2/16/2022

Nowości i zapowiedzi planszówkowe dla dzieci

Gry w zimowe wieczory to my lubimy :) I to jak! Pora na zestawienie ciekawych zapowiedzi planszówkowych dla dzieci, w które i dorośli chętnie zagrają :)
"Jajko Kolumba"


Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1+
Wiek graczy: 6+
Kategoria: łamigłówki
Mechanika: rozwiązywanie zagadek, analiza wzrokowa

Elementy:

pudełko z planszą gry
16 jajek
książeczka z instrukcją i rozwiązaniami
20 dwustronnych kart zadań

Opis wydawcy:

Według obiegowej opinii Krzysztof Kolumb, wybitny żeglarz, był również mistrzem prostych rozwiązań. W pozornie trudnych zadaniach był w stanie odnaleźć schemat, czym zawstydzał innych, próbujących rozwiązać daną zagadkę. Teraz Ty również możesz spróbować swoich sił w niebanalnych wyzwaniach umysłowych!

Jajko Kolumba to logiczna łamigłówka, w której musisz odpowiednio rozmieścić kolorowe jajka na planszy. Karta zadania wskazuje, ile jajek i w jakich kolorach powinno się znaleźć w poszczególnych rzędach i kolumnach planszy. Dobrze się zastanów i ustaw jajka na odpowiednich miejscach, a następnie sprawdź rozwiązanie. Czy udało Ci się bezbłędnie rozwiązać zadanie?"Flex Puzzler"


Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 1+
Wiek graczy: 7+
Kategoria: łamigłówki
Mechanika: rozwiązywanie zagadek, analiza wzrokowa

Premiera: II kwartał 2022 r.

Elementy:

FLEX puzzler
książeczka z instrukcją i zadaniami
książeczka z rozwiązaniami
pudełko do przechowywania gry.Opis wydawcy:

Wypróbuj swoją wyobraźnię przestrzenną i sprawdź, jak dobrze radzisz sobie z rozwiązywaniem abstrakcyjnych łamigłówek! Flex Puzzler to specjalny plastikowy mechanizm, który możesz wygiąć w dowolny sposób pod kątem 45° i 90°. Tylko jak znaleźć właściwy układ, wskazany na karcie zadania?

Do sprzedaży trafią dwie wersje łamigłówki: Flex Puzzler oraz Flex Puzzler: Crystal. Każda z nich zawiera 80 wyzwań, zapewniających dzieciom i dorosłym stymulującą umysł zabawę.

"Sonic i superdrużyny"


Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-4
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 20 min.
Kategoria: wyścigowe, rodzinne
Mechanika: wybór karty, ruch z punktu do punktu, wyścig

Elementy:

plansza
8 figurek
73 karty
instrukcja

Opis wydawcy:

Pełna zabawy wyścigowa gra planszowa
Wybierz swoich ulubionych bohaterów, ścigaj się z przyjaciółmi, uważaj na pułapki i bądź pierwszy na mecie! Sonic i superdrużyny to wyścigowa gra planszowa inspirowana grami wideo z serii Sonic the Hedgehog. Podczas zabawy będziemy wykorzystywali karty ruchu, by przemieszczać po specjalnym torze członków naszych drużyn oraz przeciwników. Sprytne użycie dostępnych ruchów pozwoli nam zablokować innych graczy, a nas przybliży do zwycięstwa.System RPG "Genesys"


- Starter
- Podręcznik
- Ekran Mistrza Gry
- Zestaw Kostek Narracyjnych


Opis wydawcy:

Jeden podręcznik. Niezliczone przygody.
Odkryj dynamiczną i niezwykle wciągającą grę fabularną, w której z każdym rzutem kostkami rozwijasz opowiadaną historię! Cieszący się uznaniem krytyków Kostkowy System Narracyjny Genesys umożliwia tworzenie przygód w dowolnym uniwersum – od magicznych światów fantasy, przez współczesne konflikty o wysokiej stawce, aż po odległe w czasie i przestrzeni konfrontacje w obcych światach!

Genesys to uniwersalna gra fabularna. Oznacza to, że jej zasady umożliwiają rozgrywanie sesji w dowolnie wybranym lub wymyślonym uniwersum. Możecie oprzeć się na swojej kreatywności albo skorzystać z podręczników z opisami światów. W lutym 2022 r. Do sprzedaży trafi poręczny starter z przygodą Twilight Imperium – Zgliszcza Potęgi, a w kolejnych miesiącach również podręcznik podstawowy, ekran mistrza gry oraz zestaw kości, stanowiących serce całego systemu.
"Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa"Podstawowe informacje:
Liczba graczy: 2-6
Wiek graczy: 7+
Czas gry: 15 min.
Kategoria: rodzinne, imprezowe
Mechanika: zbieranie zestawów, zagrywanie kart, zręczność

Elementy:

120 kart
2 nadmuchiwane burrito
instrukcja

Opis wydawcy:

Ekstremalna gra w zbijaka!
Oto gra imprezowa, jakiej jeszcze świat nie widział! Połączenie dynamicznej karcianki o prostych zasadach i koszmaru z czasów szkolnych: zbijaka. Dobieraj karty, unikaj burrito, rzucaj w przeciwników Gdy zbierasz zestawy – zdobywasz punkty. Gdy oberwiesz burrito – tracisz je. A przecież wszyscy chcemy mieć ich jak najwięcej!
Latające Burrito: Ekstremalna edycja podwórkowa zawiera 120 wodoodpornych, wielkich kart i 2 olbrzymie, nadmuchiwane burrito, którymi będziecie w siebie rzucać. To nie zabawa, elementy są przeznaczone dla profesjonalnych miotaczy burrito, niepowstrzymanych weteranów gry, którzy wciąż szukają kolejnych wyzwań!

1 komentarz:

  1. Dobrze poczytać opinie kogoś zanim się kupi jakąś grę, część w sklepach jest tandetna opakowana tylko w ładne pudełka, a tak łatwiej się nie naciąć.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger