8/05/2020

Przedszkolaki czytają: "Marzenie Zuzi", czyli gdybym mogła być już dorosła

Spotkaliście się kiedyś z tym, że wasza kilkuletnia pociecha chciałaby być dorosła? Sama o wszystkim decydować, późno chodzić spać, nosić "dorosłe" ubrania? Jeśli tak, to zdecydowanie powinniście wspólnie przeczytać tę książkę. Tytułowa Zuzia, którą znamy już z poprzednich części tej "wróżkowej" serii tym razem świętuje swoje 5. urodziny i w ten wyjątkowy dzień wypowiada życzenie, aby stać się dorosła. Teraz, już! 


Na drugi dzień dziewczynka budzi się jako ... dorosła kobieta. Początkowo taki stan rzeczy bardzo jej się podoba, ba, jest nim zachwycona! Z czasem jednak odkrywa różne sytuacje, z których do tej pory zupełnie nie zdawała sobie sprawy...
Oczywiście za spełnienie urodzinowego marzenia odpowiedzialne są wróżki, a właściwie jedna z nich. I to właśnie one będą starały się je odwrócić. Zdradzę wam, że to wcale nie będzie łatwe i spowoduje prawdziwy galimatias.

Książka jest przepięknie zilustrowana i znakomicie opisuje reakcje dziecka na dorosłe obowiązki, z których nie zdawało sobie sprawy. Wygląda na to, że bycie dorosłym ma swoje wady i zalety, a dziecięcą beztroskę i zabawę - zastępują obowiązki. Na szczęście wszystko kończy się dobrze i dziewczynka z przyjemnością wraca do własnego dzieciństwa. Myślę, że nieprędko znów zapragnie być dorosła :)Historię Zuzi chętnie poznają dzieci w wieku przedszkolnym. Napisana jest w taki sposób, że dzieciaki słuchają jej jak zaczarowane - a może to za sprawą wróżkowego pyłu, jaki niewątpliwie w niej znajdziemy :)

Polecam wam też wcześniejsze części Zuzi, ale bez problemu możecie czytać je niezależnie od siebie. 
Dla nas ta część jest na pewno jedną z najlepszych książek tej serii.

3 komentarze:

  1. Cała seria z Zuzią jest bardzo przyjemna ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Piękne te książeczki. Myślę że większość dzieci byłaby zachwycona

    OdpowiedzUsuń
  3. Świetna książka dla 5cio latki :)) tak się składa ze moja córka też ma na imię Zuzia i bardzo jej się podoba tak książka.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger