2/01/2020

Amberek - seria bogato ilustrowanych książek dla przedszkolaków

Często pytacie mnie o polecenie książek dla dzieci w wieku przedszkolnym. W "Amberku" znajdziecie całą masę ciekawych propozycji. Mamy szczęście patronować całej serii, więc znamy je doskonale. Dziś kolejna porcja amberkowych inspiracji dla 3-latków i nie tylko."Cześć cześć" Brendan Wenzel


Bardzo ciekawy picturebook o różnorodności otaczającego nas świata. Używając minimalnej ilości słów i pięknych ilustracji autorowi udało się opowiedzieć naprawdę wiele. Książka sprawdzi się zarówno u maluszków, jak i u przedszkolaków, ale wcale nie znaczy to, że nie spodoba się też starszym czytelnikom. Wszystko dlatego, że można ją czytać i interpretować na różne sposoby. W książce pokazane są różne zwierzęta, na końcu wymieniono ich nazwy.

"Książki nie mają skrzydeł" Brynne Barnes


Znakomita książka o tym, jak niesamowity świat kryje się w książkach. Dzięki książkom można zrobić wszystko, czego tylko się zapragnie. Można wspinać się po drabinie wśród chmur, szybować na grzbiecie ptaka, przenosić się do fantastycznych miejsc, czy podróżować na statku piratów.
Historia jest naprawdę pięknie opowiedziana - rymy i słownictwo są bardo dobrze dobrane. Do tego wyjątkowe ilustracje autora (jego kreska zachwyciła nas już w "Ośmiornicy na dachu").

"Nie martw się Misiu Tulisiu" David Melling


To zdecydowanie nasza ulubiona historia z Tulisiem w roli głównej. Tym razem towarzyszymy mu w sytuacji, kiedy coś przeskrobał i strasznie się tym martwi. Bardzo boi się powiedzieć o tym rodzicom, na szczęście przyjaciele przekonują go, że najbliżsi na pewno zrozumieją całą sytuację i go pocieszą. 
Tak też się dzieje - rodzice oferują mu serdeczne przytulenie i zmartwienie pryska niczym mydlana bańka.

"Kochamy cię Misiu Tulisiu" David Melling


Maluchy uwielbiają tego misia. Każda kolejna książka z jego przygodami spotyka się z ich sympatią. 
Przygody Tulisia spodobają się nawet 2-latkom. Jak można się domyślić, ulubionym zajęciem tytułowego bohatera jest przytulanie. W tej części będzie szukał przyjaciela, kogoś, kto jest mu najbliższy. Ciekawe, czy zgadniecie, kto się nim okaże :)

"Wyścig po złotego żołędzia" Katy Hudson


Ależ to piękna historia o przyjaźni! Ambitna i wysportowana wiewiórka uwielbia rywalizować. Zawsze pierwsza, zawsze na najwyższym miejscu podium. Z radością bierze udział w leśnych zawodach. Tym razem jest jednak inaczej, bo wyścig jest drużynowy, a jej drużyna nie jest tak szybka i zręczna, jak ona. Wiewiórka po raz pierwszy znajdzie się w takiej sytuacji. Czy jej ambicja okaże się ważniejsza niż przyjaźń? Naprawdę polecam wszystkim dzieciom w wieku przedszkolnym.

Niebawem pokażę wam najnowszą pozycję z serii Amberek - "Kto się boi lisa", o tym, że "nie zawsze diabeł straszny" :)

3 komentarze:

  1. Lubię jak w książkach jest mnóstwo ilustracji. Moje dziecko raczej też

    OdpowiedzUsuń
  2. Myślę że takie książki są super dla takich małych dzieciaków. Rozwijają bardzo ich wyobraźnie. Ja dużo czytam mojemu dziecku i zamawiam zabawki które go rozwijają. Zamawiam często także gry i wspólnie spędzamy czas.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger