4/05/2021

Jaki odkurzacz pionowy wybrać? Na co zwrócić uwagę kupując odkurzacz bezprzewodowy?

Nigdy nie przepadałam za sprzątaniem, natomiast mam naturalny talent do wyszukiwania ułatwień w tym temacie. Mając trójkę dzieci i pełnoetatową pracę staram się korzystać z technicznych udogodnień, które odciążają nas od codziennych obowiązków. I tak nie wyobrażam sobie dziś życia bez suszarki czy wyciskarki wolnoobrotowej, a ostatnio też bez odkurzacza pionowego czy bezprzewodowego. To taka nowoczesna "miotła", która szybko i sprawnie sprząta podłogę po posiłkach czy harcach dziaciaków i ich milusińskich. Na co warto zwrócić uwagę wybierając odkurzacz bezprzewodowy? Zaraz wam zdradzę.


Odkurzacz pionowy różni się od tradycyjnego modelu różni się przede wszystkim kształtem. Jest mniejszy i bardziej poręczny niż jego starszy "kuzyn".  Jego dużym atutem jest to, że zajmuje mniej miejsca i łatwo go przechowywać w mieszkaniu. 
Odkurzacz pionowy nie ma oddzielnej rury, w nim wszystkie elementy są ze sobą zintegrowane - co nie oznacza oczywiście, że nie możemy wymieniać szczotek czy końcówek. W obudowie ukryty jest silnik i pojemnik na zabrudzenia. 

Większość odkurzaczy pionowych to modele bezworkowe, mają one niewielki zbiornik, który opróżnia się po zapełnieniu. 

Odkurzacze pionowe mogą mieć rożny sposób zasilania. Są więc modele z kablem i bezprzewodowe. Odkurzacz sieciowy, musi być podłączony do prądu, dlatego też jest mniej poręczny i wygodny w użytkowaniu, ale ma mocniejszy silnik i nie wymaga ładowania. Natomiast modele bezprzewodowe posiadają akumulator, który należy regularnie ładować, żeby odkurzacz mógł pracować (umożliwia to ok. 30-40 min pracy).  

Zanim zdecydujecie się na zakup odkurzacza pionowego, zwróćcie uwagę na jego parametry techniczne:

  • Moc - im wyższa moc , tym wyższa skuteczność odkurzacza. Ale zwykle wyższa moc to również wyższa cena.
  • Rodzaj zasilania - odkurzacz może być zasilany akumulatorem lub sieciowo. Tu na pewno bezprzewodowy będzie bardziej poręczny i wygodniejszy w użytkowaniu, ale trzeba będzie go ładować.
  • Czas działania - to szczególnie ważne w przypadku odkurzaczy bezprzewodowych. Warto przed zakupem sprawdzić, ile trwa maksymalny czas pracy akumulatora oraz jak długo trwa jego ładowanie.
  • Rodzaje i liczba końcówek - dzięki nim mamy możliwość dotarcia do trudno dostępnych miejsc. Im więcej w zestawie końcówek, tym lepiej. Dlaczego zdecydowałam się na odkurzacz bezprzewodowy i co najbardziej w nim lubię?- z powodzeniem zastępuje mi tradycyjną miotłę - pozwala szybko usunąć okruchy po posiłkach

- bardzo ułatwia szybkie i krótkie porządki -  stoi w kącie i łatwo po niego sięgnąć, nie ma przewodu, który się plącze i utrudnia pracę

- świetnie usuwa kurz z zakamarków (szczotka do kurzu i ssawka szczelinowa), bardzo łatwo dotrzeć nim pod meble, składa się niemal, na płasko

- szczotka PowerPro Roller usuwa drobny kurz i duże cząstki za jednym razem

- pozwala na pracę do 50 min na jednym ładowaniu - w wersji ekonomicznej, natomiast na pełnej mocy do 20 min.

- ergonomiczna konstrukcja (wygodny uchwyt i nisko położony środek ciężkości) ułatwia sprzątanie, można go postawić w dowolnym miejscu, nawet na środku pokoju

- odłączany odkurzacz ręczny z podwójnym uchwytem pozwala na wygodne odkurzanie ponad powierzchnią podłogi, kiedy trzeba sięgnąć wysoko - i np. odkurzyć książki

- bardzo dobrze czyści tapicerkę z sierści i kurzu

- odkurzacz ma 5-stopniową filtrację powietrza

- akcesoria do odkurzania przechowywane są w stacji bazowej

- ważne jest dla mnie też to, że odkurzacz świetnie się prezentuje i pasuje do nowoczesnych wnętrz, dzięki czemu może stać w pokoju i doskonale się komponuje z jego wystrojem.


Nasz odkurzacz to Electrolux WELL Q7-P, w zestawie ma cztery akcesoria do czyszczenia trudno dostępnych miejsc, jak wąskie szuflady, szczeliny, klawiatury oraz wnętrza urządzeń. Można dzięki nim szybko oczyścić przedmioty na półkach.

Odkurzacz jest zasilany akumulatorowo, z pojemnikiem na kurz o pojemności 0.3 l oraz z systemem oświetlenia LED (bardzo pomocne podczas odkurzania). Odkurzacz wytwarza hałas o natężeniu 79 dB.


A jakie są wasze doświadczenia z odkurzaczem bezprzewodowym? A może wybieracie odkurzacze w tradycyjnej wersji?1 komentarz:

  1. O, dzięki za cenne wskazówki :) Szukam właśnie czegoś podobnego. Po nieudanym zakupie robota xiaomi teraz chcę jak najwięcej się dowiedzieć i znaleźć coś naprawdę dobrego

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger