4/16/2023

Sagrada - przepiękna gra strategiczna w tworzenie witraży

Sagrada Familia słynie z wyjątkowego projektu oraz fenomenalnych witraży. Kolorowe, szklane dzieła wlewają wręcz wielobarwne światło do wnętrza katedry. Właśnie te przepiękne witraże stały się tematem gry Sagrada. Gracze wcielają się w niej w artystów wykonujących witraże na potrzeby katalońskiej bazyliki. Gra Sagrada to strategiczna gra planszowa dla 1-4 graczy. Każdy gracz ma planszetkę, na której musi umieszczać kolorowe kawałki szkła, a właściwie kolorowe, przezroczyste kostki, aby stworzyć witraż o określonym wzorze i kolorystyce. Gracze wybierają elementy z puli aktualnie dostępnych i umieszczają je na planszy, starając się zapełnić jak najwięcej pól i zebrać jak najwięcej punktów.Na początku gracze losują kolor, który będzie dawał nam punkty na koniec gry, potem narzędzia i cele wspólne, które również dadzą dodatkowe punkty - jeśli tylko spełnimy odpowiednie warunki w naszych dziełach. Po rozłożeniu kart możemy oddać się niesamowitej przyjemności tworzenia własnych witraży. Uwaga, bo tu liczy się nie tylko kreatywność, ale przede wszystkim logiczne myślenie i myślenie strategiczne. Ruchy trzeba planować  wyprzedzeniem, bo może się tak zdarzyć, że nie będziemy mogli zapełnić naszego witraża, co da nam punkty ujemne. Gra Sagrada ma proste zasady, ale wymaga strategicznego myślenia i planowania, aby osiągnąć jak najwięcej punktów. Jest to gra, która może być atrakcyjna i wciągająca dla graczy w różnym wieku i doświadczeniu w grach planszowych. Wprawdzie wydawca umieścił na opakowaniu informację, że gra przeznaczona jest dla graczy od 13 lat, ale naszym zdaniem jest to granica zdecydowanie zawyżona. U nas świetnie radzi sobie w nią biegły w planszówkach sześciolatek. 

Układanie witrażu nieco skojarzyło mi się z pasjansem, ale to naprawdę znakomita gimnastyka szarych komórek, bo każdy kombinuje, które kości i jaki układ da im na koniec najwięcej punktów. To też znakomite pole do negatywnej interakcji, bo możemy zabrać kość, na której szczególnie zależy przeciwnikowi.

Jeśli szukacie niespiesznej gry na leniwe popołudnie, która zachwyci was kunsztem wykonania i zrobi wrażenie na graczach, to Sagrada będzie doskonałym wyborem. 

Do kupienia w dobrej cenie w księgarni TaniaKsiazka.pl - Sagrada
Zobaczcie też inne gry planszowe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger