11/29/2023

Kalendarz adwentowy dla dzieci, który przygotujesz w godzinę!

W naszej rodzinie nie ma grudnia bez kalendarza adwentowego. Odkąd mamy trójkę pociech, przygotowujemy 3 różne kalendarze z jednym wspólnym zadaniem w klimacie świąt i rodzinnej bliskości. To znakomita okazja, żeby zwolnić, zatrzymać się i zastanowić się nad tym, co dobrego spotyka nas na co dzień i za co możemy być wdzięczni. Dla nas to też możliwość poznania tradycji i zwyczajów świątecznych z różnych stron świata. W tym roku, poza tradycyjnymi kalendarzami i książką z podziałem na 24 rozdziały postawiłam na kalendarz z łamigłówkami od TajnaMisja.pl. Miesiąc temu zamówiłam tam halloweenowe podchody, które doskonale się u nas sprawdziły.

Zestawy świąteczne są dla dwóch różnych grup wiekowych - młodszej (5-9 lat) i starszej (8-11 lat), przy czym u nas sprawdza się wiek z dolnej części przedziału, więc dla dzieci 6-11 lat wykorzystam Zagadkowy kalendarz adwentowy vol.2. 

Zestaw składa się z instrukcji, czyli karty z dokładnym rozpisaniem zadań na poszczególne dni, karty odpowiedzi, dodatków i części głównej, czyli gry. 

Gdy zamówimy grę na stronie TajnaMisja.pl, natychmiast otrzymujemy link do niej w wiadomości email. Potem wystarczy wydrukować zadania i przypiąć spinaczami do sznurka, tworząc oryginalny i pomysłowy kalendarz w mniej niż godzinę. Czemu polecamy "Zagadkowy kalendarz adwentowy" z łamigłówkami?


Radosne oczekiwanie na święta
Kalendarz adwentowy z łamigłówkami wprowadza element ekscytacji i radosnego oczekiwania na zbliżające się święta Bożego Narodzenia. Każdego dnia dziecko otwiera kolejne "okienko" z zagadką czy zadaniem do rozwiązania.


Rozwijanie umiejętności poznawczych
Łamigłówki, takie jak łamigłówki matematyczne, logiczne czy rebusy, mogą pomóc w rozwijaniu umiejętności myślowych, logicznego rozumowania i rozwiązywania problemów.


Rozwijanie cierpliwości
Łamigłówki często wymagają cierpliwości i skupienia, co może być pożyteczne dla dzieci w procesie uczenia się samokontroli i wytrwałości. Co więcej sam kalendarz adwentowy i otwieranie jednego okienka dziennie to również doskonała nauka cierpliwości.


Kreatywność i zabawa
Łamigłówki mogą być również świetnym narzędziem do rozwijania kreatywności i umiejętności myślenia "poza schematami". Tworzenie kalendarza adwentowego z łamigłówkami pozwala na połączenie edukacji z zabawą.


Wspólne spędzanie czasu
Rozwiązując łamigłówki razem, dzieci mogą czerpać radość ze wspólnego czasu spędzanego z rodziną. To również okazja do rozmów, dzielenia się pomysłami i wzajemnej pomocy.
Jakie zadania tu znajdziemy? 

Liczenie, dodawanie, krzyżówka, adresowanie listu, wierszyki, niepasujące obrazki, puzzle, szukanie błędów, tworzenie choinki z papieru, uzupełnianie historyjki, wykreślanka, sudoku, kodowanie, rozsypanka słowna, quiz, szyfrowanie, czy tworzenie bombki z papieru, a to nie wszystko :)

Poprawne wykonanie zadań pozwoli nam wykonać misję i uzyskać poprawny kod do uruchomienia Maszyny Rekonstrukcji :) Bardzo polecam, bo poza świetną zabawą w świątecznym klimacie, dzieci mogą trochę pogłówkować.

Kalendarz kosztuje 30 zł - ZAGADKOWY KALENDARZ ADWENTOWYBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger