11/26/2023

Gwiazdkowe inspiracje: LEGO City Wyzwanie kaskaderskie – obracające się okręgi 60360

Przed nami gorący okres poszukiwania gwiazdkowych upominków dla naszych pociech. W tym czasie łatwo ulec pokusie kolorowych reklam atakujących nas z każdej strony i kupić zupełnie niepotrzebne i jednorazowe zabawki. Postanowiłam więc w najbliższych dniach dzielić się z wami na bieżąco moimi pomysłami na gwiazdkowe upominki, może i was zainteresują :)Dziś chcę wam pokazać wyjątkowy zestaw LEGO, który łączy w sobie przyjemność ze składania klocków (fani LEGO doskonale wiedzą, o czym mówię) z zabawą zręcznościową. Czegoś takiego jeszcze nie widziałam - po ułożeniu klocków, nasze dzieci całe popołudnie bawili się w przeskakiwanie motocyklami przez wirujące obręcze. Co więcej, do zabawy wracają codziennie i dołączają do niej inne postacie i zestawy z LEGO - powiększając tym samym możliwości układania własnych scenariuszy.

Poprosiłam o podzielenie się wrażeniami z zabawy naszego najmłodszego testera (Igi, lat 6), oto co mi powiedział: "Bardzo fajna i mądra zabawka dla dzieci, aż trudno uwierzyć, że te motory tak przeskakują. Osoba, która to stworzyła musi być bardzo dobra w układaniu LEGO."

Zestaw LEGO® City Wyzwanie kaskaderskie – obracające się okręgi (60360) zawiera obracaną podwójną obręcz do przeskakiwania, dwie rampy i dwa motocykle kaskaderskie (z motocyklistami) napędzane kołem zamachowym. Dzięki temu nawet przedszkolaki mogą urządzać ekscytujące pokazy, gry i konkursy. Zabawkę można połączyć z innymi zestawami z serii LEGO City Stuntz, by urządzać jeszcze ciekawsze pokazy kaskaderskie.
Dlaczego warto dawać dzieciom zabawki zręcznościowe?


 1. - Zabawki zręcznościowe pomagają w rozwijaniu motoryki małej, co obejmuje zdolność do precyzyjnych ruchów rąk, palców i nadgarstków. Te umiejętności są istotne dla późniejszych etapów nauki, takich jak pisanie czy manipulacja przedmiotami.


 2. - Zabawki wymagające skomplikowanych ruchów rąk i palców pomagają w rozwijaniu umiejętności koordynacji ręka-oko. To jest istotne zarówno dla aktywności fizycznych, jak i dla precyzyjnych zadań intelektualnych.


 3. - Zabawki zręcznościowe często wymagają myślenia logicznego, planowania i rozwiązania problemów. Dziecko musi przemyśleć, jak poradzić sobie z danym zadaniem, co wspomaga rozwój umiejętności poznawczych.


 4. - Zabawki zręcznościowe często angażują wyobraźnię dziecka, co wspomaga rozwój kreatywności. Dziecko może eksperymentować, tworzyć różne scenariusze i rozwijać zdolność do abstrakcyjnego myślenia.


 5. - Wspólne zabawy zręcznościowe mogą również sprzyjać rozwojowi umiejętności społecznych. Dzieci mogą się uczyć współpracy, dzielenia się zabawkami, komunikowania się i rozwiązywania konfliktów podczas wspólnej zabawy.


 6. - Zabawki, które wymagają skupienia i powtarzalnych działań, pomagają w kształtowaniu cierpliwości i samodyscypliny u dziecka.

 1. Zalety układania klocków LEGO wymieniałam już wielokrotnie, więc żeby się nie powtarzać tym razem zdradzę jedynie kilka ciekawostek na temat tych niezwykłych klocków.


 • Klocki LEGO zostały stworzone przez Ole Kirk Christiansena, duńskiego stolarza, w 1932 roku. Początkowo produkował drewniane zabawki, a klocki LEGO w obecnej formie pojawiły się w 1958 roku.

 • Nazwa "LEGO" pochodzi od duńskiego zdania "leg godt", co oznacza "baw się dobrze". Jest to również skrót od słów "leg godt" po łacinie, co tłumaczy się jako "ja buduję".

 • Klocki LEGO mają standardowe wymiary, co oznacza, że są wzajemnie kompatybilne niezależnie od tego, kiedy zostały wyprodukowane. Oznacza to, że klocki LEGO z lat 60. mogą być używane razem z nowymi zestawami.

 • Największy zestaw LEGO, jaki kiedykolwiek został wydany, to zestaw "Art World Map", który ma ponad 11 000 klocków. Zestaw ten pozwala na stworzenie ogromnej mapy świata z kolorowych klocków.

 • W 2011 roku Samantha Cristoforetti zabrała ze sobą klocki LEGO podczas misji na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Zbudowała z nich model statku kosmicznego, co było częścią edukacyjnego programu dla dzieci.

 • Istnieje wiele filmów, które używają klocków LEGO do stworzenia animacji stop-motion. Film pełnometrażowy "LEGO Movie" z 2014 roku zdobył dużą popularność.

 • LEGO Mindstorms to seria zestawów pozwalających na budowę programowalnych robotów. Jest to doskonały sposób na wprowadzenie dzieci w świat robotyki i programowania.
U nas zestawy LEGO są zawsze trafionym prezentem, a ten zestaw naprawdę potrafi zaskoczyć. Wszystkie zestawy znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger