4/23/2021

"Królik, króliki, króliczki" i "Tygrysek Tolek nurkuje", czyli Amberkowe nowości dla przedszkolaków

 Wiem, jak lubicie amberkową serię, więc spieszę z przedstawieniem cudownych nowości, o których informowałam już w zapowiedziach. Wiosenno - letnie klimaty, doskonale sprawdzą się, jako książki na zakończenie roku przedszkolnego :)


Wyprawy zwierząt odkrywców. Tygrysek Tolek nurkuje


Zacznę od nowej serii, która ma nieco więcej tekstu niż dotychczasowe amberkowe książeczki, ale w znakomity sposób przybliża dzieciom tematykę niezbadanych głębin oceanów, a także uczy wiary w siebie i konsekwencji w realizacji swoich marzeń. Nawet wtedy, gdy marzenia wydają nam się bardzo odległe, to jeśli będziemy bardzo zdeterminowani i konsekwentnie będziemy do nich dążyć, możemy je spełnić. Tak było z tytułowym tygrysem Tolkiem, który marzył o tym, żeby być podwodnym odkrywcą i nurkować. I nawet gdy tłumaczono mu, że tygrysy nie nurkują, on robił wszystko, żeby osiągnąć swój cel. Pomógł w budowie łodzi podwodnej, żeby w końcu spełnić swoje marzenia. Co więcej, szybko okazuje się, że odwaga i determinacja Tolka sprawiają, że ratuje życie zagrożonemu zwierzęciu. Piękna, pouczająca historia z masą podwodnych ciekawostek.

Królik! Króliki! Króliczki!


Tym razem tekstu mamy dużo mniej, ale jakże uroczą historię! O rodzeństwie i o tym, jakie trudności i radości są z tym związane. Pewnie każdy, kto ma rodzeństwo wie, że musi nauczyć się dzielić i bawić wspólnie. Nie zawsze mamy wszystko na wyłączność i nie zawsze możemy robić to, na co mamy ochotę. Podobnie było z tytułowym królikiem. Gdy był sam, miał własne marchewki, miejsce wypoczynku, kwiatek. Pewnego dnia jednak w jego rodzinie pojawił się mały królik i całkowicie zmienił dotychczasowe zwyczaje naszego bohatera. Co więcej, z czasem pojawiły się kolejne króliki i życie króliczka wywróciło się do góry nogami. Postanowił się ich pozbyć i zaprowadził do lisa, który chciał się nimi zaopiekować. I ponownie miał swoje terytorium tylko dla siebie, ale zetknął się z zupełnie nowym uczuciem - samotnością. To, co dotychczas było jego całym światem przestało go cieszyć. Udał się więc do lisa, żeby dołączyć do rodzeństwa i ... zobaczył, że wszyscy świetnie się razem bawią. Piękna i znakomicie zilustrowana historyjka dla przedszkolaków.A już teraz zdradzę wam, że niebawem pojawi się kolejny Amberek, którego już nie mogę się doczekać :)

1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger