5/26/2021

Prezenty na Dzień Dziecka lub koniec roku szkolnego - gry z Harrym Potterem, Minionkami i Kicią Kocią

 Dziś spieszę do was z inspiracjami upominkowymi z okazji Dnia Dziecka lub zakończenia roku. Jak wiecie, gry zajmują szczególne miejsce w naszym domu. Gramy bardzo dużo i często. Ogromnie się cieszę, że dzieciaki są w takim wieku, że w wiele gier możemy grać już z całą trójką. Tym razem zebrałam dla was nowości z ulubionymi bohaterami. Znajdzie się coś dla fanów Harry'ego Pottera, którego uwielbia moja 9-latka, ale też dla miłośników słynnych Minionków czy Kici Koci :)
"Story Cubes - Harry Potter"


Uwielbiamy kostki Story Cubes, mamy je w różnych wydaniach i bardzo chętnie po nie sięgamy. To jedna z niewielu zabawek, które zabieramy ze sobą na prawie każdą wycieczkę. Zajmują niewiele miejsca, a dają setki możliwości zabawy.
Gry Story Cubes potrafią umilić każdy wieczór - bo uwielbiamy snucie wspólnych opowieści przed snem. Jeśli ktoś z was nie wie na czym polega ta zabawa, to spieszę z wyjaśnieniem - rzucamy kośćmi, taką ilością, jakiej akurat potrzebujemy, przyglądamy się im i na podstawie przedstawionych na niej obrazków zaczynamy tworzyć opowieść. Musimy w niej zawrzeć wszystkie elementy pokazane na kostkach. Kości możemy dowolnie łączyć, możemy używać dowolnej ich ilości - to od nas zależy, jak długa i jak skomplikowana będzie nasza historia.
Można też bawić się tak, jak my to często robimy - rzucamy kośćmi i na zmianę każdy z nas tworzy na podstawie jednej z kostek nowy fragment jednej, wspólnej historii.
Ten zestaw stanowi wspaniałe urozmaicenie naszych dotychczasowych kostkowych opowieści. Fani Harry'ego Pottera na pewno wyczarują na ich podstawie wiele fascynujących historii.

Kostki nie są drogie, możecie je kupić za mniej niż 40 zł.


"Harry Potter i Magiczny Quiz"


Zestaw, który okazał się hitem z okazji 9. urodzin mojej córki. Interaktywna zabawka, z którą możecie sprawdzić swoją znajomość serii o słynnym młodym czarodzieju. Świetne nagranie quizu, ciekawe i wcale nie łatwe pytania i głos dyrektora Hogwartu sprawiają, że dzieciaki słuchają jak zaczarowane!  A gdy tylko ochłoną po pierwszym zaskoczeniu, chętnie biorą udział w zawodach. Zadaniem graczy jest poprawne odpowiadanie na pytania i refleks. Ale uwaga, błędne odpowiedzi sporo kosztują :) Niezwykle prosta obsługa, emocjonująca rozgrywka i masa frajdy :) Świetna zabawa podczas spotkań z rówieśnikami, urodzin i innych imprez rodzinnych. To obowiązkowa pozycja dla wszystkich fanów HP. Szczerze mówiąc, całość jest tak fenomenalna, że sama chętnie biorę udział w tym quizie :) 
Koniecznie zobaczcie filmik pokazujący, jak działa ten mechanizm: KLIK"Dobble" - Minionki i Kicia Kocia


W tym niewielkim, niepozornym metalowym pudełku mieści się prawdziwa bomba energetyczna :-)
Zestaw liczy 55 okrągłych kart oraz instrukcja. Na każdej z kart znajduje się 8 obrazków. Ale najciekawsze jest to, że na dowolnych dwóch kartach zawsze jeden (i tylko jeden) element jest wspólny. Może być on w nieco innym rozmiarze, ale jest taki sam. I to jest właśnie klucz do zwycięstwa - umieć jak najszybciej znaleźć ten wspólny element dla dwóch kart.
Ale to nie wszystko, gdy już go dostrzeżemy, musimy jeszcze go nazwać :-)

Gra Dobble to seria mini-gier. Wszystkie są szczegółowo opisane w dołączonej instrukcji.
Gier jest w sumie 5.

1. Piekielna wieża
Rozdajemy graczom po jednej zakrytej karcie. Z pozostałych tworzymy stos odkrytych kart na środku stołu. Na dany sygnał gracze odwracają swoje karty. Wszyscy starają się jak najszybciej nazwać symbol wspólny karty swojej i tej ze stosu. Ten, kto zrobi to pierwszy, zabiera kartę ze stosu i kładzie przed sobą na swojej karcie (dzięki czemu na stosie odkryta jest nowa karta). Gra trwa do zabrania ostatniej karty ze stosu. Wygrywa ten, kto zebrał najwięcej kart.

2. Studnia
Rozdajemy graczom wszystkie karty. Ostatnią odkrytą kartę kładziemy na środku stołu. Gracze tasują karty i układają je w stos zakrytych kart przed sobą. Na dany sygnał wszyscy odwracają swoje stosy. Teraz zadanie polega na tym, żeby jak najszybciej umieścić swoją kartę na tej, leżącej na środku. Jest to możliwe, jeśli jako pierwsi znajdziemy i nazwiemy wspólny symbol na obu tych kartach. I tak dalej. Wygrywa gracz, który pierwszy pozbędzie się wszystkich swoich kart.

3. Parzy!
Rozdajemy każdemu z graczy kartę, którą zakrywa on dłonią, nie patrząc na nią. Na znak gracze odkrywają trzymane w rękach karty (tak, żeby wszystkie symbole były widoczne). Jak tylko gracz znajdzie i nazwie wspólny symbol na karcie swojej i rywala, daje mu swoją kartę zakrywając jego. Ten gracz musi teraz szukać wspólnego symbolu na swojej "nowej" karcie i kartach przeciwników. Gdyby mu się to udało, oddaje przeciwnikowi swój cały stosik na raz (kładąc na jego karcie), itd. Przegrywa ten, kto "zbierze" wszystkie karty.

4. Złap je wszystkie!
Odkrywamy jedną kartę i kładziemy ją na środku stołu. Wokół niej kładziemy tyle zakrytych kart, ilu jest graczy. Pozostałe karty na razie odkładamy. Na znak, gracze odsłaniają wszystkie zakryte karty. Tradycyjnie już zadanie polega na znalezieniu tego samego symbolu na jednej z kart rozłożonych wokół i tej leżącej na środku. Oczywiście symbol musimy też nazwać. Gdy nam się to uda dostajemy kartę z tym symbolem (ale nie tą ze środka, ta zostaje na miejscu). Gdy wszystkie karty leżące wokół środkowej zostaną zabrane, zaczynamy nową rundę. Wygrywa ten, kto uzbierał najwięcej kart.

5. Zatruty podarunek
Przed każdym graczem kładziemy jedną zakrytą kartę. Z pozostałych tworzymy odkryty stos.
Na znak odwracamy karty. Znowu szukamy wspólnego symbolu, tym razem na karcie środkowej i któregoś przeciwnika. Gdy go znajdziemy i nazwiemy, kładziemy kartę ze środka na karcie tegoż przeciwnika. Przegrywa ten, kto zbierze najwięcej kart.

Dobble występuje w wielu wersjach. Warto mieć kilka zestawów, żeby ćwiczyć spostrzegawczość, bo każdy nowy zestaw, to większa trudność w dostrzeganiu wspólnych elementów. Gra doskonale się sprawdza u całej mojej trójki, przy czym 4-latek potrafi ograć rodziców bez większego problemu.

Grę można kupić do 50 zł.

1 komentarz:

  1. Uwielbiam takie gry, szczególnie teraz na wakacje się przydają🌞🌴

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger