5/31/2020

Książki o wirusach, o stereotypach, o przygodach i pewnym duchu czyli nowości z Amberka

Czy wy też ostatnio znacznie więcej czytacie ze swoimi pociechami? Ja do niedawna nie sądziłam, że to możliwe, bo czytaliśmy dzieciom codziennie i to naprawdę sporo, ale teraz, gdy pracujemy z domu i nie tracimy czasu na dojazdy, możemy wykorzystać go na dodatkową wspólną lekturę :)
Dziś chcę wam pokazać 5 książek, które ostatnio przeczytaliśmy. Wszystkie te pozycje są nam szczególnie bliskie, bo mój blog im patronuje :)


Znajdziecie tu zarówno pozycje dla 3 latka - bo tyle ma nasza najmłodsza pociecha, poprzez 5 latki - wiek naszego średniaka, aż po 8-latki, czyli tyle ile ma nasza najstarsza córa. 

"Kto się boi Lisa?" - Alison Green, Deborah Allwright


Przepiękna książka z genialnymi ilustracjami. Bardzo popularna na forach poświęconych książkom dziecięcym i lubiana przez dzieci. Pokochana przez nas od pierwszego przeczytania :)
To urocza, mądra, rymowana historia o tym, że strach ma wielkie oczy. Idealnie sprawdzi się w roli prezentu dla przedszkolaka. Zwierzaki w strachu przed lisem szukają schronienia. Jedno za drugim przybywają do królika chcąc ratować swoje życie. W końcu do domku zająca puka mały zabłąkany lisek, który zgubił swoją mamę... I co teraz? Zostawić malucha na pastwę losu w tę straszliwą noc czy przyjąć do domku i ryzykować spotkanie z ... lisią mamą. 
Opowieść jest tak ciepła i pozytywna, że naprawdę zachwyci każdego przedszkolaka. I pomoże przepracować temat nocnych strachów i lęku przed nieznanym. 
Na szczególną pochwałę zasługuje tu świetne tłumaczenie - książkę czyta się fenomenalnie."Jak podróżują wirusy, bakterie i inne zarazki" dr. n. med. Thom Rooke, Tony Trimmer

Pierwsza edukacyjna książka w Amberku i mam nadzieję, że nie ostatnia. Bardzo na czasie, bo znakomicie wyjaśnia dzieciom jak przemieszczają się wirusy i jak można się nimi zarazić. Opowiada też o tym, co należy robić, żeby zminimalizować ryzyko zarażenia. 
Autor jest lekarzem, który postanowił opowiedzieć o wirusach na przykładzie chorego chłopca z katarem i okolicznościach, w jakich dochodzi do rozprzestrzeniania infekcji. 
Jest tu naprawdę sporo ciekawostek podanych bardzo przystępnie, tak, że nawet kilkulatek zrozumie, jak podróżują wirusy i bakterie.
 

"Dinozaury kontra ludzie" Matt Robertson

Kolejna, po historii lisa, opowieść o stereotypach i o tym, że nie należy w nie wierzyć. Książka opowiada o nietypowej przyjaźni i akceptacji odmienności. Od zawsze dinozaury i ludzie nie żyli w zgodzie. Dexter i Perełka mimo wszystko zaprzyjaźniają się ze sobą, co jak możecie się domyślić, nie podoba się przedstawicielom ich plemion. Za wszelką cenę próbują ich rozdzielić. Podczas jednej z zabaw dochodzi do wypadku i maluchy lądują w głębokim dole. Ani dinozaury ani ludzie nie mogą ich wydobyć. Dopiero dzięki współpracy udaje się pokonać niebezpieczeństwo. Zabawne ilustracje i mądre przesłanie idealne dla przedszkolaków.

"Hania i Cyrk Marzeń" Cerrie Burnell


To kolejna książka z cyklu o Hani i jej magicznej parasolce. Tym razem przypadkiem natknie się na tajemniczy cyrk zawieszony na balonach w powietrzu i pozna kilka ciekawych postaci. W tej części autorka uchyla nam też rąbka tajemnicy z przeszłości Hani. Pełna przygód opowieść o sile przyjaźni i wyobraźni. Książka doskonale sprawdzi się u początkujących czytelników - ma większą czcionkę, obrazki i dużą ilość dialogów, bardzo przyjemnie się ją czyta.
 

"Sherlock Holmes i klątwa Baker Street" Sam Hearn


W poprzedniej książce z tej serii zdążyliśmy już polubić Sherlocka, Johna i Martę. Pora na kontynuację ich przygód. Rozpoczyna się nowy semestr i nowa zagadka do rozwiązania dla naszych bohaterów. Tym razem zmierzą się z duchem i tajemniczą klątwą.
Książka jest kolejną pozycją w serii Amberek 7+, w której publikowane są książki dla dzieci rozpoczynających samodzielnie czytanie.
W tej książce jest wszystko, co sprawi, że młodym czytelnikom trudno będzie się od niej oderwać. Zabawne kwestie, dynamiczna akcja, dużo ilustracji i różnorodnych czcionek, dymki, raporty, notatki - z tą opowieścią nie ma mowy o nudzie.
Seria "Akademia przy Baker Street" zyskała wielką popularność w 12 krajach.
Treść i nawiązania do znanego bohatera zostały zaakceptowane przez Conan Doyle Estate.
2 komentarze:

  1. Moi synowie uwielbiają książki detektywistyczne, muszę poszukać w bibliotece tej serii o Sherlocku Holmsie bo wygląda ciekawie :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetnie wykonane ilustracje :)) moje dzieciaki uwielbiają takie książki !

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger