6/13/2023

Seria niefortunnych zdarzeń - nowe wydanie słynnej serii książek dla młodych czytelników

Seria "Niefortunne zdarzenia" (oryg. "A Series of Unfortunate Events") to popularna seria książek dla dzieci i młodzieży napisana przez Daniela Handlera pod pseudonimem Lemony Snicket. Składa się z 13 tomów, które opowiadają historię trzech sierot: Violet, Klausa i Słoneczka Baudelaire, którzy stają się ofiarami różnych nieszczęśliwych wydarzeń po śmierci ich rodziców.


Główny wątek serii koncentruje się na nieustannym prześladowaniu rodzeństwa Baudelaire'ów przez złowieszczego hrabiego Olafa, który chce zdobyć ich spadek. Każda książka przedstawia kolejne niefortunne zdarzenia, które spotykają rodzeństwo Baudelaire, takie jak pożary, morderstwa, oszustwa i inne niebezpieczeństwa. Mimo tych przeciwności losu, Violet, Klaus i Słoneczko wykazują spryt, inteligencję i determinację w walce o przetrwanie oraz odkrycie prawdy o tajemniczej przeszłości swojej rodziny.

Seria "Niefortunne zdarzenia" zdobyła ogromną popularność i zyskała pozytywne recenzje dzięki swojej wyjątkowej narracji, czarnemu humorowi i oryginalnej atmosferze. 

Książki zostały także zekranizowane jako film i jako serial telewizyjny dostępny na platformie Netflix, który dokładniej przedstawia wszystkie 13 tomów serii. Najnowsza seria książek wydawnictwa Harperkids ma na okładce każdej części kadr z tego właśnie serialu. Bardzo polecam - zarówno książkę, jak i serial :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger