7/24/2021

Pierwsze planszówki dla 2-latka i 3-latka - do 50 zł

Dziś mam kilka planszówkowych propozycji dla młodszych przedszkolaków: 2- oraz 3-latków. A ponieważ naszym zdaniem planszówka zawsze jest dobrym prezentem, podpowiem wam jakie gry będą dobrym pomysłem na rozpoczęcie planszówkowej przygody :)


"Podróż w czasie" - gra od lat 3


Na początek planszówka, która wprawdzie jest dedykowana graczom od lat 4, ale naszym zdaniem spokojnie poradzi sobie z nią sprytny 3-latek. Gra ćwiczy pamięć, polega na rozłożeniu krain, do których uda się drewniany pingwinek, a następnie wylosować żeton z przedmiotem i umieścić po jednym przy każdej z krain. Wcześniej należy skojarzyć przedmiot z daną krainą, żeby go zapamiętać, można ułożyć historyjkę z nim związaną, rym lub posłużyć się innym pomysłem, żeby skojarzyć żeton z krainą. Następnie odwracamy żeton obrazkiem do dołu i tak samo postępujemy z każdą kolejną krainą. Gdy już przydzieliliśmy żetony i zapamiętaliśmy ich położenie, pingwin rozpoczyna podróż. Przemieszcza się o tyle oczek, ile wskazuje kostka. Następnie gracz, który rzucał kostką zgaduje, jaki przedmiot znajduje się na odwróconym żetonie. Jeśli zgadnie, zabiera żeton (będzie to jego punkt), a następnie losuje kolejny i umieszcza w pustym miejscu, pod daną krainą. Jeśli nie zgadnie - zakrywa żeton ponownie i kolejka przechodzi na następnego gracza. Wygrywa gracz, który zbierze najwięcej żetonów.

"Basia w zoo" - od lat 3


Kolejna gra również ćwiczy pamięć. To bardzo ciekawa forma tradycyjnej gry typu memory. Tym razem jednak mamy kilka dodatkowych urozmaiceń - sami decydujemy, kiedy kończymy turę, możemy grać aż do "skucia". Koniec tury następuje, gdy wylosujemy 2x to samo zwierzątko lub 3x ten sam kolor tła, poza tym sami decydujemy, kiedy kończymy losowanie i chcemy zabrać zgromadzone kafelki. Oczywiście wygrywa gracz, który zdobędzie najwięcej punktów.

"Pierwsza gra. Przyjaciele - Akademia Mądrego Dziecka" - od lat 2

Bardzo prosta i zarazem ciekawa gra dla maluszków. Uczy nazw zwierząt, kolorów i liczenia. W grze chodzi o zebranie kompletu zwierzęcych przyjaciół, znajdujących się na kolorowych żetonach. Żetonów takich jest 27 (9 gatunków zwierząt w trzech kolorach: czerwonym, niebieskim i zielonym), są na nich następujące zwierzątka: papuga, kanarek, pies, kot, żółw, królik, chomik, mysz i ryba. Jest tu również planszetka ze strzałką, która będzie nam służyć podczas całej gry. Wariantów rozgrywki jest kilka - każdy o innym stopniu trudności. W jednym z nich gracz rzuca i zabiera wskazany strzałką na kostce żeton zwierzątka. Zbieramy zwierzątka kompletami - na początku każdy gracz wybiera "komplet" dla siebie. Wygrywa ten, kto pierwszy zbierze swój komplet lub kto zbierze więcej "kompletów".
"Wytęż wzrok. Rok w przedszkolu" - od lat 3


Świetna gra na spostrzegawczość dla maluchów. I uwaga - ćwiczy kolory i kształty. Zasady są proste, odsłaniamy kolejne karty i szukamy ich na widocznej ilustracji. Ten, komu uda się najszybciej zidentyfikować na obrazku przedmiot o wymaganym kształcie lub kolorze, zdobywa daną kartę. Każda z 48 kart to nowe wyzwanie. Ilustracje Przemka Liputa ponownie przenoszą nas do Słonecznego Przedszkola, znanego z książki "Rok w przedszkolu", które nieustająco tętni energią. Grę można też wykorzystać do zabawy w opowiadanie, naśladowanie scenek i na wiele innych ciekawych sposobów. To też świetny materiał do rozmowy o przedszkolnych przygodach naszego przedszkolaka - mogą być punktem wyjścia do poruszenia różnych tematów z przedszkolnej codzienności.Co sądzicie o tym wysypie rozmaitości? :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger