4/14/2022

Terra. Jak dobrze znasz świat? - quizowa gra dla całej rodziny

Dziś mam dla was bardzo ciekawą i niebanalną grę quizową, w której trzeba wykazać się nie tylko wiedzą o świecie, ale też umiejętnością szacowania różnych wielkości.


Terra to gra z nietypowymi pytaniami, na które niełatwo znaleźć odpowiedź. Nie trzeba mieć ogromnej wiedzy, żeby się dobrze bawić, wystarczy ogólna orientacja w temacie, wyczucie i trochę szczęścia.
Już samo przyglądnięcie się ilustracji może pomóc w oszacowaniu wielkości czy położenia. Gracz nie musi odpowiadać na wszystkie 3 pytania. Najważniejsze jest tu szacowanie, łączenie faktów i wyciąganie wniosków z informacji, jakie posiadamy. Można również skorzystać z wiedzy innych graczy i obstawić pola w pobliżu tych już obstawionych.

Każdy z graczy ma ograniczony zasób znaczników, jakich może użyć, dlatego musi dobrze przemyśleć ich rozmieszczenie. Najwięcej punktów dostajemy a prawidłową odpowiedź, nieco mniej za przybliżoną. Dzięki dużej liczbie kart z zadaniami i ich różnorodności gra jest przez długi czas ciekawa i zaskakująca. Poznajemy budowle i zabytki, miejsca, postacie, wydarzenia, przedmioty, rośliny, elementy mitologii, filmy oraz książki.
Do każdego zadania należy podać obszar występowania oraz 2 odpowiedzi liczbowe. 
Bardzo polecam do gry całą rodziną, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i dobrze się przy tym bawić.
Jeśli tematyka was wciągnie, z przyjemnością wysłuchacie dodatkowych ciekawostek związanych z zadaniem, znajdujących się na samym dole karty. Gra znakomicie poszerza horyzonty i wiedzę o świecie, w niecodzienny sposób.6 komentarzy:

 1. Świetna gra, quizy zawsze oznaczają dobrą zabawę. :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetna zabawa dla całej rodziny połączona z odkrywaniem i poznawaniem świata :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Zasady i wygląd super. Z przyjemnością bym w taką zagrała.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ale fajna wersja gry. Jak przeczytałam odrazy zamówiłam. Nie dość że sama sobie coś przypomnę to jeszcze dzieciaki się czegoś nauczą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ale fajna wersja gry. Jak przeczytałam odrazy zamówiłam. Nie dość że sama sobie coś przypomnę to jeszcze dzieciaki się czegoś nauczą.

  OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger