1/13/2022

Amberkowe nowości książkowe dla przedszkolaków

Od początku istnienia serii, pod szyldem "Amberka" ukazują się bestsellery dla dzieci z całego świata - to pięknie wydane picrurebooki o bardzo różnej tematyce. Niektóre lubimy bardziej, inne mniej, mamy też kilka serii i autorów, po których sięgamy "w ciemno". 


Muszę przyznać, że najbardziej lubimy tytuły pisane prozą. Wierszowane historie nie do końca się u nas sprawdzają, chociaż jest parę wyjątków, które bardzo polubiliśmy.


"Zmień prawa smoków, Rubinko!"

Nicola Kinnear


Książki tej autorki zawsze się u nas sprawdzają. Nasze pociechy bardzo polubiły "Cii... cichutko", o lisicce, której udało się przełamać nieśmiałość, by ratować przyjaciół oraz "Odwagi zajączku", w której główny bohater dzięki przyjaźni przezwyciężył lęk przed nieznanym. Teraz przyszła kolej na opowieść o małej smoczycy, której udaje się zmienić odwieczne prawa swojego gatunku. Dotychczasowe smocze zasady głosiły: „Smoki straszą innych”, „Smoki zabierają wszystko innym”, „Smoki nie dzielą się z nikim”. Rubinka przypadkowo sprawia, że Księga Praw Smoków przestaje obowiązywać i na nowo tworzy zasady - tym razem takie, które sprawią, że jej życie będzie lepsze i szczęśliwsze.

"Panna Śpieszka i pan Leniwiec"

Katy Hudson


Pamiętacie "Za dużo marchewek", "Za dużo zimowych zabaw", "Za doskonały tort urodzinowy" i "Wyścig po złotego żołędzia"? Autorką wszystkich tych książek jest Katy Hudson. To zabawne i pięknie ilustrowane książki z mądrym przesłaniem. 
Tym razem autorka porusza temat uważności - zauważania siebie i tego, co nas otacza, potrzeby zwolnienia tempa i celebrowania chwil. To także piękna opowieść o przyjaźni, która akceptuje różnice i odmienność charakterów. To przyjaźń pełna szacunku, cierpliwości i zrozumienia.
"Słonik, który polubił być sobą"

Giles Andreae


Nowa pozycja autorów "Żyrafy nie umieją tańczyć". Opowieść o małym słoniku, który nie wierzył w swoje siły. Zdaniem Num-Numa, do niczego się nie nadawał i nic mu nie wychodziło. Przez to maluszek czuł się gorszy. Na szczęście nasz bohater w końcu przekona się o własnej wartości i polubi samego siebie.

"Trzy życzenia"

David Melling


To już ostatnia część trylogii o zabawnym rycerzu, autora Misia Tulisia. Bohaterski rycerz i jego wierny rumak mają tym razem zaopiekować się małym księciem i księżniczką. Zadanie jest niełatwe, ale z pomocą przychodzi im magia. Czy jednak zadziała tak, jak powinna?  I czy na pewno jest potrzebna, żeby spełniały się marzenia?

"Miś Tuliś piecze ciasteczka"

David Melling


To już ósmy tom tej znanej serii, która zdobyła już szerokie grono zwolenników. W tej części Tuliś zamierza upiec miodowe ciasteczka, ale zauważa, że nie ma miodku. Zaprzyjaźnione owce zachęcają go do spróbowania czegoś innego. Czy jednak to "nowe" okaże się też smaczne?


"Dobry, przyjazny świat"-  Inspirująca książka o dobroci

Axel Scheffler


I na koniec jedna z najpiękniejszych książek dla dzieci, jakie poznaliśmy. Przekaz jest prosty - jak być lepszym i sprawić, że nasz świat będzie dobrym miejscem do życia.
Odpowiedzi na to pytanie są różne i kilkudziesięciu słynnych ilustratorów z całego świata zadało sobie trud zmierzenia się z tym pytaniem i zilustrowaniem swojej odpowiedzi.
Jeszcze nigdy w jednej książce nie spotkało się tylu największych ilustratorów, by pokazać, jak codzienne uczynki każdego z nas, mogą sprawić, że nasz świat stanie się lepszy.
1 komentarz:

  1. Nie mamy jeszcze nic z tego wydawnictwa ale widzę, że warto się rozejrzeć. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger