12/03/2022

4 książki dla dzieci, które będą pięknym i mądrym prezentem

Moje dzisiejsze propozycje książkowe to same perełki. Cztery absolutnie wyjątkowe książki, które znakomicie sprawdzą się w roli gwiazdkowego prezentu - i nie tylko. Każda jest doskonale wydana, ale tematycznie bardzo się od siebie różnią. Koniecznie poznajcie je bliżej!"Baśnie dla nieustraszonych dziewczynek"

Myriam Sayalero


"Baśnie dla nieustraszonych dziewczynek" to zbiór 12 niedługich utworów zaczerpniętych z różnych części świata, tym, co je łączy są wyraziste, kobiece bohaterki. Te utwory przełamują utarty schemat przerażonej księżniczki czekającej na rycerza na białym koniu, pokazują silne kobiece bohaterki, które mają prawo do własnego zdania i potrafią sprzeciwić się woli mężczyzn.
Jak wszystkie tradycyjne baśnie utwory tu zawarte bywają brutalne i zaskakujące. Wciąż przewija się w nich motyw poszukiwania męża, ale tu kobiety same wybierają sobie partnerów. 
Nie dajcie się zwieźć tytułowi - te baśnie nie są skierowane tylko do dziewczynek. To opowiadania o uniwersalnych treściach, przybliżające kulturę i tradycje z różnych stron świata. Kobiece bohaterki nie są wcale lepsze czy sprytniejsze od mężczyzn, ale są im równe (i to właśnie jest tu powiewem świeżości) - mądre, zaradne, inteligentne i niezależne.
Dzięki tej lekturze zarówno chłopcy, jak i dziewczynki przekonają się - że mądrość, spryt i rozwaga to cechy ważne w życiu każdego, niezależnie od płci.

"Supermoce sztuki. Fantastyczna historia sztuki dla dzieci" 

Pedro Calleja, Brianda Fitz James Stuart


Tę książkę przeczytaliśmy jednym tchem. Zarówno 5-latek, jak i 8- i 10 latki słuchali jej jak zaczarowani! I pomyśleć, że tak może wciągnąć dzieci książka o sztuce. To jednak nie jest zwykła książka. Tu poszczególnie malarze jako superbohaterowie o niezwykłych mocach.
Jak na superbohaterów przystało, muszą oni stawić czoła wrogom. W tym przypadku są to lord Alfa - zamieniający dzieła sztuki w ciemną plamę i madame Omega, która wymazuje znane dzieła. Co więcej, potrafią oni podróżować w czasie i odpowiadają za zniknięcie i zniszczenie wielu cennych dzieł.
Podczas lektury odwiedzimy 12 pracowni słynnych artystów i artystek. W każdej wydarzy się się coś innego, a młody czytelnik dowie się, na czym polegała supermoc danego twórcy.
Tej książki nie można przegapić.
"Myśli, które zmieniły świat: Albert Einstein - Teoria Względności"

Carl Wilkinson, il. James Weston Lewis


Carl Wilkinson udowadnia, że nauka potrafi być fascynującą przygodą, a każde dziecko jest w stanie zrozumieć nawet najbardziej skomplikowane zagadnienia.
To wyjątkowy picturebook, zawierający mnóstwo informacji na temat odkryć Alberta Einsteina. Autor książki w zrozumiały sposób tłumaczy w niej najbardziej skomplikowane zagadnienia z dziedziny fizyki, w tym słynne równanie Einsteina: E=mc2, które na zawsze zmieniło świat.
Szata graficzna i ilustracje są zniewalające. Dawno nie widziałam tak pięknej książki. Będzie świetnym pomysłem na prezent.
"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek. 100 historii imigrantek, które zmieniły świat"

Elena Favilli


To już trzecia książka z tej fenomenalnej serii dla małych czytelników. Znajdziemy w niej 100 opowieści o niesamowitych kobietach z przeszłości i z czasów współczesnych, wszystkie były imigrantkami. Te krótkie opowiadania i przepiękne ilustracje przypominają czytelnikom, że warto walczyć o swoje marzenia, ideały, nawet, gdy na drodze do ich realizacji pojawia się mnóstwo przeszkód.
Piękne wydanie, jak w poprzednich częściach i zniewalające ilustracje. 100 opowieści o wyjątkowych kobietach (wiele z nich zupełnie nieznanych szerszej publiczności) i 100 portretów autorstwa dziesiątek artystek. Zdecydowanie ta pozycja zasługuje na miejsce w domowej biblioteczce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger