11/28/2022

Książki dla 3-latka i 4-latka, które was zachwycą

Dziś porcja inspiracji dla najmłodszych. Zarówno kartonówki jak i tradycyjne książki, przeróżne tematy, bogato ilustrowane i rozwijające. Rozgość się :)


Wiek 2+


"Moje pierwsze 100 słów - sztuka"


Znakomita kartonówka dla najmłodszych, które wprowadza dziecko w świat sztuki. Oczywiście to też spore wyzwanie dla rodziców, którzy będą objaśniać pociechom poszczególne obrazki z tej dziedziny. W tej świetnej serii znajdziecie też książeczki dla zupełnych maluszków, które dopiero uczą się mówić.

Książecki dla najmłodszych typu 100 pierwszych słów często pokazują przedmioty z najbliższego otoczenia, to, z czym dziecko styka się na co dzień.

Książka jest poręcznego formatu, ma grube, kartonowe strony i zaokrąglone rogi.
3+

"Profesjonaliski"

Agata Matraś


Tym razem Agata Matraś zabiera nas do świata zawodów i różnorodnych profesji. To chyba najlepsza część tej świetnej serii dla maluchów, sprawiła nam mnóstwo przyjemności.
Dzięki lekturze młodzi czytelnicy poznają różne zawody, udamy się do galerii handlowej, do teatru, na plac budowy, do przychodni, przedszkola, telewizji, na wieś czy na lotnisko. Podobnie jak w poprzednich częściach nie zabraknie tu zadań pomagających utrwalić zdobytą wiedzę.

"Pucio na wsi - ćwiczenia rozumienia i mówienia dla dzieci"

Marta Galewska-Kustra


,,Pucio na wsi” to już siódma część znanej serii Marty Galewskiej-Kustra z ilustracjami Joanny Kłos. W tej części Pucio wraz z siostrą Misią odwiedzają dziadków na wsi. Na miejscu uczestniczą w różnych aktywnościach związanych z życiem na wsi i poznają nowe sytuacje. Książka zawiera zestaw ćwiczeń rozumienia oraz mówienia, pozwala poznać nowe słowa, uczy opowiadać proste historie, ćwiczy pamięć oraz przybliża dzieciom życie na wsi.
 
"Znajdź, napraw, jedź! Samochody i inne pojazdy"

Chris Oxlade, Jez Tuya


Książka jest połączeniem interaktywnych zadań z solidną porcją wiedzy motoryzacyjnej podanej w bardzo przystępny sposób.
Na każdej rozkładówce czeka inny pojazd, jest tu auto z napędem hybrydowym, wóz strażacki, koparka, samolot, a nawet statek kosmiczny. Ilustracje pozwalają nam zajrzeć do wnętrza przedstawionych pojazdów. Dzieci dowiedzą gdzie znajduje się zbiornik paliwa, czy jak wygląda pulpit sterowniczy, a także odkryją wiele innych ciekawostek.
"W muzeum"

Susan Verde, Peter H. Reynolds


W tej książce się zakochaliśmy :) Muzea zawsze były nam bliskie i często zachęcaliśmy dzieci do przyglądania się eksponatom w bardzo podobny sposób. Bohaterką tej rymowanej historyjki jest dziewczynka, która odwiedza muzeum. Jak to zwykle bywa w takich miejscach, obrazy wiszą na ścianach, co pewien czas spotykamy rzeźby, a zwiedzający ma spacerować i oglądać. Nie brzmi to ciekawie dla dziecka, a mimo to, nasza mała bohaterka czuje sztukę całą sobą. Tańczy niczym baletnica, rozmyśla z posągiem filozofa, ślinka jej cieknie na widok namalowanych jabłek. Na koniec dziewczynka maluje w wyobraźni własny obraz.
"Szym pansik nie śpi całą noc"

Suzanne Lang, il. Max Lang


To książka o rodzinie, o relacjach i emocjach, ale muszę przyznać, że przekaz może być trudny do wychwycenia przez 3-latka. Szym Pansik udaje się na nocowankę do swoich rodziców. Zabiera ze sobą Normana, bo podczas tej nocowanki bynajmniej nie będą spać- to jedna wielka impreza rodzinna.
Mama Szym Pansika jak to mama – wszystkich kocha i traktuje jak dzieci nawet jeżeli te zdążyły się już usamodzielnić. Z książki bije radość z bycia razem i cieszenia się każdą wspólną chwilą.


"Nie tylko robale"
"Kochamy dinozaury"

Matt Robertson


Bogato zilustrowane książki z ciekawostkami na temat robali i dinozaurów. Prawdziwa skarbnica ciekawostek. Nie znajdziemy tu suchych ani nudnych faktów. Wyróżnia się z pośród innych pozycji na rynku doborem informacji i ich prezentacją. Dzięki nim poznaliśmy wiele ciekawych gatunków, wcześniej nie znaliśmy. Wiedza przekazana jest bardzo obrazowo, aby dziecko mogło sobie łatwo je wyobrazić. Wyjątkowo bogata szata graficzna.
 1 komentarz:

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger