1/13/2024

"Cudowna lampa Aladyna" - znakomity spektakl dla dzieci w Teatrze Współczesnym

Historia o Aladynie od wieków cieszy się niesłabnącą popularnością. Orientalny, egotyczny świat, magiczne miejsca i tajemnicze postacie.
Aladynowi udaje się zdobyć cudowną lampę, w której mieszka dżin, mający moc spełniania życzeń. Ten element wzbudza szczególne zainteresowanie, ponieważ dotyczy ludzkich marzeń i pragnień. Przygody Aladyna, odzwierciedlają tęsknoty i wyzwania, z jakimi ludzie mogą się utożsamiać.

Baśnie z tysiąca i jednej nocy były wielokrotnie adaptowane na różne sposoby, włączając w to filmy, animacje i sztuki teatralne. Dziś chcę wam opowiedzieć o znakomitej sztuce skierowanej do młodych widzów w krakowskim Teatrze Współczesnym. 


Tutejsze spektakle zawsze są strzałem w 10. Nasze dzieci je uwielbiają, często też odwiedzają je z klasą. Na "Cudowną lampę Aladyna" wybraliśmy się w grudniu, bo grudniowy spektakl z Mikołajem od lat jest naszą rodzinną tradycją. Jest to spektakl interaktywny i bardzo ciekawy wizualnie. Gdy dodamy do tego interesującą tematykę i dużo dobrego humoru, otrzymujemy fenomenalne przedstawienie, które na długo zostanie w naszej pamięci.

“Cudowna Lampa Aladyna” przybliża dzieciom kulturę Dalekiego Wschodu i panujące tam niegdyś zwyczaje. Niezwykła scenografia przenosi młodego widza w świat orientu. Dodatkową atrakcję stanowią projekcje video, bo w tej postaci ukazuje się nam jeden z dżinów.
To nie koniec atrakcji, wyobraźcie sobie, że publiczność niejednokrotnie uczestniczy w wydarzeniach na scenie, bo spektakl zawiera elementy interaktywne, umożliwiając widzom współtworzenie akcji spektaklu. 
Aktorzy jak zwykle spisali się fenomenalnie, to niesamowite, jak świetny kontakt potrafią nawiązać z młodą widownią. Dorośli widzowie też niejednokrotnie wyłapią mrugnięcie okiem, które wywoła uśmiech na ich twarzach. 

Teatr Współczesny ma wyjątkową atmosferę, bez spięcia czy sztucznego patosu, każdy widz czuje się tu jak w domu i z przyjemnością wraca. Nienumerowane miejsca dają poczucie swobody, można wybrać miejsce, jakie najbardziej nam odpowiada, nawet większą grupą. Jest kameralnie i bardzo miło, a tutejsze spektakle jeszcze nigdy nas nie rozczarowały. W grudniu dodatkowo weekendowym spektaklom towarzyszy mikołajkowa niespodzianka, która stała się dla nas nieodłączną częścią świątecznego oczekiwania.


My bawiliśmy się cudownie i serdecznie polecamy wam tę wyjątkowo barwną ucztę, pełną humoru i z wartościowym morałem, że w życiu warto kierować się dobrem i uczciwością.

Spektakl trwa 65 minut, bez przerwy i przeznaczony jest dla dzieci od lat 5. 

Repertuar na najbliższe miesiące znajdziecie na stronie www.teatrkrakow.pl

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Copyright © 2016 Maluszkowe inspiracje , Blogger