupowym, gry czysto rozrywkowe, gry logiczne itd.

ZALETY gier zręcznościowych 


- Zwycięstwo często zależy od refleksu, spostrzegawczości.
- Aby być naprawdę dobrym, trzeba dużo ćwiczyć - gry uczą wytrwałości w dążeniu do celu.
- Angażują całą rodzinę.
- Duży wybór na rynku.
- Są skierowane do dzieci w różnym wieku, niezależnie od płci.


Jakie gry zręcznościowe wybrać? Na co zwrócić uwagę?


Wybierając grę dla dziecka musimy brać pod uwagę jego wiek. To bardzo ważne, żeby dobrać grę odpowiednio do wieku dziecka, bo zbyt trudna rozgrywka je zniechęci, a za prosta - znudzi. Są więc gry dla trzylatków, czterolatków, pięciolatków, czy dzieci szkolnych, a także bardziej uniwersalne - dla całej rodziny. 
Nie bez znaczenia jest również ilość graczy i długość rozgrywki, żeby odpowiednio zaplanować zabawę. 
I w końcu rodzaj gry - mogą one stawiać przed graczami bardzo różne wyzwania i uczyć różnych umiejętności. Warto zwrócić uwagę, czy dana gra ma jedynie walory rozrywkowe, czy też uczy dziecko np. podejmowania decyzji, szacowania ryzyka, precyzji ruchów itd.
I w końcu cena – na szczęście wśród gier zręcznościowych można znaleźć rozwiązania na każdą kieszeń.

Czy warto wprowadzać dawać małym dzieciom gry oparte na rywalizacji, uświadamiające, że czasem się przegrywa?


Moim zdaniem zdecydowanie tak. Zawsze stoję na stanowisku, że przecież porażka to także część życia (nie tylko dorosłego). O wiele lepiej, żeby dziecko poznało towarzyszące jej uczucie wśród bliskich na terenie rodziny, gdzie nikt go nie wyśmieje, jeśli nie będzie umiało zapanować jeszcze nad emocjami. Nie łatwo jest osiągnąć dojrzałość psychiczną bez doświadczenia niepowodzeń. To trochę taka szkoła życia.  
Dlatego też dobierajmy gry odpowiednio do wieku dziecka, ale też nie podkładajmy się celowo, żeby nasza pociecha wygrała. Nie chcemy chyba wykształcić w niej przeświadczenia, że zawsze będzie wygrywać.

Tradycyjne gry zręcznościowe we własnym domu


I tak dotarłam do wspomnianego na początku wpisu idealnego prezentu dla mojej 7-latki (i pewnie całej rodziny :)) - coś czuję, że ta zabawka będzie hitem w czasie świąt. 

Na początek pokażę wam, jakie zestawy brałam pod uwagę:
Ostatecznie wybrałam dla nas zabawkę z numerem 5 - stół do gier 4 w 1 (bilard, tenis stołowy, cymbergaj i piłkarzyki).

To gry, które ćwiczą wyobraźnię przestrzenną i uczą sportowego współzawodnictwa. Na jednej konstrukcji mieszczą się aż 4 różne gry.

Zestaw zawiera:
- piłka - 2 szt.
- liczniki zdobytych bramek - 2 szt
- bramki - 2 szt
- kije bilardowe - 2 szt
- bile
- trójkąt
- szczotka do czyszczenia sukna
- siatka stołowa,
- rakietki do tenisa stołowego - 2 szt
- piłeczki tenisowe - 2 szt
- krążek
- suwaki - 2 szt
- instrukcja montażu
- ilość piłkarzyków na polu gry: 2 x 9 zawodników.

Dane techniczne:

- waga: 30 kg
- wymiary stołu: 118 x 61 x 82 cm
- wymiary opakowania: 113 x 64 x 14 cm
- wymiar pola do gry: 104 x 58 cm

Stół jest do samodzielnego montażu.

Po rozłożeniu i pierwszych partyjkach z mężem, muszę przyznać, że całość jest naprawdę stabilna, w zestawie jest wszystko, co potrzebne do rozgrywki w każdą z tych gier. Wizualnie zestaw również prezentuje się bardzo dobrze. Pamiętajmy, że to gry dla dzieci, więc wielkość też dostosowana jest do nich. Niemniej jednak, nawet my, dorośli potrafiliśmy dobrze się bawić podczas gry z tym zestawem. 
Rozwiązanie jest bardzo pomysłowe. Na głównej konstrukcji na stałe zamontowany jest stół do bilardu, a jeśli chcemy zagrać w piłkarzyki, to po prostu nakładamy tę część na górę - nie trzeba jej w żaden sposób montować. Podobnie, jeśli chcemy zagrać w cymbergaja czy tenisa stołowego - nakładamy odpowiednią część (gry są odpowiednio po dwóch stronach planszy). 
Osobiście jesteśmy zachwyceni tym zestawem i na pewno podzielę się z wami reakcją dzieciaków na jego widok :)

Gry zręcznościowe bawią, wypełniają czas i uczą wielu przydatnych umiejętności. To dobry pomysł na prezent dla dziecka oraz rozrywka dla całej rodziny.

Nasz stół znaleźliśmy w sklepie ZieloneZabawki.pl

3 komentarze:

  1. Piłkarzyki i bilard najlepsze. Szukałem dla syna własnie podobnego prezentu, jednak nie wiedziałem ze można kupić w połączeniu. Naprawdę mega pomysł

    OdpowiedzUsuń
  2. Piłkarzyki i bilard najlepsze. Szukałem dla syna własnie podobnego prezentu, jednak nie wiedziałem ze można kupić w połączeniu. Naprawdę mega pomysł

    OdpowiedzUsuń
  3. Fajne te rzeczy. Sam bym zagrał :) Ale mój syn nie przepada za takimi rozrywkami. Najbardziej lubi klocki Lego i zabawki Bakugan, bo to jego ulubiona bajka. Fajni Ci bohaterowie z tej bajki, w ogóle fajna bajka i dlatego kupiłem mu zestaw Bakugan z kartami. Jest akurat promocja https://lp.al.to/bakugan-20/ :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger