4/14/2022

Terra. Jak dobrze znasz świat? - quizowa gra dla całej rodziny

Dziś mam dla was bardzo ciekawą i niebanalną grę quizową, w której trzeba wykazać się nie tylko wiedzą o świecie, ale też umiejętnością szacowania różnych wielkości.


Terra to gra z nietypowymi pytaniami, na które niełatwo znaleźć odpowiedź. Nie trzeba mieć ogromnej wiedzy, żeby się dobrze bawić, wystarczy ogólna orientacja w temacie, wyczucie i trochę szczęścia.
Już samo przyglądnięcie się ilustracji może pomóc w oszacowaniu wielkości czy położenia. Gracz nie musi odpowiadać na wszystkie 3 pytania. Najważniejsze jest tu szacowanie, łączenie faktów i wyciąganie wniosków z informacji, jakie posiadamy. Można również skorzystać z wiedzy innych graczy i obstawić pola w pobliżu tych już obstawionych.

Każdy z graczy ma ograniczony zasób znaczników, jakich może użyć, dlatego musi dobrze przemyśleć ich rozmieszczenie. Najwięcej punktów dostajemy a prawidłową odpowiedź, nieco mniej za przybliżoną. Dzięki dużej liczbie kart z zadaniami i ich różnorodności gra jest przez długi czas ciekawa i zaskakująca. Poznajemy budowle i zabytki, miejsca, postacie, wydarzenia, przedmioty, rośliny, elementy mitologii, filmy oraz książki.
Do każdego zadania należy podać obszar występowania oraz 2 odpowiedzi liczbowe. 
Bardzo polecam do gry całą rodziną, można dowiedzieć się wielu ciekawych rzeczy i dobrze się przy tym bawić.
Jeśli tematyka was wciągnie, z przyjemnością wysłuchacie dodatkowych ciekawostek związanych z zadaniem, znajdujących się na samym dole karty. Gra znakomicie poszerza horyzonty i wiedzę o świecie, w niecodzienny sposób.3 komentarze:

  1. Świetna gra, quizy zawsze oznaczają dobrą zabawę. :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna zabawa dla całej rodziny połączona z odkrywaniem i poznawaniem świata :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger