6/25/2022

Gry podróżne do samolotu, pociągu i na wakacje - do 50 zł

Dziś mam dla was nie lada przegląd. Wszystkie tytuły, które wam pokażę to nie jakieś tam przypadkowe gry z netu, tylko pozycje, w które grają nasze dzieci. Wybrałam najciekawsze i stosunkowo nowe tytuły, które są obecnie dostępne i świetnie sprawdzą się w podróży. Nie zajmują dużo miejsca i są lubiane przez dzieci. Te gry zabieramy ze sobą w podróż pociągiem i samolotem, będą idealne na kemping i wieczorny relaks w hotelu - słowem idealne gry turystyczne.


"Flex puzzler" 7+

jednoosobowa łamigłówka, 80 wyzwań


Z naszego doświadczenia wynika, że w podróży najlepiej sprawdzają się jednoosobowe łamigłówki. Mamy ich sporo, ale starsze tytuły już nam się "ograły". Na szczęście niedawno wyszła w wyd. Rebel ciekawa seria gier łamigłówek.
Ta łamigłówka jest naprawdę super - jest malutka i świetnie sprawdzi się w podróży, a w dodatku to fantastyczna gimnastyka szarych komórek. 
Flex Puzzler możesz wyginać w dowolny sposób pod kątem 90°, celem gracza jest odtworzenie układu z karty zadań. W zestawie znajduje się aż 80 wyzwań nie tylko dla dziecka - sama świetnie relaksuję się przy tej zabawce.
"Flex puzzler crystal" 7+

jednoosobowa łamigłówka, 80 wyzwań


Jeśli już poznasz FlexPuzzler, to na jednym raczej nie poprzestaniesz, bo będziesz chciał odtworzyć bardziej skomplikowane układy. Wtedy warto sięgnąć po wersję Crystal z transparentnymi elementami. Wygląda genialnie i pięknie odbija promienie słoneczne :)
Uwielbiam takie gry, bo świetnie sprawdzają się w podróży i są bardzo dobrym pomysłem na drobny upominek na różne okazje.
"Alarm w muzeum" 7+

jednoosobowa łamigłówka


Kolejna poręczna gra, którą uwielbiamy. To logiczna łamigłówka, w której występują przezroczyste karty. Musimy je na siebie nakładać tworząc wzory zabezpieczeń. Po co? W obawie przed złodziejami cennych eksponatów. Jeśli odpowiednio zabezpieczymy je laserami, będą bezpieczne.
W pudełku znajdziesz aż 64 zadania o rosnącym poziomie trudności, spore wyzwanie dla małych i dużych.

"Wilkołaki z Czarnego Lasu" 10+

Gra dla 8-18 osóbChyba nie ma drugiej tak prostej gry, która dostarczy tak wielu emocji i zabawy. Testowaliśmy ją zarówno z dziećmi, jak i dorosłymi i zawsze świetnie się bawiliśmy. Osobiście polecam zabawę ze starszymi graczami, bo wtedy poziom trudności rośnie.

O co tu chodzi? W pewnej wsi pojawiły się wilkołaki. Zamieniają się w nie każdej nocy mieszkańcy i dokonują ogromnych spustoszeń. Trzeba koniecznie coś zrobić, żeby to zakończyć.
Fantastyczna gra blefu i dedukcji. Każdy uczestnik ma swoją rolę: wilkołaka, mieszkańca lub specjalnej postaci. Narrator prowadzi rozgrywkę, mamy tu naprzemienne fazy nocy, gdy wilkołaki wybierają, którego z wieśniaków się pozbyć. Celem gry jest wyeliminowanie wszystkich postaci spoza swojej grupy.
"Chipsy. Chrupiąca gra imprezowa" 8+


Lubisz chipsy? Niezależnie od tego, co odpowiesz, koniecznie poznaj tę grę. Szczególnie jeśli lubisz ryzyko i szacowanie.
To gra imprezowa, w której próbujemy oszacować prawdopodobieństwo zrealizowania kart celu. 
W trakcie gry będziemy odrzucali kolejne karty, zastanawiając się, czy warto postawić na pewny czy też bardziej wartościowy, ale ryzykowny cel. W dodatku niektóre wartości będą dla nas korzystne, a inne nie. Wszystko trzeba dobrze przemyśleć, żeby na koniec zdobyć największą ilośćpunktów.
Ta niewielka gra imprezowa, której opakowaniem jest paczka chipsów, wciąga już od pierwszej rundy i sprawia, że na jednej na pewno nie poprzestaniemy.
Zasady są ekstremalnie proste, a pojedyncza partia trwa kilkanaście minut.


"Jajko Kolumba" 6+


Jajko Kolumba to logiczna łamigłówka, w której musisz odpowiednio rozmieścić kolorowe jajka na planszy. Karta zadania pokazuje, ile jajek danego koloru powinno się znaleźć w poszczególnych rzędach i kolumnach planszy. Zadania nie są proste, stanowią ciekawe wyzwanie intelektualne. 
Znajdziemy ich aż 40, a wraz z każdym kolejnym stopień trudności rośnie.
Gra jest przepięknie wykonana, początkowo jest w kartonowym pudełku, ale wewnątrz znajdziemy wytrzymałe, plastikowe pudełko, które w zupełności nam wystarczy do jej przechowywania - a przede wszystkim zajmie niewiele miejsca w podróży.

3 komentarze:

  1. Super przegląd. Takie mini gry świetnie sprawdzają się w podróży.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetne łamigłówki dla kilkulatków. Nudy z pewnością nie będzie. ;)

    OdpowiedzUsuń
  3. Chrupiąca gra imprezowa dość ciekawa i pomysłowa. :)

    OdpowiedzUsuń

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger