4/18/2022

Przepiękna książka pełna dźwięków

Takie książki nie zdarzają się często i bardzo nie chciałabym, żeby ich premiery przeszły niezauważone. To książka niezwykła, bo czaruje obrazami i pozwala się sobą raczyć, jak mało która. To książka, którą słychać, choć nie ma wbudowanego panelu dźwiękowego. Tu dźwięki podpowiada nam nasza wyobraźnia i obserwacja otaczających nas zjawisk."Dźwięk" to nieoczywista pozycja wydawnicza. To picturebook o dźwiękach, którą można czytać na wiele sposobów. Z pozoru prosta treść wzbogacona jest niezwykłymi ilustracjami, a skupienie się na dźwiękach otaczającego nas świata, wzbogaca czytelnicze doznania.
Książka przeznaczona jest dla młodszych przedszkolaków w wieku 2-5 lat. 

Oto, co naszym zdaniem jest w tej książce takiego wyjątkowego:


Zabawy logopedyczne i rozwój mowy

To znakomity materiał do zabaw logopedycznych i dźwiękonaśladowczych - szust, fur, plusk, kruch. Będzie doskonałym uzupełnieniem zasobów gabinetów logopedycznych i domowych biblioteczek.

Rozwój wyobraźni

Każde zjawisko przyrodnicze jest cudownie zilustrowane, niemal namacalne! Obrazy przywołują wspomnienia i inspirują do wielu rozmów, jak nasza pociecha narysowałaby na przykład dźwięk burzowego nieba czy zimy. Bardzo was zachęcam do wspólnego studiowania tych wyjątkowych ilustracji.

Spostrzegawczość

Na białej okładce książki znajduje się grafika symbolizująca słyszane przez nas dźwięki z czarnym ludzikiem. Ów ludzik pojawia się na niemal każdej rozkładówce, dzieci z przyjemnością będą go poszukiwać i mówić, co robi w danej sytuacji - a zapewniam was, że to postać niezwykle dynamiczna. Możemy też spróbować też narysować podobnego ludzika wraz z dzieckiem. 

Wrażliwość

Dzięki tej książce spojrzymy na dźwięki z zupełnie nowej perspektywy, będziemy też inaczej postrzegać to, co dobrze znamy - pory roku czy dnia. Nauczymy się słuchać i bardziej uważnie obserwować otaczający nas świat.
Dodam jeszcze, że książka jest pięknie wydana, duży format, bardzo dobry papier i oprawa, a środek mówi sam za siebie :)

To piękny pomysł na prezent dla maluszka.


1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawe wydanie i również graficznie pięknie się prezentuje. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger