12/05/2022

Baśnie Braci Grimm - znane opowieści w zupełnie nowej odsłonie

 W grudniu tradycyjnie już odwiedzamy rodzinnie krakowski Teatr Współczesny, żeby obejrzeć najnowszy spektakl, a następnie spotkać się z jedynym w swoim rodzaju Mikołajem. Gwarantuję wam, że lepszego Mikołaja nigdzie nie znajdziecie, a ten jedyny prawdziwy pojawia się właśnie tu zdecydowanie warto na niego czekać cały rok :)


W tym roku obejrzeliśmy bardzo ciekawą interpretację znanych wszystkim baśni braci Grimm. Jak już nie raz pisałam, tutejsze spektakle to mistrzostwo. Stworzenie przedstawienia dla najmłodszych, na którym maluchy nie będą się nudzić, które z przyjemnością ogląda też starsze rodzeństwo i dorośli, to naprawdę niełatwe zadanie. Tu wszystko jest tak idealnie dobrane, że sama z wielką przyjemnością zanurzam się w świat teatralnej uczty dla młodych widzów. 

Podróż do świata braci Grimm to też taka trochę nostalgiczna podróż do własnego dzieciństwa, więc ten spektakl polecam wam w szczególności. Ponadczasowe baśnie kryją w sobie wiele mądrości, ale okrutne momenty, które tu na szczęście są tak umiejętnie zbalansowane, że na szczęście nikt się nie przerazi. Psotny Tomek przypadkiem odkrywa starą księgę, dzięki którym odbywa niezwykłą podróż do krainy wyobraźni. Odwiedza najsłynniejszych baśniowych bohaterów - Jaś i Małgosia przechytrzą przebiegłą wiedźmę, małe koźlątka rozumieją, dlaczego trzeba śłuchać rodziców, Czerwony Kapturek zmierzy się ze złym wilkiem, a królewna Śnieżka pozna nowych przyjaciół. A to nie wszystkie atrakcje.

Myślicie, że nie sposób zamknąć tyle historii w jedną godzinę? Otóż w świecie baśni wszystko jest możliwe :)

Jeśli chodzi o walory edukacyjne, to dzieci przyswajają pozytywne wzorce postępowania, a wyjątkowo ciekawa scenografia i kostiumy rozwijają dziecięcą wyobraźnię. Do tego humorystyczne dialogi i bogata oprawa muzyczna i mamy przepis na idealne przedstawienie dla młodych widzów.Jeśli chcecie obejrzeć ten niezwykły spektakl, to będzie to możliwe w marcu - i radzę już rezerwować bilety - rozchodzą się jak świeże bułeczki. My zawsze zamawiamy je 3 miesiące wcześniej.

Cały repertuar znajdziecie tu - TEATR WSPÓŁCZESNY

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger