11/27/2023

Gwiazdkowe inspiracje: Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą - książka, która zachwyca

Dziś przybywam do waz z książkową inspiracją, która będzie nam towarzyszyć w czasie adwentowego oczekiwania na święta. "Opowieść wigilijna, czyli kolęda prozą" to przepiękne wydanie klasyka Karola Dickensa w nowym przekładzie Jacka Dehnela, z nieziemskimi ilustracjami Lisy Aisato ("Śnieżna siostra") Zapewniam, że piękniejszego wydania nie znajdziecie. "Opowieść wigilijna" to najpiękniejsza lektura szkolna, do której wielokrotnie się wraca, bo to opowieść ponadczasowa. Do dziś chętnie wracam do treści tej powieści co roku w okresie przedświątecznym, bo mówi o najpiękniejszych wartościach i wywołuje wiele wzruszeń. 

Głównym bohaterem książki jest Ebenezer Scrooge nie znosi ludzi, świąt Bożego Narodzenia i dba jedynie o siebie i własny interes. Żyje samolubnie i samotnie aż do wigilijnego wieczoru, kiedy odwiedzają go kolejno Duch Marleya - byłego wspólnika, Duch świąt obecnych, Duch świąt przeszłych oraz Duch świąt przyszłych. Ta noc odmieni Scrooge'a na zawsze, a sercach czytelników rozpali nadzieję i wiarę w dobroć drugiego człowieka.
Przeczytanie "Opowieści wigilijnej" Dickensa to nie tylko wspaniała okazja do przeżycia magicznej atmosfery świąt, ale także szansa na zastanowienie się nad własnym życiem i wartościami, co czyni tę opowieść wartościową i ponadczasową. Książka wprowadza czytelnika w świat introspekcji, zmuszając go do zastanowienia się nad własnym życiem i postępowaniem.

Dickens w wyjątkowy sposób ukazuje atmosferę Bożego Narodzenia, podkreślając znaczenie wspólnoty, miłości bliźniego i szczodrości.

Więcej inspiracji prezentowych znajdziecie w księgarni TaniaKsiazka.pl.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger