7/23/2021

Terma Bania w Białce Tatrzańskiej - pomysł na rodzinną wycieczkę

Uwielbiamy spędzać czas w basenach termalnych. Co roku tu przyjeżdżamy i zawsze odkrywamy coś nowego. Obiekty się zmieniają, pojawia się coraz więcej atrakcji i udogodnień dla rodzin z dziećmi. Dziś zabiorę was do Białki Tatrzańskiej i jednego z naszych ulubionych miejsc relaksu. W pracy miałam ostatnio prawdziwy kocioł i taka chwila wytchnienia z rodziną była mi bardzo potrzebna.


TERMA BANIA


Kompleks Terma Bania to baseny wewnętrzne i zewnętrzne wypełnione wodą termalną o temperaturze 34-38 stopni C. Woda ta pochodzi z głębokości 2500 m i jej początkowa temperatura to aż 72°C! Woda jest odpowiednio schładzana (do wspomnianych 34-38 stopni) z zachowaniem swoich niezwykle cennych mikroelementów.
W prawdziwych basenach termalnych woda jest zawsze pozyskiwana z głębi ziemi i schładzana, a nie podgrzewana.

Kompleks jest bardzo ciekawie zaaranżowany. Podczas budowy wykorzystano naturalne materiały, takie jak kamień czy drewno, a aranżacja pomieszczeń zawiera elementy góralskiego folkloru.

Oprócz atrakcyjnego wyglądu jest tu też bardzo praktycznie.

Obiekt podzielony jest na strefy:

- zabawy i letnią
- relaksu
- saunarium & spa

Przemieszczamy się pomiędzy nimi korzystając z zegarka otrzymanego przy wejściu. Tym samym zegarkiem otwieramy szafki i "płacimy" w restauracji (płatności dokonuje się przy wyjściu).

Woda w basenach Termy Bania zawiera siarczki, krzemionkę, potas, wapń, magnez i żelazo. Kąpiele w wodzie termalnej mają cudowny wpływ na organizm - działają odstresowywująco, relaksują, poprawiają ciśnienie, przemianę materii, eliminują bóle głowy, bezsenność, niedoskonałości skórne i nie tylko.Strefa Zabawy, czyli raj dla dzieci


Bardzo duża przestrzeń, pełna dziecięcej radości. Jest dość gwarnie, ale strefa jest naprawdę wielka, podzielona na kilka mniejszych stref, w których w zależności od wieku i zainteresowań, każde dziecko znajdzie coś dla siebie. Są tu baseny, brodziki, wodny plac zabaw, zjeżdżalnie, karuzele, armatki, kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem czy wodospad.
Na antresoli znajduje się specjalny plac zabaw dla maluszków. Głębokość nie przekracza tu 35 cm.


STREFA ZABAWY to:

- wewnętrzne i zewnętrzne baseny (34-38 stopni C),
- całoroczne zjeżdżalnie,
- karuzele, armatki wodne, kaskady, basen ze sztuczną falą, grota z gejzerem, wodospad
- 2 wanny z jacuzzi z siarkową wodą geotermalną (37 stopni)
- wewnętrzny wodny plac zabaw,
- termusiowy brodzik
- restauracja z daniami na wagę - spory wybór, płacimy w zależności od wagi zawartości talerza
- oraz fenomenalna strefa letnia
Strefa Letnia - zewnętrzny aquapark


Nowości i najciekawsze atrakcje naszym zdaniem to

- Wodny Plac Zabaw, 
- Dmuchany Wodny Plac Zabaw - baseny, zjeżdżalnie, rynny i ślizgi wodne
- 3-torowy Ślizg Wodny o wspólnej długości ponad 150 m, 
- suchy plac zabaw, 
- strefa kąpieli słonecznych, na której rozmieszczono ponad 500 wygodnych leżaków oraz bary letnie - żeby rodzice też mogli odpocząć :). 

Latem prowadzone są tu zajęcia aqua aerobiku oraz zumby.

Jest tu też mini park rozrywki, z piaskownicą, karuzelą, wiszącymi konstrukcjami, drabinkami, domkami na drzewie czy tyrolką. Latem zabawę urozmaicają animatorzy.
 Strefa Relaksu


W tej strefie wypoczywam najlepiej. Tu równie są baseny i atrakcje w postaci wodnych masaży, ale jest też coś, co bardzo pomaga się zrelaksować - cisza :) Podczas gdy w strefie zabawy, słychać wszędzie odgłosy wodnych szaleństw, tu jest wymagane zachowanie spokoju, dzięki czemu naprawdę relaks jest możliwy.
Strefa została znacznie rozbudowana od naszej ostatniej wizyty. Na zewnątrz znajdują się dwa baseny z widokiem na Tatry - zajmują ponad 200 m². W jednym z nich znajduje się drink bar w wodzie.

W zewnętrznym ogrodzie Strefy Relaksu znajdują się dwie sauny tekstylne - sauna fińska i widokowa sauna ziołowa oraz niecki do schładzania - możemy schładzać się wodą (10 °C) oraz śniegiem.SaunariumTo ostatnia strefa i jej nie zwiedziliśmy, bo byliśmy z dziećmi. Z opisu jednak wydaje się bić naprawdę atrakcyjna dla miłośników saunowania. Tam również jest basen i bar wodny.


OrganizacjaToalety, przebieralnie, szafki są czyste i umieszczone na tyle blisko, że nie stanowi to problemu dla rodziny z dziećmi.
Bardzo lubimy tutejszą restauracja samoobsługową, bo nie tracimy czasu w długich kolejkach i możemy wybrać to, co lubimy. Wybór jest spory a dania smaczne.
W tej samej restauracji możemy też napić się kawy i zjeść smaczne lody.
Moim zdaniem pomysł podziału miejsca na strefy jest bardzo dobry - przy tak dużym obiekcie to bardzo pomaga, bo każdy może spędzać czas tam, gdzie mu wygodniej. 
Bilety są bardzo różnorodne - ceny różnią się w zależności od ilości stref, jakie chcemy odwiedzić i czasu, jaki chcemy tam spędzić.
Ważną informacją jest, że w Termie Bania możecie skorzystać z bonu turystycznego.

Jeśli chodzi o czas, to polecam bilet bez limitu czasu albo bilet na przynajmniej 4 godziny :) Atrakcji jest mnóstwo!

Wszystkie szczegóły znajdziecie tu - Terma Bania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger