12/19/2020

Czytamy sylabami - najlepsza seria książek do nauki czytania - "Prawda czy fałsz?" / "To moje!"

Jeśli wasze dziecko właśnie uczy się czytać, to koniecznie musicie poznać tą serię. Jest genialna i to pod każdym względem. Ułatwia samodzielne czytanie pierwszych książek, dzięki zastosowaniu systemu sylabowego - czcionka jest dwukolorowa, sylaby są zaznaczone na przemian na czarno lub czerwono. Dzieci nawet nie zdają sobie sprawy, że w taki sposób potrafią przeczytać samodzielnie książkę, nawet jeśli mają kłopoty z czytaniem tradycyjnym.

Poza ciekawą formą, książki te także przekazują wartościową i ciekawą dla dzieci treść - poruszają problemy bliskie kilkulatkom. Każda książeczka to inny temat - uzależnienie od telefonu, agresja w szkole, niedbanie o higienę, ciągłe domaganie się nowych zabawek czy lęk przed rozstaniem z rodzicami. Co istotne, tematy te są przedstawione z punktu widzenia dzieci, a przygody bohaterów pokazują do czego te sytuacje mogą prowadzić i jak sobie z nimi poradzić. 

Książki są niewielkich rozmiarów i liczą ok. 50 stron.

Książki są idealne do wspólnego czytania z rodzicami i mogą być inspirującym wstępem do poważnych, wychowawczych rozmów.

Do tej pory w serii ukazało się 7 tytułów. Pięć z nich opisałam we wcześniejszym wpisie poświęconym całej serii - KLIK. Tym razem chcę pokazać wam 2 najnowsze tytuły. 

Tym razem są to "Prawda czy fałsz?" oraz "To moje!"

Pierwszy tytuł porusza temat kłamstwa, książka opowiada do czego może doprowadzić ciągłe mówienie nieprawdy - w końcu nikt nie będzie wierzył takiej osobie, nawet, gdy nie będzie kłamać.
Drugi tytuł to opowieść o Olku, który nie potrafi się dzielić i bawić z innymi. Jego historia pokaże, że takie zachowanie nie zjedna nam przyjaciół i będziemy się czuć bardzo samotni.Seria bardzo dobrze, na konkretnych przykładach promuje pozytywne wzorce zachowania. Pomaga dzieciom radzić sobie z problemami, pokonywać przeszkody, szanować siebie i innych. 

Do tego jest w świetnej cenie :) Z przyjemnością objęłam całą serię patronatem medialnym Maluszkowych Inspiracji.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger