2/14/2022

"Tata Oli" - fenomenalna seria książek dla dzieci, która bawi do łez

Jeśli zapytalibyście mnie o najzabawniejszą serię książek dla dzieci, to z pewnością odpowiedziałabym, że to seria o tacie Oli. To jest jakiś FENOMEN. Miłość od pierwszego wejrzenia :) Naprawdę nieczęsto tak entuzjastycznie wypowiadam się o książkach, ale ta seria jest GENIALNA. 

Nawet rodzice zaśmiewają się przy niej do łez :) To seria książek, która bawi zarówno naszego prawie 5-letniego synka, 7-latkę, jak  i 10-latkę. 


Książki można czytać niezależnie od siebie i naprawdę warto sięgnąć po każdą. Jeśli już je poznacie, pewnie na jednokrotnej lekturze się nie skończy :)

SERIA: TATA I MAŁOLATA - THOMAS BRUNSTRØM


Przezabawne historyjki o tacie Oli, który ma szalone pomysły i potrafi rozbawić do łez. To seria dla tych, którzy lubią sięgać po lektury z przymrużeniem oka i mają dystans do siebie :)

Mała ściąga z poszczególnych części:

Tom I – Tata Oli już nie chce być dorosły
Tom II – Zwariowane wakacje taty Oli
Tom III – Z tatą Oli na biwaku
Tom IV – Gwiazdka z tatą Oli
Tom V – Tata Oli jest chory
Tom VI – Obciachowe pomysły taty Oli
Tom VII – Kiedy tata Oli był mały
Tom VIII – Tata Oli przeklina
Tom IX – Tata Oli nie umie przegrywać

W pierwszej części Ola i jej tata postanawiają zamienić się miejscami - tata staje się dzieckiem, a Ola - rodzicem. Ola musi zmierzyć się z obowiązkami, odebrać tatę z pracy, zrobić zakupy i ugotować obiad, a tata musi położyć się wcześnie spać - to naprawdę niezwykły dzień. 

Kolejna część rozgrywa się na wakacjach - cała rodzina leci do hotelu z basenem – skoki do wody, lody, opalanie, relaks pod parasolem i różne zwariowane rzeczy. Ola jest przeszczęśliwa, ale ogarnia ją smutek, że to wszystko niedługo się skończy i trzeba będzie wrócić do domu. Po powrocie okazuje się jednak, że jej kreatywny tata potrafi znaleźć sposób, żeby klimat urlopu trwał nadal.

Tata Oli zabiera też dzieciaki na biwak, na którym jak możecie się domyślić, również nie zabraknie jego szalonych pomysłów - do tego stopnia szalonych, że wszyscy będą zmęczeni nadmiarem "świeżego powietrza". 

Totalne świąteczne szaleństwo przeżyjecie z częścią "Święta z tatą Oli" - począwszy od zwariowanych pomysłów na prezenty, poprzez niecodzienne ozdoby choinkowe, aż po ... niezwykłego Świątecznego Pirata. 

"Tata Oli jest chory" to z kolei przezabawna historia tzw. męskiego kataru i wszystkiego, co ta przypadłość ze sobą niesie. Czytając ją śmialiśmy się do łez :) Żarty żartami, ale ile w tym prawdy!

"Obciachowe pomysły taty Oli" na pewno mogą utrudnić życie 10-latce, zwłaszcza, jeśli dotyczą relacji z kolegą, który wpadł jej w oko. Tata potrafi namieszać :)

"Kiedy tata Oli był mały" to zbiór oryginalnych historyjek z dawnych czasów, które może nie do końca są prawdziwe, ale za to bawią, jak mało co :)

W kolejce do naszej biblioteczki czekają jeszcze 2 tytuły - "Tata Oli przeklina" i "Tata Oli nie umie przegrywać".
To co, jesteście gotowi na zwariowaną czytelniczą zabawę? 

Wydawnictwo Dwukropek - czekamy na kolejne tytuły!

3 komentarze:

  1. Świetna, bardzo zabawna seria. Mamy już kilka kilka części. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. To jest coś podobnego do Basi?

    OdpowiedzUsuń
  3. Szkoda tylko że koszulki Taty Oli propagują ciemną stronę mocy.

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger