9/07/2022

Dinokalipsa - gra z mnóstwem negatywnej interakcji dla małych i dużych (7+)

Dinokalipsa to zabawna gra, która sprawdzi się zarówno na imprezie, jak i w rodzinnym gronie. Jest klimatyczna, ma proste zasady rozgrywki i nagłe zwroty akcji, a do tego świetną grafikę. Jest na tyle uniwersalna, że można wciągnąć do zabawy mniej ogranych graczy.
 

Gra mieści się w niewielkim pudełku, gdzie każdy element ma swoje miejsce. Jest tu nawet wypraska z miejscem na figurki dinozaurów. Oprócz drewnianych figurek gra zawiera zestaw kart - karty katastrof, karty punktów oraz karty działań. Każdy z graczy otrzymuje swoją planszetkę z konkretnym dinozaurem, który na swój własny sposób radzi sobie z katastrofami, które podczas gry będziemy losować.

Dinokalipsa ma proste zasady, które można wytłumaczyć w kilka minut. Podczas rozgrywki będziemy porównywać karty i ograniczać katastrofy, które spotkają naszego dinozaura. Grę przegrać jest bardzo łatwo - dzieje się tak, gdy zbierzemy zestaw 3 różnych katastrof lub katastrof w tym samym kolorze… Przez cały czas musimy więc kombinować i umiejętnie zagrywać karty natychmiastowe, które narzucają umożliwiają akcje.

Gra przeznaczona jest dla 2-4 graczy od lat 7 i jakkolwiek minimalny wiek graczy jest wystarczający do zrozumienia zasad i przeczytania akcji na kartach, to ze względu na dużą ilość negatywnej interakcji nie każdemu dziecku pewnie przypadnie do gustu. Łatwo też można odpaść, co też może się spotkać z zawodem ze strony młodszych graczy, natomiast w gronie dorosłych czy nastolatków sprawdzi się znakomicie.

Tematyka gry, ilustracje i opisy katastrof są pełne czarnego humoru - całość prezentuje się znakomicie, jeśli tylko trafi w nasz gust :)

Podczas rundy gracze wybierają w tajemnicy karty, które chcą zagrać, żeby uniknąć katastrofy, a następnie jednocześnie je odsłaniają. Gracz z największą liczbą punktów (po zagraniu wszystkich kart natychmiastowych) zostaje zwycięzcą tury i może poruszyć swojego dinozaura o tyle punktów. 
Grę wygrywa ostatni gracz, który pozostanie w grze lub ten, który doprowadził szczęśliwie swojego dinozaura do mety.


Gra ma proste zasady ale jest nieco losowa, gdyż nigdy nie wiemy, na jakie karty punktacji natrafimy oraz jakie katastrofy staną nam na drodze. 
To emocjonująca gra, pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, którą zdecydowanie polecam miłośnikom planszówek i ciekawych wyzwań.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger