7/25/2021

Rabkoland - park rozrywki dla małych dzieci

Wiecie, że dzisiejszy Rabkoland rozpoczął swoją działalność 1 czerwca 1989 r. jako Lunapark Alibaba? Zaczęło się od pięciu małych karuzel, strzelnicy, na której można było wygrać np. puste puszki po Coca-Coli, basenu z piłeczkami oraz zbiornika wodnego z elektrycznymi motorówkami. Były też kuce, które woziły dzieci, restauracja i szafa grająca. To były początki dzisiejszego parku rozrywki, który co roku odwiedzają tysiące dzieci.


W 2015 roku Rabkoland z wesołego miasteczka zmienił się w park rozrywki. Goście płacą tu jedynie za wstęp do parku, a później korzystają do woli ze wszystkich atrakcji.

Park podzielony jest na strefy tematyczne, m.in. Dolina Trzmiela, Góralsko Dżungla, Wioska Wikingów, Cyrk Luna oraz Machinarium. W teatrzyku odbywają się przedstawienia i pokazy magii. Co roku park jest modernizowany i pojawiają się w nim nowe atrakcje. W tym również ich nie zabrakło. Przede wszystkim cały park został odnowiony, atrakcje są odświeżone, pojawiły się nowe rośliny i całość prezentuje się znakomicie.

W tym roku w parku pojawiła się Latająca Chatka, czyli karuzela łańcuchowa z podwójnymi siedzeniami, na którą dziecko może wsiąść z rodzicem.

Na terenie parku znajdują się punkty gastronomiczne ze smakołykami i różnorodnymi posiłkami. Miłośnicy zdrowej żywności również znajdą tu niejeden przysmak, co nieczęsto zdarza się w parkach rozrywki. Ważną informacją jest to, że nawet weganie i osoby z nietolerancją glutenu będą mogły tu smacznie zjeść. 

Atrakcji tu nie brakuje, myślę, że każde dziecko do lat 10 będzie zadowolone z pobytu w tym niezwykłym parku. W Cyrku Luna, najduje się Dom Klauna Mareczka i Krzywe Lustra. W Góralsko Dżungla zobaczymy świat z wysoka z Wieży Duch Duch i schłodzimy się wśród Plujących Totemów. W Machinarium możemy wsiąść do Latającego Autobusu i niezwykłego Autostopu. Możemy też udać się do Wioski Wikingów, żeby odwiedzić Kopalnię Złota i Kuźnię Wikingów. Maluchy mogą pobawić się w Dolinie Trzmiela, czekają na nie różne atrakcje, jak kucyk Patataj czy Trzmielowa Huśtawka. Ale to tylko przykładowe atrakcje, to miejsce, w którym możecie spędzić cały dzień i na pewno nie będziecie się nudzić.


Aha, i w Rabkolandzie możecie wykorzystać bon turystyczny :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger