12/20/2020

Nasze TOP 10 - zabawkowe odkrycia 2020 roku

Jesteście ciekawi, jakie zabawki w tym roku cieszyły się u nas największym zainteresowaniem?  Jeśli tak, to zapraszam na nasze tegoroczne top 10 :) Znajdziecie tu zabawki i zestawy aktywnościowe dla dzieci w różnym wieku - od 3-latka po 8-latka, czyli zakres wiekowy naszej trójki. I powiem wam, że nie zawsze sprawdza się u nas grupa wiekowa wskazana przez producenta. Dzieci potrafią naprawdę nas zaskoczyć tym, jak dobrze odnajdują się w zabawie tym, co je zainteresuje.


Zestaw "Mały konstruktor - junior" / Alexander


To rewelacyjne zestawy konstrukcyjne, którymi może bawić się nawet 3-latek. Ten zestaw był prezentem urodzinowym Ignasia, tak mu się spodobał, że dokupiliśmy kolejny. Drewniane elementy i plastikowe śrubki bardzo dobrze się sprawdzają w zabawie. Z jednego zestawu można zrobić kilka pojazdów. Co więcej, zestawy nie są drogie - ich cena zaczyna się już od ok. 20 zł (i zależy od ilości elementów). Są też zestawy dla starszych dzieci, ale tych jeszcze nie wypróbowaliśmy :)Zestaw kreatywny "Montino. Rurki 3D" / Alexander


To również jeden z prezentów urodzinowych i tym razem wkręcił całą trójkę na kilka dobrych godzin. Dzieciaki regularnie do niego wracają i tworzą niesamowite konstrukcje. Znakomicie rozwija sprawność manualną i myślenie przestrzenne. Zestaw składa się z rurek 3 różnych długości oraz plastikowych łączników w kształcie gwiazdki. Polecam kupić największy zestaw (ok. 100 zł), wtedy będzie najwięcej frajdy. Mniejsze zestawy można kupić już od ok. 20 zł.


Zestaw "Czytaj z Albikiem. Atlas świata" Mówiące pióro z książką

Absolutnie fenomenalny zestaw, którym lubi się bawić cała moja trójka. Kartonowa książka z poszczególnymi kontynentami i mówiące pióro, które o nich opowiada, gdy dotkniemy odpowiednie miejsca. Dzieci są zachwycone taką formą poznawania ciekawostek o świecie. Wiadomo, że nowinki techniczne dzieci chłoną jak gąbka - tu wraz z dobrą zabawą pochłaniają masę faktów.  Minus to koszt tego zestawu, ale na pewno jest wart swojej ceny.

Zestawy "Biblioteczka Montessori. Astronomia / Flagi świata" / Egmont


Od razu powiem, że nie jest to jakiś tam zwyczajny zestaw kart, które dziś można spotkać na każdym kroku. Tu wszystko jest dopracowane na najwyższym poziomie - zarówno dobór kart (są tu i znane wszystkim elementy i te mniej oczywiste), akwarelowe ilustracje czy wypukłości i elementy sensoryczne. Całość jest świetnie wykonana i zamknięta w skrojonym na miarę, mocnym i wytrzymałym pudełku. Możemy więc być pewni, że nie płacimy za jakiś "bubel".

W środku znajdziecie obrotową mapę nieba, przewodnik po gwiazdozbiorach, książeczkę opisującą główne ciała niebieskie oraz 60 kart edukacyjnych.

Od razu dodam, że "Biblioteczka Montessori" nie stosuje w 100% norm słynnej metodyki. Ani wielkość kart (są nieco mniejsze, niż wytyczne Montessori), ani ilustracje (akwarelowe zamiast fotografii) nie są typowo montessoriańskie, podobnie zresztą jak podpisy (stylizowane na pismo odręczne). Mnie to akurat zupełnie nie przeszkadza, bo jak wspomniałam wam na początku, nie wyznaję "ślepo" tej metody, a jedynie korzystam z jej elementów, które wydają mi się ciekawe i warte zastosowania.

Pakiet o astronomii jest wykonany z ogromną starannością. W przewodniku znajduje się kilka gwiazdozbiorów naszego nieba oraz gwiazd, które je tworzą. Książka zawiera porady jak obserwować niebo, Drogę Mleczną i planety oraz jak posługiwać się mapą nieba.  

W zestawie "Flagi świata" znajdziecie: mapę świata z kontynentami (układanka z bardzo grubej tektury, składa się z ośmiu części i po złożeniu ma wymiar 58×36 cm), 50 małych flag państw do umieszczenia na mapie, książeczkę z informacjami o państwach, flagach oraz tym, jak z zestawem pracować. Na mapie znajdują się małe otwory do których należy wkładać małe flagi według tego, do jakiego państwa należą. Niestety do zestawu wkradł się błąd - flaga Senegalu jest niepoprawna.
 

Układanka edukacyjna "Piramida. Język angielski" / Epideixis


Nowa wersja klasycznego domino. Musimy tu zwrócić uwagę na trzy boki trójkąta, bo taki kształt przybierają elementy układanki. W tej układance językowej mamy 25 trójkątów, które razem tworzą jedną wielką, trójkątną płaszczyznę – piramidę.
Budowanie piramidy jest proste – wystarczy tak dokładać kolejne elementy układanki, by do siebie pasowały. Należy dobrać wyraz do grafiki go opisującej. Wykonanie zadania ułatwiają pasujące do siebie kolory brzegów poszczególnych trójkątów. I tak fioletowy zawsze będzie się stykał z fioletowym, pomarańczowy z pomarańczowym itd. Kolory te po ułożeniu całej układanki są też elementem samokontroli poprawnego wykonania działania.
 
Gra "Crazy Sticks" / Janod


Pięknie wykonana, drewniana gra zręcznościowa, która potrafi skupić uwagę dziecka na dłuższą chwilę. W pudełku znajduje się okrągły dysk, 36 kolorowych, drewnianych patyczków i duża kostka. Patyczki umieszczamy w dysku i rzucamy kostką. Dziecko musi wyciągnąć taki patyczek, jaki kolor wskazała kostka. Gra trwa do momentu aż dysk dotknie podłoża. Rozgrywka jest szybka i dynamiczna.  Gra zajmuje niewiele miejsca i doskonale sprawdza się podczas podróży, przy okazji maluchy uczą się rozpoznawania kolorów. 

Grę można kupić w cenie ok. 70 zł.

Zestaw kreatywny "Magiczny brokat. Wróżki" / Janod


Zestaw zawiera 3 plansze-obrazki z powłoką samoprzylepną, z uroczymi wróżkami wśród kwiatów. Po zdjęciu określonych elementów, obrazek należy posypać dołączonym do zestawu brokatem w tubkach, w 2 kolorach: złotym i bordowym. Brokat przykleja się do obrazków, ponieważ ich powierzchnia jest samoprzylepna. W zestawie jest też szpatułka do odkrywania powierzchni, przeznaczonych do ozdabiania. Gotowe obrazki mogą ozdobić dziecięcy pokój.

Koszt zestawu - ok. 50 zł
Zestaw kreatywny "Metaliczny Połysk Bollywood" / Janod


Tu podobnie - 3 plansze-obrazki z powłoką samoprzylepną, z ilustracjami ze świata indyjskiej kultury. Na ilustracje te można – w wyznaczonych miejscach – przykleić elementy, wycięte z połyskującego, metalicznego papieru. W zestawie jest 8 arkuszy tego papieru w 4 kolorach: złotym, różowym, niebieskim i zielonym. W komplecie znajduje się też szpatułka do odkrywania powierzchni, przeznaczonych do ozdabiania.

Cena ok. 40 zł.
Zeszyt artystyczny "Pokaz mody" / Janod


Zestaw zawiera 4 strony pełne naklejek z elementami garderoby (kilka pokrytych brokatem!) oraz 1 stronę naklejek z akcesoriami. Dzieci uwielbiają takie zabawy. Samodzielne projektowanie zestawów, potem wycinanie ich i zabawa niczym najlepszymi lalkami :) Zestaw znakomicie pobudza wyobraźnię i kreatywność.

Cena - ok. 30 zł.

Gra "Warzywna loteria" / Janod


Zabawa dla dwóch do czterech osób. Zestaw zawiera cztery 9-polowe plansze, wykonane z solidnego kartonu oraz 36 kartonowych żetonów w obrazkami owoców i warzyw, 5 drewnianych kostek, 4 tabliczki ze ścieralną powłoką, 1 zmywalny marker oraz bawełniany woreczek na żetony. Gracze rzucają kostkami i zbierają warzywa i owoce do swoich koszyków - plansz, zgodnie ze znajdującymi się na nich dziewięcioma rysunkami. Wygrywa gracz, który jako pierwszy wypełni odpowiednimi żetonami całą swoją planszę. Gra ćwiczy myślenie strategiczne i koncentrację, uczy też dzieci rozpoznawać warzywa i owoce.

Grę można kupić w cenie ok. 70 zł.A czym wasze dzieciaki najchętniej bawiły się w tym roku? 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger