4/01/2021

Nowości i zapowiedzi książkowe dla dzieci - pod patronatem Maluszkowych Inspiracji

 Mam dziś dla was kilka fenomenalnych propozycji książkowych. Już na etapie zapowiedzi te książki mnie zachwyciły i mam przyjemność im patronować, jako blog. Nie mogę się doczekać zobaczenia ich w wersji drukowanej, ale już teraz chcę wam pokazać, na co szczególnie warto czekać tej wiosny :)"Wanda szuka miłości"

Przemysław Wechterowicz, il. Emilia Dziubak


Opis wydawcy:


Bywa, że bycie bohaterką książki nie wystarcza. Bywa, że pragnie się od życia czegoś więcej! Dżdżownica Wanda wiedziała, że chce się zakochać, i nie tracąc czasu, ruszyła na poszukiwanie miłości.
Co wydarzy się w trakcie jej wędrówki, czy Wanda pozna tego jedynego i czy jednorożce istnieją? Znajdźmy miłość razem z Wandą!

Zamów na stronie wydawnictwa https://www.ezop.com.pl/produkt/wanda-szuka-milosci/
egzemplarz z dedykacją i autografem Przemysława Wechterowicza
Podczas składania zamówienia wpisz w polu “Uwagi” treść dedykacji.

Wysyłka książek od 21. kwietnia.

"Julka i Szpulka: Kościochrupek"

Maja Strzałkowska, il. Daniel Włodarski


Opis wydawcy:

Głośny i dziwny dźwięk budzi Julkę. Dziewczynka jest przerażona i ucieka do sypialni rodziców. Jest przekonana, że straszą ją duchy i kościotrupy. Pomimo lęku i niewyspania, Julka wraz ze swoim kłębkiem nerwów Szpulką wyrusza przeprowadzić śledztwo, by odkryć prawdę. Podczas rozplątywania tej upiornej zagadki, Mali Detektywi odkryją różne oblicza strachu oraz, że to, co wydaje się przerażające, wcale takim nie jest.

Przedsprzedaż ruszy 12. kwietnia.


 

"Ekoliski. Misja ratowania Ziemi"

Marek Marcinkowski


Opis wydawcy:

Dwa sympatyczne liski, Miłka i Miłek, zabierają dzieci w podróż po Układzie Słonecznym. Wspólnie z nimi poszukują planety równie pięknej i przyjaznej do życia jak Ziemia, dla której działalność człowieka staje się coraz większym zagrożeniem. Rozważania nad kosmiczną przeprowadzką uświadamiają bohaterom, jak unikatowa jest nasza planeta. O Ziemię warto troszczyć się cały czas – poprzez dobre nawyki i drobne gesty. Ekoliski wzywają do działania, zanim będzie za późno!


 

"Królik, króliki, króliczki"

Lorna Scobie


Opis wydawcy:

Pełna humoru książka o radości dzielenia się, o wspólnej zabawie i o niezwykłej przyjaźni. Nie tylko dla rodzeństwa! Oryginalne, przykuwające uwagę dziecka ilustracje, pobudzają wyobraźnię.
Królik lubi mieć wszystko własne i dla siebie. Nie lubi się dzielić. A tu pojawia się rodzeństwo. Królik nie jest zadowolony. Tymczasem lis proponuje mu pomoc. Twierdzi: IM NAS WIĘCEJ, TYM WESELEJ! Czy Królik przekona się, że to prawda?"Wyprawy zwierząt odkrywców: Tygrysek Tolek nurkuje"

Sharon Rentta


Opis wydawcy:

Wyprawy zwierząt odkrywców to nowa seria autorki bestsellerowego cyklu W Zwierzaczkowie (Strażacy przy pracy, Pora na doktora, Na lotnisku) dla wszystkich małych poszukiwaczy przygód.
Zachwycające, bajecznie kolorowe, pełne szczegółów ilustracje, nieustraszeni bohaterowie i zabawna akcja rozwijają wiedzę, rozbudzają wyobraźnię i marzenia o poznaniu cudownego świata natury.
Tygrysek Tolek jest inny niż jego koledzy i koleżanki: zamiast pływać, chce nurkować i poznać tajemnice morskich głębin. Bardzo dużo czyta i przygotowuje się na wyprawę. A co jest niezbędne, by spełnić marzenia? Odwaga, pracowitość, cierpliwość i... łódź podwodna domowej roboty.


Na rozkładówce z Amberkowymi tytułami dopatrzyłam się 2 zupełnie nowych pozycji!
"Moc dobrych uczynków" i "Śpij dobrze, dobry rycerzu" zapowiadają się świetnie :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger